FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7063 razy ¬
 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Ho’oponopono jest wiedza starożytnych hawajczyków,  
która w tej chwili jest, moim zdan 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ho’oponopono jest wiedza starożytnych hawajczyków, która w tej chwili jest, moim zdan"   
 
lukas1816
 Wysłana - 21 luty 2015 16:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Ho'oponopono jest wiedza starożytnych hawajczyków, która w tej chwili jest, moim zdaniem, najskuteczniejszą metodą w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów. Ho'oponopono to wielki skarb dla ludzkości w naszych niespokojnych czasach. Moja, powiedziałabym wprost, fascynacja Ho'oponopono rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy po raz pierwszy spotkałam obecnie zmarłą hawajską Kahunkę Lapa'au: Morrnah Nalamaku Simeona.

Po wysłuchaniu jej prelekcji " Samo-Identyczność przez Ho'oponopono " , natychmiast zdecydowałam się nauczyć tego pięknego procesu na kursie jaki Morrnah Simeona prowadziła będąc w Danii. Miałam przyjemność spotkać ją jeszcze kilka razy i w 1989 roku asystowałam jej podczas jej seminarium w Warszawie, gdy nauczała około 700 osób. W 1999 zostałam wyznaczona jako instruktorka Ho'oponopono w Danii i w Polsce.

Ho´oponopono

Gdy zaakceptujemy, że jesteśmy całowitą sumą wszystkich minionych myśli, uczuć, słów i czynów, że nasze obecne życie i podejmowanie decyzji zabarwione jest pamięcią z przeszłości, zaczynamy dostrzegać jak proces Ho´oponopono może zmienic całe nasze życie.

Najważniejszym celem w życiu człowieka jest odnalezienie swojej prawdziwej Identyczności, swojego miejsca we Wszechświecie i powrót do Miłości. Krok po kroku.

Aby osiągnąć ten cel, osoba powinna uznać, że jest w duzej mierze odpowiedzialna za stworzenie swojego życia w ten sposób, jak ono wygląda.

Największym prezentem jaki można sobie i swojemu otoczeniu sprawić, jest uwolnienie siebie od wszystkiego tego, co nie jest Miłością, od tego co nie jest Tobą. Problemy, nienawiść, smutek, złość , choroby i brak tolerancji nie są Miłością, nie są Tobą.
To są stare trucizny wspomnień ukrytych w podświadomości, które można porównać do starej płyty gramofonowej, i które ciągle, i ciągle przynosza ból i cierpienie.

"Samo-Identyczność przez Ho'oponopono" jest procesem uwalniającym Jaźń, od tego wszystkiego co nie jest Miłością, ale również pozwalającym Jaźni znowu stać się tym, czym była od samego początku jej stworzenia, czyli odzwierciedleniem Miłości i Swiatła.

Naszym fundamentalnym problemem jest brak wiedzy o tym, kim jesteśmy. Z powodu braku Samo-Identyczności nie jesteśmy w stanie znaleźć naszego własnego (s)pokoju, spokoju w naszym środowisku, ani pozostać całkowicie uwolnionym.

Od setek lat interesują nas funkcje umysłu i rozwinęliśmy wiele teorii by odnaleźć drogę do tego niewyczerpalnego źródła energii.

Starorzytni Hawajczycy stosowali od tysięcy lat metodę psychiczno-duchową w celu wykorzystywania siły umysłu i ducha. Metodę jaką stosowali - jest Ho'oponopono (zn. powodować, właściwie postępować, poprawiać błąd)

Stosowali tę dynamiczną metodę w usuwaniu negatywnego wpływu myśli, słów, emocji i czynów z wcześniejszych inkarnacji i z życia obecnego, oczyszczając się duchowo, mentalnie i fizycznie poprzez proces skruchy, wybaczenia i przemiany.

Grupa wysp obecnie znanych jako Hawaje jest pozostałością starożytnych lądów których już nie ma. Obecni Hawajczycy są potomkami ludów, których pochodzenie sięga czasów starożytnych. W obecnych czasach żyje na nich, już niewieke osób posiadających zadziwiające zdolności intuicyjnego kontaktu z naturą. Osoby te nazywane są Kahunami - nosicielami tajemnej wiedzy.

