FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2370 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Kulinaria
Jadłospis z jaskini 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jadłospis z jaskini"   

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 9 październik 2010 11:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jadłospis z jaskini

Zdaniem naukowców z Wielkiej Brytanii, gdybyśmy się odżywiali tak jak nasi przodkowie z epoki paleolitu (2,5 mln - 12 tysięcy lat temu) bylibyśmy dużo zdrowsi. Główną cechą ówczesnej diety był wielka różnorodność roślin (jadano minimum 20-25 różnych gatunków dziennie, dzisiaj jak człowiek je 5 gatunków dziennie to jest dobrze). Owoce i warzywa uzupełniano orzechami, ziołami, korzeniami, ziarnami - wszystko zazwyczaj na surowo - mięsa prawie nie jadano (chyba że ryby).

Co się zmieniło w porównaniu do czasów dzisiejszych? Ilość spożywanych roslin zmniejszyła się z około 25 rodzajów do 5 rodzajów dziennie, zaczęliśmy jeść gotowane i przetworzone zamiast naturalnych i świeżych, mięso którego prawie nie było, a stanowiło tylko skormne uzupełnienie - i to nie wiadomo kiedy po raz pierwszy po nie siegnięto - zaczęliśmy jeść codziennie a nawet kilka razy dziennie, do tego spożywamy takie produkty jak chleb czy mleko, których wtedy nie używano.

To wszystko powoduje że odżywiamy się w sposób nienaturalny dla naszych organizmów, poprzez niedostrczanie orgnizmowi minerałów (optymalna ilość roslin w diecie) a także obicążanie organizmu mięsem i jedzenie przetworzonego (gotowane, biały chleb itd) narażamy nasze organizmy na mase chorób, które powszechnie zwiemy cywilizacyjnymi - otyłość, cukrzyca, nowotwory, choroby serca i układu krążenia. Zdaniem tych samych anukowców większość z tych chorób udało by się powstrzymać powracając do naturalnego jadłospisu.

źródło: na podstawie Rzeczpospolitej

Namaste!

pafiel_007
B O M B E K
 Wysłana - 9 październik 2010 11:32      [zgłoszenie naruszenia]

ale to naukowcy z wielkiej brytani, to samo co i naukowcy z usa

Zapraszam do gotowania [http://www.insomnia.pl/-t670340.html]
Sprzedam MSI Dominator GT70 [http://www.insomnia.pl/-t685017.html]

Znawca -

Kisielu
 Wysłana - 9 październik 2010 12:53      [zgłoszenie naruszenia]

Nie trzeba być naukowcem żeby stwierdzić, że odżywiamy się dużo bardziej niezdrowo niż nawet 30 lat temu..

elizabeth5
 Wysłana - 9 październik 2010 13:51      [zgłoszenie naruszenia]

Co się zmieniło w porównaniu do czasów dzisiejszych?

Wzrosła długość życia mimo, że człowiek odszedł od natury tak daleko. Za długością życia nie idzie niestety jego jakość.

Kiedy przyjdzie co do czego, uczynię, jak Bóg mi wskaże.

Zamroczony
 Wysłana - 9 październik 2010 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

przede wszystkim nie było cukru

a poza tym to hameryki nie odkryli

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

MASA16
 Wysłana - 10 październik 2010 13:44      [zgłoszenie naruszenia]

Ten artykuł to bzdura.
To, że ktoś odżywia się bardziej niezdrowo niż 30lat temu to też takie gadanie. Obecnie człowiek ma możliwość w dokonywaniu wyborów tym czym się odżywia. Świadomość ludzi na temat odżywiania jest bardzo żałosna. Co to znaczy przetworzona żywność ? Pamiętam jeszcze czasy jak mój nauczyciel od biologii w LO był strasznie oburzony tym, że mleko ma termin przydatności kilka miesięcy - jak teraz o tym sobie myślę to wyszedł on na idiotę. Takie głupie gadanie, że wszędzie konserwanty bo na opakowaniu jest napisane E ileś tam - też kompletny brak wiedzy.
Cukier obecny jest od zawsze pod różnymi postaciami, tak wiem dla ciebie cukier to tylko taki w torebce papierowej.
Minusem żywności dostępnej kilkadziesiąt lat temu była mała wiedza w zakresie mikrobiologii a konserwanty owszem stosowano.

Zamroczony
 Wysłana - 10 październik 2010 16:35      [zgłoszenie naruszenia]

Cukier obecny jest od zawsze pod różnymi postaciami, tak wiem dla ciebie cukier to tylko taki w torebce papierowej.
Właściwie to nie wiem czy istnieje sens rozmowy z osobą wszechwiedząca, mimo wszystko zaryzykuje, na wypadek gdybyś kłamał..

otóż miałem na myśli oczywiście cukry proste, których ludzie sprzed 12 tysięcy lat nie spożywali, a których ludzie pochłaniają obecnie kilogramy, myślałem że będzie to oczywiste, a jednak się przeliczyłem

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

MASA16
 Wysłana - 10 październik 2010 18:13      [zgłoszenie naruszenia]

Glukoza i Fruktoza to są cukry proste !!!
Cukry te występują w owocach i miodzie. Tak cukry proste są od x lat.

Sacharoza - białe kryształki jest to dwucukier złożony z glukozy i fruktozy.
Wiem, że sfd lansuje sacharozę jako cukier prosty ale poza sfd też można gdzieś zdobyć wiedzę.

INSOMNIA
 Wysłana - 12 październik 2010 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Oj Grundman, Grundman - chcesz żreć trawę, to wcinaj śmiało, ale nie siej propagandy, albo wytłumacz na gruncie anatomii porównawczej/biologii molekularnej skąd u rzekomych roślinożerców kły i krótki przewód pokarmowy.

ziemon
LADY
 Wysłana - 12 październik 2010 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

krótki? kiedyś szukałam jakichś porównań i człowiek nie ma wcale takiego krótkiego przewodu pokarmowego, nawet niektórzy weganie czy tam wegetarianie używają tego jako argumentu za roślinożernością homo sapiens
ale celulozy nie trawimy

no i jest kupa innych argumentów że człowiek to jednak jaja, mięcho, ryby itp powinien jadać

Jestem absolutnie mięsożerna, ze słodyczy najbardziej lubię steki itp. ale jest trochę racji w tym że za mało teraz surowych warzyw, nasion, orzechów itp

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 13 październik 2010 00:03      [zgłoszenie naruszenia]

Krótki jak na roślinożercę, bo właściwy wszystkożercom.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jadłospis z jaskini

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Jak zrobić ekstra sos czosnkowy ? | Lubię placki! | Alkohole świata, czyli co pijemy gdy podróżujemy i nie tylko. | 2 litry śmietany homogenizowanej kwaszonej... | Sosy z Subway'a | SZAMPAN | Jak odsaczyć wiórki? | Potrzebna pomoc | Żółty Cesarz | Fryty po wiedeńnsku... | zlodzieje | Sos sate | "FOOD inc." prawda o tym co sie dzieje w amerykanskim przemysle zywieniowym | Płynne toffi z mleka skondensowanego w puszce | Płynna Czekolada | ciekawy blog | wioslarz | kraków | sex randki | FETHERLITE ELITE | kopalnia | kasia cichopek nago | regggie | tuleya | rodzaje systemów | rodzaje systemó klasy | Wiganna Papina | jeremy | aviomarin | Lunar | podświadomość | Grundman | szybsza podświadomość | gran torino | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.