FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5319 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Istota doskonała 
[powiadom znajomego]    
Autor "Istota doskonała"   

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2008 17:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Istota doskonała- co to takiego? Jakie warunki powinna spełniać doskonała istota? Zdaje się, że nie powinna mieć żadnych wad. To jest właśnie doskonałość. Nic nie jest jednak pozbawione minusów, bo nawet cecha dla kogoś korzystna szkodzić może drugiemu. Może więc synonimem doskonałości powinna być samowystarczalność? Ona powinna składać się na wszechmoc i wszechwiedzę. Gdyby ktokolwiek mógł mieć moc zaspokojenia swojego szczęścia bez udziału innych, ze swoją wszechwiedzą napewno poradziłby sobie. Czy taka doskonałość powinna być domeną każdego człowieka? Wówczas nie istniałoby społeczeństwo. Człowiek dzięki swej niedoskonałości staje się cząstką społeczeństwa i uczestniczy w symbiozie. Nie można więc powiedzieć, źe dąży do doskonałości, gdyż dążyć można do realnego celu. Gdy nabywamy doświadczeń coraz lepiej wiemy, jak być asertywnym oraz jak bez zagrożenia własnego bezpieczeństwa czerpać korzyści z powodu niedoskonałości swojej i innych, Niedoskonałość to coś, na czym stale bazujemy. Dlatego szczęściem nie jest dla nas życie zupełnie pozbawione problemów, ponieważ lubimy rywalizację i wyzwania. Wracając jeszcze do wszechmocy i wszechwiedzy- po co byłoby nam to, co nazywamy miłością, skoro każdy w zupełności umiałby zadbać o siebie, łącznie z całokształtem własnego szczęścia? Nie umiemy nawet czuć szczęścia, gdy ludzie wokół nas są smutni. Wszyscy wzajemnie się dopełniamy i na ogół nie życzymy sobie i innym cierpień. Ważne są zaś chwile, na które czekamy. Jesteśmy ciekawi życia, wiedząc, że przyniesie zmiany, ale nie wiedząc jakie. To także niedoskonałość- nie można wszystkiego zaplanować, przewidzieć. Gdy natomiast pogodzimy się z tym, wyda się to nam naturalne, a nawet piękne. Znamienne dla życia, któe jest cyklem wzlotów i upadków. Zauważamy też, że wszystko ma swój początek i koniec. Z tej reguły nie wyklucza się ludzkie życie- przychodzi czas odpoczynku i to żadna kara, ani nagroda. To kolej rzeczy. A jak ma się do tego bóg, który jest istotą doskonałą? Jest jak istota martwa- nikomu nie wadzi. Poza tym ma wszechmoc, ale jej nie używa. Ma miłosierdzie i nie wybaczył odrazu pierwszym ludziom, ale do dziś patrzy na cierpienia także niewinnych ludzi. Ma też wszechwiedzę, bo wie, jak to wszystko się skończy. Jego plan jest nieodgadniony, podobnie, jak jego... miłość! Słyszałem, że jesteśmy do niego podobni, ale za cholerę nie potrafimy go zrozumieć. Czy na tym polega doskonałość, lub przygotowanie do niej, że cierpimy w filmie reżysera Boga Vshehmogontsego nie kumając dlaczego przeżywamy to, co przeżywamy?

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

dragon7
 Wysłana - 13 marzec 2008 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Tadek za***isty tekst... ale pojdz dalej w tych rozwazaniach i wyobraz sobie ze cos takiego jak "Bog" nigdy nie zostało przez czlowieka "wymyslone" - w tym samym tekscie zamiast Boga wstaw ... PRZYPADEK

"Na początku był BIG BANG! w ułamku bilionowej czesci sekundy ukształtował sie doskonaly 10-wymiarowy harmonijny wszechswiat, po czym nie wiedziec czemu 6 wymiarów "zwineło" sie jak rolka papieru toaletowego do wielkosci mniejszej niz jakas tam częsc protonu bla bla bla bla..... w rownie dziwnych okolicznosciach powstały cząsteczki białkowe (PRZYPADEK) .. dalej zycie ktore po prostu zyło i ewoluowało symbioza polegala na pozeraniu sie nawzajem .. kiedy wyscig form ewolucyjnych osiagnol pewien etap kompromisu pomiedzy celowoscią a przypadkiem jakas forma zycia zapytala KIM JESTEM ?.. nic nic synku jestes tylko zbiorem molekularnym, powstalismy w wielkiego wybuchu, swiatem rządzą prawa fizyki ktore są niezmienne aczkolwiek szkoda ze tak malo jeszcze o nich wiemy. W sumie nic nie wiemy ZYJ rozmnazaj sie jak bakterie - kiedys to wszystko i tak trafi szlag, wiec nie pytaj dlaczego zyjemy.

