FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4471 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Jak oswoić dużego psa z małą suczką???? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak oswoić dużego psa z małą suczką????"   

omen24
 Wysłana - 15 wrzesień 2010 20:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witajcie! Mam poważny problem... mieszkam na wsi i mam na podwórku 2 małe kundelki piesek i suczka oraz psa rasy Husky. Wszystko jest ok, tylko że ostatnio niedaleko mnie została wyrzucona przez kogoś młoda suczka(ma około roku) po dłuższym dokarmianiu jej postanowiłam zabrać ja do domu, ku mojemu zaskoczeniu nawet dobrze toleruje się z kundelkami w tym z jedną suczką, ale problem jest z Husky, rzuca się na tą suczkę którą znalazłam i ją gryzie, nie może się do niej przyzwyczaić, nie wiem jak ich do siebie przybliżyć?? Może ma ktoś jakieś porady??

booe
biały miś
 Wysłana - 16 wrzesień 2010 02:58      [zgłoszenie naruszenia]

będzie cięzko
intruz na nowym terenie
z jednej strony mozesz to zrobic systemem kar i konsekwencji.
tzn w momencie kiedy duzy rzuca sie na małego, to mocne szarpniecie smycza i tym podobne metody. ale moze byc tak, ze tylko w twojej obecnosci będzie dobrze. z drugiej strony pokazac wiekszemu, ze mała nie jest intruzem, i w żaden sposób mu nie zagraża. tzn głaskac duzego i nagradzac, kiedy nie gryzie małego. pokazywac, ze agresja nie ma sensu, bo nie ma o co walczyc. przy czym oczywiscie ograniczyc okazywanie czułosci małej przy duzym.
a moze byc i tak, ze jeden juz nigdy nie bedzie tolerował drugiego.
ogólnie dziwne, ze pies gryzie suke, nawet po zdominowaniu. ale i tak czasami bywa

Specjalista -

showtek
 Wysłana - 16 wrzesień 2010 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

Przyzwyczai się. Przygarniałem już cztery psy, trzy suczki i psa ze schroniska. Swego czasu miałem prawdziwą psiarnię.
W żadnym wypadku nie udało się ich nie pogodzić. Zazwyczaj starcia miały miejsce tylko podczas pierwszego/drugiego dnia, później spokój. Też mnie dziwi że pies taki nieprzychylny dla suki, ale bądź dobrej myśli. Pilnuj ich póki co, gań Huskiego za każde przewinienie i nie faworyzuj nowej.

[i28.tinypic.com/2saxleh.jpg]

Achoris
 Wysłana - 16 wrzesień 2010 16:13      [zgłoszenie naruszenia]

Husky to może się przyzwyczai nie jest to jakiś pies który musi dominować i wszędzie widzi wroga a takie psy się zdarzają...

Sam tak kiedyś miałem z owczarkiem niemieckim na początku szczekał na szczeniaka i chciał go atakować a po jakimś czasie mały sam zaczął wchodził do owczarka i sobie siedzieli razem pół dnia.

"Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości...
powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

omen24
 Wysłana - 16 wrzesień 2010 20:23      [zgłoszenie naruszenia]

Wielkie dzięki Wam wszystkim za porady, będę próbować.... mam nadzieje że się uda, suczka którą przygarnęłam jest bardzo przestraszona i jak Husky(Szaman) do niej podchodzi to ona się szczerzy na niego bo się boi, a on wtedy ją atakuje, boje się o nią bo ona jest mała i wychudzona, jak ją szaman złapie a ma ryj potężny to może jej krzywdę zrobić, kupiłam mu dziś kaganiec, będzie trochę w szoku jak mu założę, ale nie mogę pozwolić na to żeby ją pogryzł....

Jak macie jeszcze jakieś rady to podrzucie :)

Sonrisa
 Wysłana - 24 wrzesień 2010 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

autorko jestem ciekawa jak się sytuacja potoczyła dało się jakoś pogodzić psiaki?

