FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20761 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
III wojna światowa (scenariusz gen. Kozieja) 
[powiadom znajomego]    
Autor "III wojna światowa (scenariusz gen. Kozieja)"   
 
xami
forumzn.katalogi.pl
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 21:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Stanisław Koziej (ur. 8 lipca 1943 w Glinniku), generał brygady w stanie spoczynku, teoretyk wojskowości, profesor.

Ukończył Oficerską Szkołę Wojsk Zmechanizowanych oraz Akademię Sztabu Generalnego, a także specjalistyczne kursy m.in. w Instytucie Wyższych Studiów Obrony Narodowej w Paryżu oraz Akademii Obrony NATO. Profesor doktor habilitowany nauk wojskowych.

Przez wiele lat był pracownikiem naukowym Akademii Sztabu Generalnego i Akademii Obrony Narodowej, pełnił m.in. funkcje zastępy kierownika i kierownika katedry oraz dziekana wydziału.

W latach 1993-2001 był zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem Departamentu Systemu Obronnego w Ministerstwie Obrony Narodowej. W latach 1996-1997 pełnił funkcję szefa polskiej misji w Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. W latach 1997-1998 był zastępcą Szefa Misji OBWE w Gruzji. W latach 1999-2001 był polskim przedstawicielem narodowym w Grupie Wysokiego Szczebla NATO ds. Polityki i Strategii Nuklearnej.

W 2002 przeszedł w stan spoczynku.

7 listopada 2005 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. 26 lipca 2006 zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Obowiązki przestał pełnić 10 sierpnia 2006.

Jest jednym z autorów polskiej doktryny obronnej lat dziewięćdziesiątych, głównym autorem Planu obrony Rzeczypospolitej Polskiej, Strategii obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polityczno-Strategicznej Dyrektywy Obronnej, a także autorem kilkuset publikacji z dziedziny nauk wojskowych.Aktualnie jest profesorem zwyczajnym w Wydziale strategiczno-obronnym Akademii Obrony Narodowej.
[pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Koziej]III wojna światowa wybuchnie za rok


Strateg i profesor wojskowości generał Stanisław Koziej przepowiada w "Fakcie" makabryczny scenariusz dramatu, który rozegra się za kilka miesięcy. Do III wojny światowej zostało zaledwie kilka miesięcy...

Dramat milionów ludzi na całym świecie. Lejąca się strumieniami krew, fetor palonych zwłok i rozchodzące się po całej kuli ziemskiej skażenie będące skutkiem detonacji ładunków nuklearnych. W takim piekle możemy znaleźć się już za rok. Bo jak mówią poważne amerykańskie i rosyjskie źródła, latem 2008 roku Stany Zjednoczone prawdopodobnie zaatakują Iran. Plany amerykańskiej inwazji na Teheran są coraz bliżej.

I nic dziwnego. Ceny baryłki ropy naftowej rosną w galopującym tempie. Do tego amerykański wywiad wykradł niedawno sekretne plany Iranu, które mówią, iż w niedługim czasie chce on zaatakować Irak. Jeszcze kilka miesięcy i armia George'a Busha uderzy w kraj Mahmuda Ahmadineżada. Później wydarzenia potoczą się lawinowo. Kolejne państwa pogrążą się w krwawej jatce. Tak wybuchnie III wojna światowa, która pochłonie miliony ofiar.

Etap pierwszy - USA atakują Iran
Jest wczesne lato 2008 roku. Znów drożeje ropa naftowa. Cena baryłki jest najwyższa od dziesięcioleci. Iran, mimo licznych ostrzeżeń Rady Bezpieczeństwa ONZ, ma prawie gotową bombę atomową. Waszyngton nie chce interwencji wojskowej. Ale musi wyprzedzić ruch Teheranu. W Białym Domu ważą się losy świata. W końcu George Bush (61 l.), który za pół roku ma zakończyć drugą kadencję, podejmuje dramatyczną decyzję. USA uderzą na Iran.
Według Stanisława Kozieja Amerykanie wybiorą między dwoma wariantami ataku. "Jeden to ostrzał rakietowo-lotniczy Iranu konwencjonalnymi głowicami. Dywanowe naloty i rakiety wystrzeliwane z okrętów podwodnych zniszczą potencjał nuklearny Iranu. Dzięki temu o kilka lat opóźni się zagrożenie, jakie Teheran stwarza Zachodowi" - mówi "Faktowi" generał. "Drugi wariant to po prostu inwazja" - dodaje. Prawdopodobnie Amerykanie zastosują jeden wariant po drugim. "Po ostrzale rakietowym do Iranu wkroczą marines oraz żołnierze z baz w Afganistanie i Iraku. Rozpocznie się regularna wojna, a potem okupacja" - wyjaśnia Stanisław Koziej.