Proces Ho'oponopono został odnaleziony i dostosowany do czasów współczesnych przez hawajską Kahunkę Morrnah Nalamaku Simeona, która bardzo wcześnie, w młodym wieku uzyskała zdolność uzdrawiania. Punktem zwrotnym i trudnym doświadczeniem w jej życiu, była choroba raka. Wtedy to Morrnah zastosowała stary opis procesu Ho'oponopono i użyła go do wyleczenia siebie. Następnie dostosowała ten proces do czasów współczesnych. Stworzyła program, który w prosty i efektywny sposób pozwala na oczyszczenie duchowe, mentalne i fizyczne, w celu uwolnienia się od stresu i osiągnięcia lepszego zdrowia, dobrego samopoczucia i bezproblemowego kontaktu z innymi.

Proces Ho´oponopono jest petycją do Miłości by usunęła toksyczne energie i wypełniła miejsce po nich, samą sobą. Miłość dokonuje tego w Umyśle, zaczynając od części Spirytualnej, czyli Nadświadomości. Następnie oczyszcza część Intelektualną uwalniając ją od od form myślowych. W końcu przesuwa się do części Emocjonalnej - podświadomości usuwając toksyczne emocje/uczucia i wypełniając ją sobą, czyli Miłością.

Gdy przeżywamy stres, lub lęk w naszym życiu, i gdy się temu dokładnie przyjrzymy, odkryjemy że przyczyną jest nasza pamięć, a własciwie nasze emocje, które są uwiązane do tej pamięci.

Podświadomość kojarzy dane zdarzenie, lub osobę jaką spotykamy w czasie obecnym, z czymś co nastąpiło w przeszłości. W takiej sytuacji emocje zostają aktywowane i tworzy się stres.

Głównym celem procesu Ho´oponopono jest odnalezienie Boskości w samym sobie.

Ho´oponopono jest ogromnym darem dla ludzkości, który pozwala nam na nawiązanie współpracy z naszą Boskością i naucza jak w każdej chwili możemy prosić by nasze błędy w myślach, słowach i czynach zostały oczyszczone. Proces ten przede wszystkim prowadzi do wolności i całkowitego uwolnienia od przeszłości.

Pamięć, która pozostała z każdego doświadczenia, od momentu Stworzenia, od nieskończonych czasów w przeszłości, zostala zanotowana jako formy myślowe w naszym ciele eterycznym. Ten wspaniały pamiętnik/komputer znany jest jako nasza podświadomość, Unihipili, lub aspekt dziecka.To wewnętrzne dziecko jest jedną z części naszego Jestectwa.

Następnym aspektem jest matka, znana jako Uhane, lub racjonalna myśl. Trzecią częścią jest Aumakua, czyli ojciec, lub nadświadomość, która jest aspektem spirytualnym.

Te trzy aspekty składają się na wewnętrzną rodzinę, która jest w ścisłym związku ze Stwórcą Boskim, i tworzą Samo-Identyczność.

Każda osoba, każda roślina, każdy atom i cząsteczka zawierają w sobie te trzy aspekty i każdy posiada swój własny, specyficzny wzorzec tzw. " blueprint ".

Ho´oponopono jest bardzo prostą metodą.

Wg. starożytnych hawajczyków każdy problem zaczyna się od myśli. Samo myślenie nie jest problemem. Problemem jest to, że pewne nasze myśli mają powiązania z bolesnymi wspomnieniami o osobach, miejscach, przedmiotach itd. Intelekt nie jest w stanie rozwiązać problemu, ponieważ intelekt tylko zarządza. My tymczasem życzymy sobie rozwiązac problem.

Ho´oponopono neutralizuje energie związane z osobą, miejscem, czy przedmiotem. Pierwszym zadaniem Ho´oponopono jest oczyszczenie tej energii. I staje się coś wspaniałego! Energia ta zostaje nie tylko zneutralizowana, ale również uwolniona. To stwarza wolne miejsce, które zostaje wypełnione Swiatłem.

Praktykując Ho´oponopono nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie która wywołuje błąd. Jedyną informacją jaka nam jest potrzebna jest zaobserwowanie aktualnego problemu jakiego się doświadcza. Prawdziwą pracą intelektu jest prośba o wybaczenie.

