FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2931 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
II stopień- Energetyka/ MiBM na PWr 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "II stopień- Energetyka/ MiBM na PWr"   

cyryl025
 Wysłana - 8 styczeń 2015 22:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć,
w lutym mam obronę inż. na WAT, jestem na kierunku Energetyka na specjalności Maszyny i Urządzenia Energetyczne. Na drugi stopień chciałbym się przenieść na PWr i mam lekki dylemat co do wyboru konkretnego kierunku. Waham się między;
-Energetyką na wydziale Mechaniczno-Energetycznym i nad,
-Mechaniką i Budową Maszyn też na Mechaniczno-Energetycznym.

Specjalności na Energetyce to:
-Chłodnictwo, ciepłownictwo i klimatyzacja
-Energetyka i ochrona atmosfery
-Energetyka jądrowa
-Odnawialne źródła energii
[rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/energetyka-ii-stopnia-stacjonarne-wroclaw-rekrutacja-zimowa-2015/]

a na MiBM:
-Inżynieria i aparatura procesowa
-Inżynieria lotnicza
-Inżynieria niskich temperatur
-Maszyny i urządzenia energetyczne
[rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/mechanika-i-budowa-maszyn-ii-stopnia-stacjonarne-wroclaw-wydzial-mechaniczno-energetyczny-rekrutacja-zimowa-2015/]

W zasadzie moje pytanie dotyczy tego, po jakiej specjalności pojawiają się szersze i bardziej korzystne perspektywy znalezienia pracy i specjalista z jakiej dziedziny jest chętniej poszukiwany na rynku pracy?

Tak na pierwszy rzut oka sam chciałbym iść wstępnie na MiBM. Ale, że nie mam za bardzo obeznania w temacie to proszę o poradę bardziej ogarnięte osoby. Fajnie by było jakby trafił się ktoś kto studiuje/studiował na któymś z tych kierunków na PWr.

Pozdrawiam

Lynn66666
 Wysłana - 9 styczeń 2015 01:08      [zgłoszenie naruszenia]

Tak naprawde to nie ma sensu zmieniać kierunku po I stopniu, bo magisterka to tylko uzupełnienie/kontynuacja studiów inżynierskich. Za wielu nowych rzeczy się na nich nie dowiesz.
Zamiast zmiany kierunku radze zacząć robić dodatkowo jakieś staże/praktyki już w trakcie studiów, po to byś mógł się czymś wyróżniać spośród setek innych absolwentów tego kierunku i pokrewych.
Doświadczenie to dziś priorytet i każdy pracodwaca patrzy na to w pierwszej kolejności

"Uwielbiam ten reżim treningowy i dietetyczny,
gdy ciało się zmienia podczas przygotowań do zawodów."

cyryl025
 Wysłana - 10 styczeń 2015 10:39      [zgłoszenie naruszenia]

Powodem zmiany i kierunku i uczelni jest to, że nie ma pewności i na 90% nie bedzie otwarta magisterka mojej specjalności ze względu na zbyt małą liczbę chętnych. Praktyki i staże już od drugiego roku realizuję więc coś bedzie do wpisania w CV.
Ktoś może coś powiedzieć o MiBM na Mechaniczno-Energetycznym na PWr?

szczypek90
 Wysłana - 10 styczeń 2015 20:21      [zgłoszenie naruszenia]

a czemu nie PW/MEiL ?

Studiowanie energetyki w Warszawie daje duzo większe perspektywy niż we Wrocławiu.

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Znawca -

cyryl025
 Wysłana - 10 styczeń 2015 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Studiowanie energetyki w Warszawie daje duzo większe perspektywy niż we Wrocławiu.

Mi osobiście polecano energetykę, czy nawet MiBM właśnie na PWr argumentując tym samym i przez to nabrałem ochoty na Wrocław.

szczypek, o studiach energetyki czy MiBM na MEil na PW jesteś w stanie mi powiedzieć coś więcej?

arch1ebald
 Wysłana - 11 styczeń 2015 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

mechanicy-magistrzy na chwile obecna ogolnie nie moga narzekac na brak zajec - we wroclawiu i okolicach to jedna z najbardziej nieobsadzonych branż - czytaj jest cala masa ofert pracy dla osob po mechanice i maszynach.

nie wiem jak jest z tymi perspektywami po pw, ale wiem, ze na pewno nie sa złe po pwr - wiele moglbym narzekac na ta uczelnie, ale mechaniczne wydziały mamy naprawde bardzo dobre jezeli chodzi o skalę kraju.