Etap drugi - Iran mści się na Izraelu
Ale ta wojna nie zakończy się na Wschodzie. Według stratega Iran będzie po uderzeniu Amerykanów bardzo słaby i nie da rady zaatakować ani Stanów, ani Europy... weźmie więc odwet na Izraelu. "Al-Kaida i oddziały Hezbollahu zorganizują w Tel Awiwie i innych miastach zamachy bombowe. Zaatakują nieprzyjaciela rakietami wystrzeliwanymi z terenów Syrii i Libanu. Wtedy w pobliskim Pakistanie dojdzie na pewno do przewrotu, a władze przejmą radykałowie zdecydowani na sprzątnięcie Izraela z powierzchni ziemi. Pakistańczycy zapowiedzą użycie przeciw broni jądrowej" - mówi "Faktowi" gen. Stanisław Koziej.

Etap trzeci - Izrael rusza na Pakistan
Zagrożony Izrael nie będzie miał wyjścia. Pod opiekuńczymi skrzydłami Stanów Zjednoczonych zaatakuje rakietami atomowymi Pakistan i Liban. Według Kozieja, atak Izraelczyków może zetrzeć muzułmańskie kraje w proch.

Etap czwarty - wojna dosięga Europy
"Europa zaczyna apelować wtedy o pokój" - tłumaczy gen. Stanisław Koziej. Jest już późna jesień 2008 bądź początek 2009 roku. Instytucje europejskie w trosce o międzynarodowe bezpieczeństwo będą podnosić głosy o zaniechanie konfliktów na Wschodzie. Ale Pakistan i siatka arabskich terrorystów nie będą chciały już słuchać głosów Europy, która wcześniej poparła amerykańską interwencję w Iraku. "W odpowiedzi Pakistan i al-Kaida wystrzelą w stronę Europy rakiety" - wyjaśnia generał. Dodaje jednak, że to wcale nie zmasowany atak militarny pogrąży w cierpieniu stary kontynent. "We wszystkich krajach zaczną mnożyć się ataki terrorystyczne" - mówi "Faktowi". Krew będzie lała się na ulicach z wysadzanych w powietrze autobusów, ludzie będą truci bronią chemiczną w biurach. Na lotniskach i w metrze we wszystkich europejskich stolicach zacznie się szerzyć strach. I wtedy walki przeniosą się na inne kontynenty.

Etap piąty - cały świat walczy
"Walki szybko przeniosą się do Ameryki" - prognozuje gen. Koziej. "W Wenezueli i innych państwach nieprzyjaznych Stanom wybuchają zamieszki. Ludzie zaczną mordować obywateli Stanów Zjednoczonych. Będą zamachy na dyplomatów. USA będą musiały na to zareagować" - mówi generał. I wtedy Północ zaatakuje Południe. "Rozpocznie się regularna wojna między kontynentami amerykańskimi, na co nie będą chcieli pozwolić Rosjanie. Konflikt będzie narastał. Nikt już niczego nie będzie kontrolował, a rakiety będą latać na wszystkie strony. Zginą miliony ludzi" - przewiduje generał Koziej. Jaki będzie wynik III wojny? Nikt nie ma wątpliwości, że znów zwycięży w niej Ameryka i cywilizowany świat. Na pewno duży udział w sukcesie będzie miała sprzymierzona Polska i nasi dzielni żołnierze. Ile miesięcy potrwa światowa krwawa jatka i jak dokładnie się skończy? Tego jeszcze nie wiadomo.
[http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=60392]Francja dołączy do koalicji


Francja chce iść na wojnę z Iranem

Koniec świata. Francuzi chcą iść na wojnę. Paryż ostrzega, że jeśli potwierdzą się doniesienia, że Teheran buduje bombę atomową, to trzeba będzie sprawę rozwiązać siłą. A Francja wtedy na pewno pomoże Amerykanom rozprawić się z reżimem ajatollahów.


Świat będzie zagrożony, jeśli Iran będzie miał bombę - powiedział francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner. Według niego, plany ajatollahów, by wyprodukować broń jądrową, to największy kryzys, przed jakim stoi świat. Dlatego Francja nie zawaha się, by użyć siły, by problem Iranu rozwiązać raz a dobrze.

Te komentarze rozwścieczyły Teheran. Kouchner i prezydent Sarkozy zostali obrzuceni epitetami - od "sługusów USA" po "wnuczka węgierskiej Żydówki". Irańczycy postraszyli, że Francja pożałuje dnia, gdy pozwoliła Sarkozy'emu i Kouchnerowi przejąć władzę.

