FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 72207 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Homoseksualizm - cecha wrodzona czy nabyta? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Homoseksualizm - cecha wrodzona czy nabyta?"   

indecent
 Wysłana - 27 maj 2009 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

Muszę cię rozczarować nie myślimy mózgiem tylko komórkami w naszym ciele

Komórki są również w mózgu czyli myślimy mózgiem

Daer
 Wysłana - 27 maj 2009 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Btw, moja wypowiedź tyczyła ofiar pedofilów o homoseksualnych skłonnościach.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

ziemon
LADY
 Wysłana - 27 maj 2009 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

kazam - pokazując obrazki męskich tyłków i małych dzieci oraz badając przewodnictwo nerwowe w mózgu oraz ich reakcje?

nie miałam zamiaru wytykać ci orta, ale zacytowany po raz trzeci po prostu mnie raził w oczy, trochę dystansu do własnej nieomylności...

stotsu - fajnie że macie 105% zrozumienia, ja widocznie jestem tępa i nie umiem czytać w myślach więc dopytuję

i ja uważam że myślę mózgiem, czy tam komórkami, generalnie tym co mam fizycznie w głowie w połączeniu z neuronami, ale jak widać Zasada, ani żaden buk mnie nie przenikają więc może dlatego nie mam 105 % zrozumienia

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Znawca -

funkadelic
 Wysłana - 27 maj 2009 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

Sotsu, odpuść sobie.

No, obaj sobie odpuśćcie bo póki co to uważasz się kubadruzy za najmądrzejszego a sam nie potrafisz znaleźć wiarygodnych danych na potwierdzenie własnych tez.A najlepsze że to ty zacząłeś tą dyskusję a zmuszasz nas żebyśmy udowodnili że ty się mylisz choć sam nie przekonałeś nas, że masz rację.Od nas chcesz statystyk policyjnych a sam podajesz dane z mało wiarygodnych źródeł, bez uwzględnienia bibliografii operując najczęściej słowami "prawdopodobnie", "większość" , "podobno" itd.Więc wykaż się i zamknij nam raz na zawsze usta jakąś statystyką, wiarygodnym badaniem, które wykaże że homoseksualizm w 99% się nabywa i że istnieje bezpośredni związek między pedofilami a homoseksualistami.

Daer
 Wysłana - 27 maj 2009 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

Ziemon, zasadniczo jestem przeciwnikiem oceniania w ten sposób czy ktoś jest homoseksualistą, pedofilem czy np. rasistą. Można tak sprawdzić czy ktoś ma ku temu skłonności, ale nic więcej.
Właśnie problem różnych danych przedstawionych przez Kubę tkwił w tym, że za pedofila uważano osobę, która nigdy dziecka nie skrzywidziła, która po prostu w badaniach wykazała pedofilskie skłonności.
To dla mnie zaklinanie rzeczywistości. Jest róznica między sferą myśli a sferą czynu.

Dlatego prosiłem, by przedstawił dane pokazujące, że częściej za pedofilię skazuję się mężczyzn krzywdzących dzieci. Podałem mu kilka źródeł danych pokazujących co innego, to mu się ich nie chce czytać, bo nie widzi słowa "homoseksualista". Nie bierze pod uwagę tego, że nawet w Polsce artykuł, na podstawie którego skazuje się pedofilów, nie określa sprawcy czynu jako pedofila, nie rozróżnia pedofila homoseksualnego i heteroseksualnego.

Swoją drogą Kuba, jeżeli nie możesz potiwerdzić słuszności swych słów, nawet ze względu na ograniczenia prawne, to czemu wciąż to powtarzasz?

Znawca -

fazimodo
 Wysłana - 27 maj 2009 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ludzie ratować się jeśli jeszcze ktoś ma resztki zdrowia psychicznego Stosu i jego teorie wróciły!!