Znawca -

Sotsu
 Wysłana - 13 marzec 2008 18:34      [zgłoszenie naruszenia]

jakas forma zycia zapytala KIM JESTEM ?.. nic nic synku jestes tylko zbiorem molekularnym, powstalismy w wielkiego wybuchu, swiatem rządzą prawa fizyki ktore są niezmienne aczkolwiek szkoda ze tak malo jeszcze o nich wiemy. W sumie nic nie wiemy ZYJ rozmnazaj sie jak bakterie

gdzieś już coś podobnego czytałem

Podobno duchy dorzą do doskanłosci w sumie co się dziwić mają całąc wieczność.
Czlowiek nigdy nie będzie doskonały(nie rozważając życia po śmierci).
Jesteśmy niedoskonali a wiec i nasze przyżądy do badania naszych dziejów są niedoskonałe.
Skoro powstaliśmy z wychuchu z przypadku to nigdy nie będziemy doskali(Ponieważ niedoskonałość nie prowadzi do doskonałości),nasze pytania nie bedą doskonałe ,ponieważ wszystko co nas otacza jest nie doskonałe hmm?
Nasze geny nie bedą doskonałe,ponieważ nasza ewlocuja nie będzie doskonała.Krótko mówiąc nigdy nie będzie doskonałego człowieka mówie tutaj o:
Super ciele
Super Genach
Super IQ,Inteligencji,bystrości
Super Mózgu

Nigdy nie będzie przypadku aby super-doskonały człowiek chodził po ziemi.

Czy możemy zmienić świat ?

leon106
 Wysłana - 13 marzec 2008 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

zaje.bisty art napisales, 20 sogow odemnie

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2008 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

ej, miało być 20, a nie 26!

Serio? Podobał ci się? Wydaje mi się, że zamieszczałem już lepsze.. no ale nic, to super extra gites fajowsko.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Edanderson
 Wysłana - 14 marzec 2008 06:44      [zgłoszenie naruszenia]

Łooo stary, ale miałeś strumień świadomości Nie za bardzo wiem do której płaszczyzny Twojej wypowiedzi mam się ustosunkować...
Za to ciekaw jestem skąd Ci to wszystko przyszło do głowy. Ostre masz ostatnio przemyślenia. Ach te religie...

"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym,
czego nie mogę zmienić...
...odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić...
...i mądrości, mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego."

kruchy5
 Wysłana - 14 marzec 2008 08:42      [zgłoszenie naruszenia]

Błędy w założeniach.
Jakie warunki powinna spełniać doskonała istota? Zdaje się, że nie powinna mieć żadnych wad. To jest właśnie doskonałość.
I w fizyce i w filozofii stany zmieniają się w czasie.Dobrze to widać na przykładzie sprawiedliwości.Jako że nie można uzyskać stanu permanentnej sprawiedliwości(jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził) mówi się że sprawiedliwość to "chęć oddawania ludziom tego co im się należy" - proces.
Nie jest więc prawdą że:
Nie można więc powiedzieć, źe dąży do doskonałości, gdyż dążyć można do realnego celu.
Można.A nawet trzeba dążyć do "doskonałości".Mało tego wiadomo jak to robić.Niezawodne sposoby to rachunek sumienia i walka ze swymi słabościami.

A jak ma się do tego bóg, który jest istotą doskonałą? [...] Słyszałem, że jesteśmy do niego podobni, ale za cholerę nie potrafimy go zrozumieć.