Wszystko przez to, że analitycy twierdzą, że jeśli Paryż, jedna z najbardziej pokojowo nastawionych stolic Europy zdecyduje się na użycie siły, to sprawa wojny z Teheranem będzie przesądzona.

[http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=98&ShowArticleId=60606]


To "Fakt" ale scenariusz Kozieja prawdopodobny, oby się nie sprawdził.______________________________
 
Yonaguni [http://www.insomnia.pl/Yonaguni-t192003.html]
Ładne dziewczyny z orkiestr dętych robią dobrze partiom politycznym.
Mój ojciec jeździł na wielbłądzie. Ja jeżdżę samochodem.
Mój syn lata samolotem. A jego syn będzie jeździł na wielbłądzie.

Specjalista -
 
Imperiall
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Przeczytałem i stwierdzam, że to nie ten dział.
_______________________________
 

Znawca -
 
kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 22:22      [zgłoszenie naruszenia]

izrael chyba nie jest na tyle słaby, aby nie poradzić sobie z zemstą osłabionego a i tak raczej słabego iranu.
Poza tym, organizacje terrorystyczne to przecież też tylko formacje- im też potrzebne są fundusze, a konflikty np. w Iraku i Afganistanie mocno osłabiają zapasy- podobnie jak wojskom USA. Poza tym, przeciwko ów organizacja, są prowadzone działania również na płaszczyźnie ekonomicznej- blokowanie kont itp.

 
Brain
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem mocno przesadzony. Btw mysle, ze gdyby zamachy terrorystyczne zaczely sie w Polsce, to wkrotce nieliczne "polskie" meczety plonely by jak pochodnie a arab by z domu nie mogl wyjsc nie malujac sie wczesniej biala farba
Co innego Francja czy Niemcy, ale to ich problem ze tylu muzulmanow sobie nawpuszczali...oby nie stal sie tez naszym problemem.

 
gokacy
WARIAT
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

ja na zadną wojne nie ide, pierdziele
_______________________________
 
Piłsudczyk.

 
Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 17 wrzesień 2007 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

No proszę Xami, a ja męczyłem się z wbijaniem tego tekstu klawiaturą na forum zn, bo nie znalazłem go w necie...jednak na stronie dziennika nie szukałem

ps. Gokacy, jeśli wybuchnie wojna, to nie będzie chcę czy nie chcę-wszystkich nas Ojczyzna wezwie

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2007-09-17 23:55:03

 
ples
 Wysłana - 18 wrzesień 2007 01:55      [zgłoszenie naruszenia]

za rope będziemy umierać
_______________________________
 
"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"


"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

 
gokacy
WARIAT
 Wysłana - 18 wrzesień 2007 02:18      [zgłoszenie naruszenia]

nawet jak na komisji zrobie kupe powbijam zapałki i powiem że to jeż ????

_______________________________
 
Piłsudczyk.

 
Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 18 wrzesień 2007 02:25      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli będziesz mógł chodzić i masz co najwyżej jedno szklane oko to Cię wezmą Wszyscy poza kategorią E (E to trwale niezdolny do jakiejkolwiek, nie? Bo D to że czasowo). Jeśli byłaby taka potrzeba to zmobilizują i od 16-tego do 60-tego roku, w tym bezdzietne kobiety, ale to musiałaby być wyjątkowa sytuacja. Standardowo to mężczyźni od 18 do 50. W USA kroi się, że niedługo będą robić military draft, jak widac sytuacja jest bardzo zła, skoro USA będą prawdopodobnie przeprowadzać przymusowy pobór (po raz pierwszy od wojny wietnamskiej)

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2007-09-18 02:27:37

 
gokacy
WARIAT
 Wysłana - 18 wrzesień 2007 02:32      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam kat. A bez paragrafów z dopiskiem że sie nadaje na rambo-bonda


_______________________________
 
Piłsudczyk.

 
Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 18 wrzesień 2007 02:34      [zgłoszenie naruszenia]

może nie w temacie, ale trochę mnie to rozśmieszyło....


ściągałem sobie film z netu (wiadomo, że czasem ryzyko, że zamiast właściwego jakiś pornol albo inny)....

Chciałem zobaczyć film Katyń, czy już jest...był (dużo odnosników)


włączam ściągnięty patrzę: "Samochody" Walta Disneya ....w sumie podobna tematyka, że tez ludzie się nie wstydzą taki dać zamiast tamtego
Ja też mam A, chciałem mieć tylko A bo jestem zdrowy, poza tym to kwestia honoru i jeśli będzie trzeba to pójdę w kamasze jak to lubi mawiać marszałek Dorn (ktoś przecież musi, kraj się sam nie obroni )

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2007-09-18 02:35:36

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 9 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

III wojna światowa (scenariusz gen. Kozieja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9