Ogólnie co do gejów to ja uważam jak Daer - że może to być i zaburzenie wrodzone oraz zaburzenie nabyte. Przykład tego drugiego przedstawiałem na stronie 18(chyba, ewentualnie na ostatniej o homoseksualiźmie w dziale polityka) w linku odnośnie leczenia pacjenta homoseksualisty z zaburzeniami nerwowymi.
Oczywiście pozostaje też zwyczajne logiczne rozumowanie. Skoro koprofilię i inne fetysze czy dewiacje się nabywa, to nie ma żadnych przesłanek, aby nie można było w podobny sposób nabyć homoseksualizmu(piszę podobny sposób, bo o parafiliach nadal mało wiadomo jeśli chodzi o proces ich powstawania). Chyba, że ktoś na prawdę twierdzi, że spokojnie można się podniecać kałem, ale facet dla innego faceta to już zawsze będzie ble i ohyda bo się urodził hetero...

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

Sotsu
 Wysłana - 27 maj 2009 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

Ludzie ratować się jeśli jeszcze ktoś ma resztki zdrowia psychicznego Stosu i jego teorie wróciły!!

Cieszę się,że mnie niektórzy pamiętają ^^

Jak możecie być zaburzenie wrodzone :D
Facet z facetem się"kochali" urodzili dziecko i to dziecko dostało cechę wrodzoną? ^^

Czy możemy zmienić świat ?

Hunto
 Wysłana - 27 maj 2009 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

Robi się ciekawie... ale nie wiem czy zauważacie, że od jakiś 10 stron mielimy temat w koło, bez nowych argumentów i dodatkowo odbiegając lekko od tematu, nie przytaczajmy też porównać z cyklu nie rodzisz się katolikiem /to wybór podjęty zwykle przez rodziców/
Każdy w kółko wyraża swój pogląd - nie biorąc argumentów drugiej strony NAWET pod uwagę, co to za dyskusja.

Byłbym ostrożny w formułowaniu tezy, że gejem zostajesz bo mialeś do du*y dzieciństwo, wiekszość mieszkańców domów dziecka byłaby pedałami ?
Co to za argumentacja, srogi ojciec, nadopiekuńcza matka, itp.
A teraz poważnie w ilu ośrodkach psychiatrycznych w naszym kraju leczy się homosiów?
/z wyjatkiem jakis katolickich eksperymentow/
z jakiej przyczyny oni się leczą? z pedalstwa czy z tego, że nie radzą sobie z tą sytuacją,
jak wcześniej napisał w klasyfikacji Daer:
F66.1 orientacja seksualna niezgodna z ego ; egodystoniczna - gdy dana osoba nie ma wątpliwości co do identyfikacji płciowej i preferencji seksualnej, ale chce by były odmienne i poszukuje sposobu zmiany
- to główna przyczyna terapii, ale w większości ośrodków pozwala się zaakceptować tym ludziom siebie takim jakimi się narodzili
i nie piszcie bzdur, że większość pedofili to geje, bo nie macie absolutnie racji i o tym juz pisalem - najwięcej w Polsce spotykamy się z pedofilią rodzinną gdzie ofiarami są dziewczynki,
a tak apropo skąd wiecie, że dla pedofila płeć ma znaczenie, może pedofilami są faceci heteroseksualni a ważne jest dla niego dziecko a nie jego płeć - a to by obalało całą teorie ... ufff

fazimodo
 Wysłana - 27 maj 2009 17:42      [zgłoszenie naruszenia]

Stosu - jako, że jesteś mało sprytny, to podam ci inny przykład:
zdrowy facet kocha się ze zdrową kobietą i rodzi im się dziecko z zespołem Downa.

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

Daer
 Wysłana - 27 maj 2009 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Jak możecie być zaburzenie wrodzone :D
Facet z facetem się"kochali" urodzili dziecko i to dziecko dostało cechę wrodzoną? ^^

Seba o tym pisał parę stron temu. Myślisz, że wszystko się do genów sprowadza? Że hormony i etap rozwoju płodu nie ma znaczenia?

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 99 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Homoseksualizm - cecha wrodzona czy nabyta?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99