FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 750 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Jaką formę reklamy wybrać w celu zareklamowania usług reklamowych :-) 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Zwykły list pocztą 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Jaką formę reklamy wybrać w celu zareklamowania usług reklamowych :-)"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 12:58    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

Sytuacja jest taka że jestem właścicielem serwisu internetowego, który się nieźle rozwija, serwis jest nastawiony na wąską branżę i jego użytkownikami i gośćmi są ludzie właśnie interesujący się głównie tą tematyką.

W tym roku miałem sytuację że firma handlująca w tej branży sama zgłosiła się do mnie z pytaniem czy nie wstawił bym ich reklamy u siebie w serwisie oczywiście nie za darmo, ponieważ prowadzę firmę wszystko odbyło się na normalnych zasadach wystawiłem im FVAT za usługę reklamową i emituję ich reklamę.

Ostatnio pomyślałem że to może JA powinienem poszukać firm które były by zainteresowane reklamowaniem się u mnie, oczywiście z tej branży.

I teraz pytanie:

- czy lepiej wysłać im ofertę reklamową w formie e-mail'a ?
- czy lepiej wydrukować ofertę i wysłać do działów marketingu tych firm normalnymi listami zwykłą pocztą ?

Dlatego pytam bo sam wiem, że jak dostaję jakiegoś maila reklamowego to od razu traktuję to jako jakieś gówno i spam i kasuję nie czytając, a gdy przychodzi coś zwykłą pocztą to mimowoli czasami się z tym zapoznaję.

Co o tym sądzicie ??

Dodałem ankietę. Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł to chętnie przeczytam.

Zmieniony przez - minner w dniu 2010-06-11 13:01:44

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Kisielu
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaję mi się, że mail jest jak najbardziej rozsądną opcją. Zwłaszcza, że rzecz tyczy się serwisu internetowego.
Odpowiednio zredagowany nie powinien odstraszyć potencjalnych klientów.

No i umieść informacje o chęci podjęcia współpracy na swojej stronie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

anc_kozak
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 13:11      [zgłoszenie naruszenia]

Przesyłanie ofert reklamowych e-mailem bez zgody odbiorcy jest niezgodne z prawem.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Dreando
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 13:25      [zgłoszenie naruszenia]

anc, ale w tym wypadku chyba raczej chodzi o przesyłanie ofert współpracy, a nie konkretnych reklam.

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

baruch
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 15:27      [zgłoszenie naruszenia]

Przesyłanie ofert reklamowych e-mailem bez zgody odbiorcy jest niezgodne z prawem.
A nie dotyczy to tylko obrotu konsumenckiego?

brak czasu

Specjalista -

piotr3
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 15:40      [zgłoszenie naruszenia]

ja osobiscie wysyłam zawsze reklamówki na papierze, jakieś nowości, oferty normlaną pocztą, folder firmowy na błyszczącym papierze i do tego drukuje juz normlanie sam jakaś konkretną oferte, imho fajnie to wychodzi mailem nawet nie próbowałem ale napewno mniej efektu jest jednak kartka to kartka zawsze to ktos otworzy, przeczyta, kiedys mu sie przypomni a mailem to różnie bywa no chyba ze chcesz do powysylac do setek firm

Znawca -

woocash23
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ustwa o świadczeniu usług drogą elektroniczna (Dz. U. z dnia 9 września 2002 r.)

Art. 10. 1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.
2. Informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.
3. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy, o której mowa w art. 9 ust. 3 pkt 1.

Art. 2. 2) informacja handlowa - każdą informację przeznaczoną bezpośrednio lub pośrednio do promowania towarów, usług lub wizerunku przedsiębiorcy lub osoby wykonującej zawód, której prawo do wykonywania zawodu jest uzależnione od spełnienia wymagań określonych w odrębnych ustawach, z wyłączeniem informacji umożliwiającej porozumiewanie się za pomocą środków komunikacji elektronicznej z określoną osobą oraz informacji o towarach i usługach niesłużącej osiągnięciu efektu handlowego pożądanego przez podmiot, który zleca jej rozpowszechnianie, w szczególności bez wynagrodzenia lub innych korzyści od producentów, sprzedawców i świadczących usługi,

To najpierw grzecznie pytasz czy wyrazaja zgode na otrzymanie oferty, jezeli sie zgodza to wysylasz. Chyba

Psychika czysta jak kryształ

anc_kozak
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 16:14      [zgłoszenie naruszenia]

baruch to i tak i tak jest chyba czyn nieuczciwej konkurencji, a że nie konsument to trochę mniej "złe"

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Wojtkuuu
 Wysłana - 11 czerwiec 2010 20:07       [zgłoszenie naruszenia]

Przesyłanie niezamówionej informacji handlowej do oznaczonego odbiorcy jest niezgodne z prawem. To kim jest podmiot będący właścicielem adresu e-mail nie ma znaczenia (os. fizyczna, firma itd.). Czasem samo zapytanie o zgodę na przesłanie informacji handlowej pośrednio już promuje przedsiębiorcę i narusza przepisy UŚUDE

minner jak chcesz to ci moge podesłać link do naszej dyskusji na ten temat na innym forum

Zmieniony przez - Wojtkuuu w dniu 2010-06-11 20:13:18

życietoniejebajka!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Jaką formę reklamy wybrać w celu zareklamowania usług reklamowych :-)

Warto przeczytać: Złoto inwestycyjne - gdzie kupić? | Ośrodek. | Payu sa zwrot pieniedzy | skreślenie z listy studentów | jak się wycofać z działalności gospodarczej? | Unikanie sprawiedlowosci | Handel odżywkami | Praca na etat/zlecenie i własna działalność | Stłuczka - mandat - biedny student %-) | Zawyżanie faktur - okradanie państwowych pieniędzy? | Jaki fundusz emerytalny polecacie | Kredyt Odnawialny | pomoc | Zaległy urlop a wypowiedzenie | Referat z kodeksu prawnego | Zagraniczny bank limit w Polsce | zimny_ | aleksandra szwd | bib brother | monika sewioło | pamiętniki | pierwsza miłość | mundurpl | matura 2012 | lol team | heaven | grad | malakh1- | malakh1 | pomysł na zmiane | dziewica czy | dziewica czy doswiadczona | cebularze na weselu | wesele filmy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.