FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3633 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Inwestycja w wino 
[powiadom znajomego]    
Autor "Inwestycja w wino"   

Kejmyk
 Wysłana - 2 grudzień 2011 17:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Co sądzicie o inwestycjach w wino?

Przyczynkiem do założenia tematu jest przede wszystkim zdobycie większej wiedzy na temat portfeli inwestycyjnych i ogólnie rynku win.

Z tego co wiem - jest to dosyć opłacalna inwestycja. Średnia stopa zwrotu po roku czasu (mówię o informacjach firmy, która prowadziła wykład, nie wiem czy mogę podać jej nazwę) wynosi ok. 40%, najniższa 4%, a najwyższy ok. 130%. Najniższa kwota do inwestycji to 2,5 tys funtów (czyli ryzyko związane jest z kursem walutowym).

Pytanie, czy ktokolwiek inwestował w wino? Jak to wygląda praktycznie? Czy jest to tak naprawdę opłacalne (biorąc pod uwagę marżę firmy)? Jak lepiej zainwestować - długoterminowo, czy krótko? itp.

Jeżeli mogę podać nazwę firmy, mogę przybliżyć informację, bo do nich dzwoniłem i wiem mniej więcej jak to wygląda. Ale oczywiście nie chce niczego reklamować, tylko uzyskać bardziej praktycznie dane.

Pozdrawiam!

ziemon
LADY
 Wysłana - 2 grudzień 2011 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

możesz podawać WS
w Polsce jest jedna taka, co więcej jeśli chodzi o ten rynek to mają pozycję europejską nawet
ze wszystkich portfeli jakie w tej chwili mają i lokat strukturyzowanych to wino wychodzi najlepiej
jeśli szukasz alternatywnych inwestycji to ja uważam że warto

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

smutasny
 Wysłana - 2 grudzień 2011 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

Ile masz $ na start?
Siedzisz w winach? Orientujesz się w branży alkoholowej?
Można powiedzieć, że rynek win rządzi się swoimi prawami. Jest wiele czynników, które wpływają na cenę wina.

Jak chcesz to mogę Ci zrobić skany z Kuriera Finansowego z nr 2(24) kwiecień - czerwiec. Jest tam artykuł, który mógłby Ciebie zainteresować.

ROCZNE STOPY ZWROTU WYBRANYCH WIN
10 MARZEC 2010

FORTS DE LATOUR 2008 - 220,79%
LATIFE ROTHSCHILD 2008 - 196,80%
CARRUADES DE LATIFE 2008 - 148,25%
MARGAUX 2008 - 104,42%
AUSONE 2008 - 98,09%

Ja sam również od jakiegoś czasu zastanawiam się nad alternatywnymi źródłami finansowania. W moim wypadku będzie to chyba jednak whiskey.

Firma jak zgadnę to WS?

Pozdrawiam,

Znawca -

Kejmyk
 Wysłana - 2 grudzień 2011 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

Kasa - ok. 15k (co daję ok. 2,5 - 3k funtów, czyli 3 skrzynki win - minimum inwestycji).
Nie siedzę w winach, ani alkoholach, co nie znaczy, że nie chciałbym się poznać. Stąd między innymi ten temat. Chętnie przyjmę skany, jak i informacje na temat stron internetowych, gazet itp.

Firma WS. Biorą 3 opłaty:

1. Opłata wstępna - 8-15% netto należności (zależne od wielkości kwoty, od 50k funtów w górę 8%)
2. Zarządzania - 2,5% w każdą rocznicę założenia portfela (kwota początkowa - niezmienna od portfela)
3. Przechowywanie - 15 funtów rocznie od ilości skrzynek (przy 3 - 45f)

Okres sprzedaży wina to 2-3 tygodnie. Mogę sprzedać w każdym momencie (przy sprzedaży po pół roku musimy się jedynie liczyć z podatkiem dochodowym).

Umowa mówi, że to ja jestem właścicielem wina, ale oni wybierają konkretną markę (w grę wchodzą jedynie wina Bordeaux) i rocznik oraz oni wybierają klientów i sprzedają.

Największe ryzyko, jakie widzę to przede wszystkim kurs walut. To jest inwestycja na minimum rok, przez który może się wiele zmienić. Szczególnie w dobie 'chaosu' ekonomicznego. Zaletą na pewno jest kupno konkretnego produktu, który co roku wzrasta na wartości.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia z WS? Jeżeli nie wino, to może jakiś inny alkohol - whisky np.?

Sogi wbiłem wyżej, pozdro

SaharVS
%-)
 Wysłana - 2 grudzień 2011 21:45      [zgłoszenie naruszenia]

Nie polecam. Utopilem w tym troche pieniazkow.
W sumie tylko dlatego, ze wiekszosc wypilem lub rozdalem

trulululu trilili tralala
To twoja dziedzina
To moja mina, wygina się w rogala

MadMan047
 Wysłana - 2 grudzień 2011 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

raczej przepiłeś a nie utopiłeś

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

wxa
 Wysłana - 3 grudzień 2011 01:17      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem o co ci do końca chodzi z tym w inwestowaniem w wino, ale powiem ci jedno, wolska to kraj wódy. To kraj w którym konsumentów wina wyzywa się od pedałów. Jakoś kórwa nie wyobrażam sobie melanżu na którym jotpectwo raczy się winem, a są oni w większości. Prawdziwy wolak pije tylko WD, pamiętaj! Jaka z tego konkluzja? Jeśli inwestycje w wino, to tylko na wybranych rynkach zagranicznych: Włochy, Hiszpania, Grecja, Węgry, ciepły południowy klimat. Zimno = czysta. Mam nadzieję że pomogłem. Dziękuję.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 3 grudzień 2011 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

Czy jest może gdzieś w sieci stronka taki jak by "cennik" win ? Powiem szczerze że ja w inwestowanie w wina się nie bawiłem ale mam w barku trochę win niemieckich , nawet z lat 90-tych z mniejszych winnic lokalnych, gdyż rodzinka trochę pracowała przy winach.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Kejmyk
 Wysłana - 3 grudzień 2011 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

wxa,

Oczywiście, że w grę nie wchodzi Polska. Liczy się tylko rynek amerykański, azjatycki (Chiny szczególnie) i zachodnioeuropejski.

Po prostu mam nadzieje, że ktoś inwestował, współpracował z firmą WS i wie jak to dokładniej wygląda i podzieli się informacjami :>

smutasny
 Wysłana - 4 grudzień 2011 01:33      [zgłoszenie naruszenia]

Jak wstanę to wrzucę zdjęcia.

[gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,116219,10749257,W_Azji_pija_tyle_whisky__ze_moze_jej_zabraknac_w_Szkocji.html]

Zmieniony przez - smutasny w dniu 2011-12-04 01:35:50

Znawca -

Desertdog
 Wysłana - 16 grudzień 2011 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

zaczną rozcieńczać jak w usa za czasów prohibicji

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Inwestycja w wino

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | wasze | stare czasopisma motoryzacyjne | najlepsze filmy 2012 | anita zaboroś | Przymszyk | obara | kolczyk | celebrity | router | odległość | as pik | o mieszane | słoneczko | śmieszne nk | zakazane imperium | creepypasty | kucharz | runescape | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.