W Ho´oponopono włączamy rodziny, bliskich i przodków. (Niektóre z problemów mogą pochodzić ze strony np. pradziadka, który może ściął komuś głowę w innym stuleciu.)

O ULECZANIU INNYCH OSÓB

Podobnie jak Morrnah, zalecam by wszyscy, którzy zajmują się uleczaniem innych, stosowali ten proces.

Bardzo ważne jest oczyszczenie karmicznych powiązań z klientami zanim się rozpocznie z nimi pracę, by uniknąć rozbudzenia starych, świadomie nam nie znanych, konfliktów między nami a klientem.

Gdy terapeuta tego nie zrobi i pracuje nad uleczeniem choroby, ryzykuje on przejęciem wszystkich problemów tej osoby, razem ze wszystkim co jest z tym związane. To może spowodować stany wycieńczenia i zniszczeń u terapeuty.

12 STOPNI PROCESU HO`OPONOPONO

Trudno mi w kilku słowach opisać cały proces Ho´oponopono. Jest w nim wiele szczegółów, których nie da sie opisać. To trzeba przeżyć. Ogólnie można powiedzieć, że jest zbudowany z 12 stopni. Otwiera się go krótką modlitwą do Stwórcy, ale nie ma tu mowy o jakimś celu o charakterze tradycjonalnie religijnym. Następych 11 stopni obejmuje specjalna metoda oddychania, cały szereg uwolnienia i duchowego oczyszczenia i wszystko zakańcza się podzięką skierowaną do Całego Stworzenia i wszystkiego i wszystkich, którzy mieli udział w tym procesie. Oprócz tego mamy prostą i piękną medytację, gdzie między innymi mentalnie stosuje się kolory.

Do tego dochodzą trzy ćwiczenia fizyczne, których celem jest harmonizacja trzech części Jaźni ludzkiej.

W " Samo-Identyczności przez Ho´oponopono " ( nazwa tego procesu ) mamy również kilka metod oczyszczenia psychicznego, fizycznego i ochrony.

Proces ten można stosować w każdej sytuacji, czy też każdego problemu. Nie ogranicza się on do ludzi, ale można go także stosować wobec wszystkiego pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

Zaczynamy od tzw. Ankiety. Tam wpisujemy nasze imię i nazwisko, także członków naszej rodziny, przodków i inne osoby, miejsca i sytuacje w naszym środowisku. Włączamy także np. wszystkie rodzaje pracy jaką dokonywaliśmy, współpracowników, klientów, materiały i tranzakcje finansowe. Podróże, miejsca pobytu, szkoły i nauczycieli. Domy, posiadłości, antyki, przedmioty, zwierzęta i rośliny itd. Wszystko to, co mogło spowodować stres i brak równowagi. Nawet zmarłych, niewidzialne istoty, wibracje i frekwencje, rytuały i wszystko to co przyniosło negatywny wydźwięk i negatywne wibracje.

Po opisaniu tego wszystkiego rozpoczynamy sam proces Ho´oponopono, a po jego zakończeniu, ankieta zostaje zniszczona przez porwanie jej na kawałki.

Problem należy włączać do procesu tak długo, jak długo czuje się potrzebę pracy nad nim.

Cała technika procesu jest przekazywana wyłącznie drogą ustną i wymaga obecności doświadczonego instruktora.

Jeśli się wyjdzie z założenia, że żyjemy wiecznie i ciągle wracamy by doświadczać czegoś nowego, w nowym wcieleniu, mamy unikalną okazję do uwolnienia się od starego balastu w tym, obecnym życiu, i do tego, by pozostać już uwolnionym na całą przyszłość. Razem z nami wszystko i wszyscy rownież zostaje uwolnione. To ma znaczenie dla nas wszystkich, dla Ziemi i dla Kosmosu!
praktykował ktoś?

Zmieniony przez - lukas1816 w dniu 2015-02-21 16:59:44

 
blublaty
 Wysłana - 21 luty 2015 21:27      [zgłoszenie naruszenia]

Typowy bełkot new age. Paplanie o energiach i miłości. Dla nawiedzonych.
_______________________________
 
ciś typie

 
lukas1816
 Wysłana - 22 luty 2015 17:52       [zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Ho’oponopono jest wiedza starożytnych hawajczyków, która w tej chwili jest, moim zdan