Gimme fuel. Gimme fire. Gimme that which I desire ^^

Znawca -

omen24
 Wysłana - 28 wrzesień 2010 20:56      [zgłoszenie naruszenia]

Witam! Na razie niestety nie! Husky wylądował w kojcu, narazie oswaja się z zapachem nowego psa na podwórku jak zostaje wypuszczony na noc z kojca, trudno mi teraz ich razem pogodzić, pracuje do rana do wieczora, jednak w weekenda wezmę się trochę za nich...

INSOMNIA
 Wysłana - 28 wrzesień 2010 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Nie znam się na hodowli psów, ale na moje oko suczka musi dać dupska

Kelewra
 Wysłana - 6 październik 2010 09:41      [zgłoszenie naruszenia]

po pierwsze systemem kar czy izolacja nic tu nie zdzialasz a najpredzej zaostrzysz konflikt. Najlepsza metoda jest wlaczenie nowego psa do ,,stada''- jak zapewne wiesz to z *****nych programow na tvn-ie pies traktuje ciebie, twoja rodzine i reszte psow jako stado o ustalonej hierarchii. Bojki psow w obrebie wlasnego stada np. walka o dominacje zdarzaja sie, jednakze zazwyczaj zadnej ze stron nie dzieje sie wielka krzywda- zaden psowaty nie dazy do oslabienia swojego stada. Jesli tak sie dzieje jest to juz przerost reakcji zwany przez niektorych treserow agresja domowa- ale sie nie przerazaj nie wystepuje to czesto.
po krotce do rzeczy:
Zapoznanie powinno na neutralnym gruncie- jesli husky jest terytorialny nie jest dla niego istotne czy jet to suka czy nie on poprostu broni swojego terytorium. Wazne zeby byc dla obydwu psow przewodnikiem(osobnikiem alfa )Zabierasz obywda na smyczach na nowy dla kazdego z nich teren i nie dopuszczasz do kontaktu miedzy nimi dopoki nie zaczna sie ignorowac. Jak to sie stanie pozwalasz sie im obwachac - najlepiej na luznych smyczach a najlepiej spuszczasz ze smyczy. Jak to sie stanie zabierasz oba psy i wprowadzasz razem na teren (dom czy ogrod gdziekolwiek je trzymasz) Generalnie nie powinno byc juz problemu- jesli potem wystapia bojki ja bym w to nie ingerowal- psy musza sobie same ustalic hierarchie w przeciwnym wypadku bedziesz je rozdzielac i izolowac do konca(ich) zycia.

PS>wiele problemow i sytuacji jakie moga pojawic sie po drodze pominalem, nie wiem czy jeszcze to ktokolwiek przeczyta.
dla uscislenia dodam ze zajmuje sie tresura psow do posluszenstwa isportu (min sportowej obrony) na codzien.
Pozdrawiam

Kelewra
 Wysłana - 6 październik 2010 09:44      [zgłoszenie naruszenia]

a i sorka za wy***ki ortograficzne i kazde inne w mojej pisowni ale bardzo sie spiesze. Jesli cos jest nie jasne a pewnie jest, to pytac.
pzdr

booe
biały miś
 Wysłana - 6 październik 2010 14:55      [zgłoszenie naruszenia]

z ciekawosci zapytam
jak nazywa sie twoja szkoła tresury?
jakies osiagniecia w PT lub IPO?
mamy podobne zainteresowania

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jak oswoić dużego psa z małą suczką????

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Pomoc w wyborze gitary elektrycznej | ORIGAMI - Moje prace z papieru <333 Zapraszam | Moje Rysunki xDDD Skomentujcie ;] | podział na strony strony www | żeglarstwo | grafiti - na pograniczu waldalizmu i sztuki? | Nowa kosiarka spalinowa pomocy!!! | Fotografia. Kursy, warsztaty, poradniki, książki. Jak zacząć? | Czarno-białe zdjęcia stają się kolorowe.. ;-) | OGAME -BUNKRY | Bonsai - prośba :) | Głosujcie | literackie - fragment mojej twórczości | Co sądzicie? | gekon lamparci | Jaka lustrzanka? | naklejki | chamstkie | dongcopter | dong copter | dong | dobry but | suterena | stopy | ingress | fiat 126 | maluch | silownia krakow | inspiracje | moda meska | tapety na pulpit ksw | ostrawa | Niero | o murzynach | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.