Skoro fakt że nie potrafimy go zrozumieć a wierzący zasłaniają się argumentem że są "tajemnice których człowiek nie może pojąć" miałby być dowodem na nie istnienie Boga to czy kolejny fakt , że nie jesteśmy w stanie zrozumieć siebie samych i innych ludzi(a nie jesteśmy tabuny naukowców,psychologów i mistyków cały czas produkują mnóstwo różnych "niedoskonałych" teorii zasłaniając się mantrą że "kiedyś" na pewno się uda) miałby być dowodem na nie istnienie człowieka?

Specjalista -

bezemocji
 Wysłana - 14 marzec 2008 09:09      [zgłoszenie naruszenia]

Błąd w założeniu:
czy kolejny fakt , że nie jesteśmy w stanie zrozumieć siebie samych i innych ludzi...... miałby być dowodem na nie istnienie człowieka?

Kruchy, chyba zdajesz sobie sprawę z naciągania takich wniosków?
Nie możemy zrozumieć siebie, zjawisk, procesów co nie znaczy, że one nie istnieją. Są jak najbardziej rzeczywiste, dają się poznawać, badać, mierzyć - jednym słowem istnieją.
Przytoczyłem kiedyś myśl: Nie ma Boga bez myśli o nim.
Bardzo intrygująca...

Specjalista -

Edanderson
 Wysłana - 14 marzec 2008 09:49      [zgłoszenie naruszenia]

Idee złożone, powstałe jakkolwiek z prostych doznań sensorycznych, w miarę swojej ewolucji stają się coraz bardziej mętne i podatne na zniekształcenia. Mogą być wszystkim i niczym, pójść w każdą stronę lub stanąć w miejscu. Wszystko zależy od inwencji dyskutantów. Granica między wyobraźnią pozornie logicznie łączącą pewne przytoczone fakty, a prawdą zaciera się i niknie w ogniu rozważań opartych na przesłankach, które choć są same w sobie ekscytujące, niekoniecznie mają odniesienie w otaczającej rzeczywistości.
Wiecie o co mi chodzi?... >>>Czy Miś Kolargol ma serce z włóczki?<<<

"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym,
czego nie mogę zmienić...
...odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić...
...i mądrości, mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego."

kruchy5
 Wysłana - 14 marzec 2008 09:58      [zgłoszenie naruszenia]

Kruchy, chyba zdajesz sobie sprawę z naciągania takich wniosków?
Tak zdaje sobie9temu dodałem emotke do wypwiedzi),to taka metafora.Obrazująca "niedokonałosc" machanizmów poznania działającą i w kwestiach transcendentalnych i "realnych".

Specjalista -

linceusz
 Wysłana - 14 marzec 2008 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Słyszałem, że jesteśmy do niego podobni, ale za cholerę nie potrafimy go zrozumieć.

może po prostu trudno cokolwiek zrozumieć, jeśli się nie chce słuchać.wszyscy używają cierpienia jako argumentu i wiążą je z istnieniem Boga. Takie założenia są dość idiotyczne [z mojego punktu widzenia] bo cierpienie wiąże się bezpośrednio z jakimiś działaniami
człowieka i zgodą na okreslone działania, najczęściej jeśli skutki uboczne dotykają innych ludzi.Tworzy się jakieś mityczne powiązania do przyczyny wywołującej skutek, na zupełnie irracjonalnym podłożu.

Tako rzecze Thothswamiboomboom....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Istota doskonała

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: manipulacja | ksiazki (historia filozofii) | Co stanowi kamienie w waszym życiu? | zaufanie, którego brak | Odwaga | Szukanie lęków | Jan Strelau - Psychologia - Podrecznik Akademicki tom 2 | POMOCY! | Kognitywistyka | Biblia Ślązoka .. itp | NONKONFORMIZM | Paradoks kata | Kim jest dla mnie Jezus Chrystus ? | Brak wiary w ludzi | do facetow..wiek powyzej 20 | Zadanko | szulc | hyundai coupe | Ribery | van Persie | koks w | oblicz warto wyra enia wykorzystuj c dane z rysunku powy ej | koks w | neutron | jądro | Mandaryna | brak fizyczności | gra-ben-10-xbox | gra ben 10 gestowe | z czka | bia ko | wygładzanie krawędzi warstwy photoshop | poradnik dla desperata | trzech panów | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.