gdybym wybieral na twoim miejscu, to wybrałybm energetyke jądrową z czystego zainteresowania ta dziedzina - pracy w kraju szukac to raczej ciężka sprawa, chociaz zapewne będzie się to zmieniać. chłodnictwo, ciepłownictwo i klimatyzacja oraz maszyny i urządzenia energetyczne to wg mnie bezpieczne kierunki - za 2 lata od teraz na 100% będzie praca w tym sektorze. popularne obecnie bardzo odnawialne źródła energii sa mocno promowane i dofinansowywane przez unie, dużo projektów itd. aczkolwiek nie wiem, jak to się przekłada na rynek pracy - ale poniewaz unia finansuje, wiec jest szansa na dobry rozwoj; w razie czego zawsze mozna wyjechac do niemiec - najlepiej rozwinietego jezeli chodzi o odnawialne zrodla energii kraju w calej europie (powierzchnia uzytkowa samych kolektorow slonecznych to ponad 10kk m2, czyli tyle, ile w pozostalych krajach europy razem wzietych). inzynieria lotnicza we wrocławiu ma rację bytu ze względu na powstałą niedawno (jakies 2-3 lata temu) siedzibę utc aerospace - cały czas rekrutują. inzynieria i aparatura procesowa pewnie tez by przeszla - 3m, abb, pcc rokita i pare innych firm. ogolnie dolny slask dla mechanikow wszelkiego rodzaju to naprawde przyjemna okolica

Zmieniony przez - arch1ebald w dniu 2015-01-11 00:30:32

"ZNAM PARU CO NAZWALIBY SNOBA SKURVVYSYNEM, A SAMI NON-STOP ZAPJERDOL, ZMARSZCZENI JAK RODZYNEK."

cyryl025
 Wysłana - 11 styczeń 2015 10:54      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki arch1ebald za odpowiedź, domyślam się, że jesteś byłym/obecnym jeszcze studentem PWr.
Sprawdź maila bo wysłałem Ci wiadomość z jednym zapytaniem.

szczypek90
 Wysłana - 11 styczeń 2015 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

MiBM wlasnie koncze, kierunek nie typowo konstruktorski a raczej teoretyczny:
-mechanika plynow
-metody numeryczne
-zaawansowane zagadnienia wytrzymalosci matrialow
dobry prerekwizyt do pracy naukowej lub badawczej, natomiast malo praktycznych zajec i projektow

Energetyka - kierunek juz niemal menedzerski odkad skasowano ostatnie przedmioty projektowe. Plusem jest, ze wiekszosc centrali znajduje sie w Warszawie i naprawde po energetyce nie ma wiekszego problemu ze znalezieniem pracy w stolicy.

O Wroclawiu nic nie wiem, nie wypowiem sie..

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Znawca -

cyryl025
 Wysłana - 14 styczeń 2015 01:20      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki za odpowiedzi, sogi (jeśli weszły) rozdane.
Najbardziej mnie jeszcze ciekawi sprawa jak wyglądały studia inż. na MiBM we Wro. DOkładniej jak się ma sprawa z wszelakimi programami inżynierskimi z jakich tam korzystano. Nie będę ukrywał, że na WAT była pod tym względem bieda. AutoCada nawet dobrze nie mieliśmy. Zastanawiam się, czy będę w stanie we własnym zakresie nadrobić ewentualne zaległości i różnice programowe? Ktoś coś jest w stanie powiedzieć na ten temat?

Alayas
 Wysłana - 18 styczeń 2015 10:35      [zgłoszenie naruszenia]

PWr ma chyba wszystkie istotne możliwe licencje.

ProModel, FlexSim, SolidWorks, AutoCAD, CATIA, AnyLogic - z tymi miałem styczność/wiem, że są a jestem na ZiIP.

Zmieniony przez - Alayas w dniu 2015-01-18 10:41:51

gastxxx
ole !
 Wysłana - 29 styczeń 2015 15:03      [zgłoszenie naruszenia]

na wacie to akurat pod każdym względem jest bieda

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

II stopień- Energetyka/ MiBM na PWr

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Studia w Danii- opinie,sugestie itp. | Wiesz że jesteś na ciężkich studiach kiedy... | studia licencjackie co dalej | Termin ogłoszenia wymagań na daną uczelnię | Matura | technik | Zmiana uczelni | Stosunki międzynarodowe + filologia angielska/amerykanistyka? | średnia liceum | Liceum zaoczne niepubliczne | technik geodeta czy technik budownictwa | Erasmus - jak przekonać do siebie komisję | Czy studniówki sa tego samego dnia w calej polsce? | studia: grafika | zmiana uczelni | Kiedy składać papiery na studia 2009/2010 ? | azjatka | graniczna | kasia moś | ciapate wesele | cyganskie wesele | sylwia tyton | wychodek | mama opowiadanie erotyczne | gadu gadu | symetria | m jak miłość 2036 | Magda molek | Marta barczok | opowiesci hausera | strzelilem z ucha | polskie aktorki nago foto | opowiadanie erotyczne ortodontyczny | kościerzyna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.