FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3669 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ilę mogę dostać za pobicie 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Ilę mogę dostać za pobicie"   

stighelmer
 Wysłana - 21 lipiec 2008 23:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Sprowokowane, kilka ciosów w głowę i złamana ręka. 23 lata, nie byłem nigdy karany. Mam w planach wyjazd do Irlandii. Wiem, że tam też sprawdzają "criminal record" więc może być ciężko jako nie-turysta, ale o tym będę myślał później, a może mnie akurat nie sprawdzą. Tutaj standardowo to dwa lata do odsiadki, ale jeszcze może być istotne ze to było bez narzędzia i sprowokowały mnie dwie osoby. Jaki może być wyrok ? Jak długo to wszystko potrwa ? czy będę miał zakaz opuszczania kraju ?

--

gosia992
 Wysłana - 21 lipiec 2008 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

pewnie zawiasy dostaniesz i możliwe że jakaś grzywna. watpie żebys odsiadywał jakikolwiek wyrok

Messim
 Wysłana - 22 lipiec 2008 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

przyznaj się bo bójki nie do pobicia
to wtedy możesz dostać np tylko kuratora
a takto pewnie zawiasy dostanie rok na trzy lata

Ogólnie to jest zajebiście

Donio
 Wysłana - 22 lipiec 2008 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Messim napisał przyznaj się bo bójki nie do pobicia

opisane zdarzenie to ani bójka ani pobicie, jedynie uszkodzenie ciała z art. 157 par. 1 kk
tu masz sankcje
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nie widze tu żadnej odsiadki ani tez zakazu opuszczania kraju, imo kara pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem plus grzywna

jak długo potrwa ? sprawa prosta, u nas wyrok w 1-2 miesiące

broń się tym, jak piszesz "sprowokowaniem"

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 22 lipiec 2008 17:44       [zgłoszenie naruszenia]

Messim
btw bójka i pobicie maja takie same sankcje, bo to ten sam art. 158 par. 1 kk

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Ilę mogę dostać za pobicie

Warto przeczytać: fikcyjna firma/club | Aspekt społeczny integracji | Straż miejska/Fotoradar | Kilka pytań odnośnie mandatu | Przerwa w pracy... | przetargi | pobór do wojska | Sample a prawo | mandat PKP - dziwna sprawa | własna dzialalnosc - szrot | kiedy sąsiad może żądać ścięcia/przycięcia drzewa? | Wyłudzenie polisy | Strasznie potrzebne ! Szkola | poręczenie majatkowe | Wiza j-1, karalność a wgląd ambasady w akta | Rozliczenie z ogrzewania centralnego. | kilinskiego | w krzywym zwierciadlewitaj święty mikołaju | julia pietrucha | chamskie rasistowskie i antysemickie | maclaz | kruszyna69 | kamila zmuda | skala wszechświata | Trzepiecińska | trening 6x w tygodniu | monika nago | straż pożarna | psp | pieta w rzezbie | zapomnieć | jak zapomnieć | kurwy umysłowe | playoby | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.