jaki polecacie bank i jakie konto. Depozyt 50 tys, konto ma byc zwykle nie firmowe, sluzyc przedewszystkim do oszczedzania - jak najwiekszy % i miec dobre lokaty i fundusze. Oplaty za przelewy itd nie sa wazne bo nie bede robil z tego konta przelewow
sogi za jakies propozycje ciekawe
pozdrawiam
______________________________
!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !
Chyba nie mówisz poważnie o banku
Jeśli przemawia przez Ciebie obawa chęć uniknięcia ryzyka to nie musi oznaczać, że pieniądze masz trzymać w banku, tym bardziej, że oczekujesz dobrego %. Jednocześnie mówisz o fonduszu, a to ma się nijak do instytucji banku W banku trzeba mieć jakiś grosz, ale grosz płynny a nie dla depozytu
Najlepszym rozwiązaniem jest kupno jednostek uczestnictwa w którymś z TFI. Możesz tam sobie określić zakres ryzyka, wybierając fundusze spośród różnych grup (np bezpieczne, runku pieniężnego, zrównoważone itp).
Wybór odpowiedniego TFI poprzedź oceną dotychczasowych dokonań np zaglądając tu [http://www.fundi.pl/analiza/]
_______________________________
PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)
To konto zaloz w pierwszym lepszym gdzie masz blizej, skoro i tak przelejesz kase na fundusze.
Np lukas bank- E-KONTO, 0 kasy za utrzymanie rachunku, nie trzeba nic miec na stanie, visa electron 1zl/miech i styknie.
Tylko poczytaj o tym wszystkim zanim sie wezmiesz za przelewy, bo niektore fundusze sa ryzykowniejsze od innych.
Np. wszelkie fundusze akcyjne- moze sie okazac ze np. po 6 miechach masz w sumie mniej kasy niz wlozyles- takie ryzyko z akcjami, chociaz zwykle po dlugim okresie daja one najwieksze dochody. Trzeba byc tylko cierpliwym.
Najlepiej rozdzielic- czesc wlozyc w akcyjne (i nie ruszac przez pare lat) a czesc na fundusze stabilnego wzrostu albo obligacji- bezpiecznie i zwroty lepsze niz w bankach, zeby bylo na bierzace potrzeby.
Zmieniony przez - Casusbelli w dniu 2005-12-17 01:10:33
hmm pare lat ? Nie znam sie na tych funduszach - powaznie one dobre sa? Bo jak mowisz ze pare lat mam czekac to troche lipa, ale na co sie czeka te pare lat?
a konto w lukasie juz mam wiec musze miec inny bank teraz
i czy mozna wyplacic z tych funduszy kase kiedy sie chce czy jak to wyglada?
aha i ja bym chcial takie fundusze (?) - jesli fundusze zeby nie trzeba bylo sie martwic ze sie straci i nie trzeba by bylo z tym za wiele 'wojowac' normalnie sobie wplacic kaske i zeby przynosilo jakis tam zysk, bez zbednych udziwnien. To jaki by sie nadal do tego?
Zmieniony przez - Eska w dniu 2005-12-17 01:35:53
_______________________________
!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !
TFI to swoistego rodzaju sklep, w którym zakładasz konto. Możesz je założyć osobiście, idąc do jego siedziby lub filii, możesz zadzwonić, żeby jego przedstawiciel do Ciebie przyszedł (nie każde TFI to oferuje), możesz też zrobić to przez internet (potem pocztą dostaniesz umowę do podpisania).
W takim sklepie kupujesz jednostki uczestnictwa - to taki swoisty, niematerialny rodzaj pieniędzy. Ceny ich są dynamicznie zmiennne: mogą drożeć i tanieć - tzn. mniej lub bardziej ryzykowne.
Jeśli mówisz o paru latach to proponowałbym Ci wybranie funduszu spośród grupy stabilnego wzrostu. W ostanich 12 m-cach dały one wzrost od ok. 6 do prawie 20%.
_______________________________
PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)
ja też polecam fundusze inwestycyjne, tylko pamiętaj, że najlpiej inwestować na okres min 2 lat.
ja w ciągu 2 lat zarobiłem 32 % (na lokacie zarobiłbym ok. 4 % rocznie).
nie należy lokować wszystkich oszczędności w jednym funduszu.
polecam fundusze zrównoważone.
W zalezności od Twoich planów możesz podzielić kwotę, którą inwestujesz i kupić jednostki w funduszach o różnym stopniu ryzyka. Jeśli część pieniędzy chcesz ulokować na dłużej (np 4-5 lat)to kup jednostki akcji, a pozostałe w fundusze bezpieczniejsze.
Dostęp do swoich pieniędzy będziesz miał przez cały czas: możesz odkupić w dowolnym momencie określoną ilość jednostek lub wskazać jaką kwotę chcesz wycofać.
Sam będziesz mógł w internecie śledzić jaki jest stan Twojego portfela - fundusze i specjalistyczne portale publikują ceny jednostek funduszy.
A co do banku to potrzebny Ci on będzie tylko do tego by przelać z niego pieniądze na r-k TFI, a także określić na które konto (musi być Twoje własne) pieniądze będzie przekazywało TFI.
_______________________________
PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)
Eska, zetknąłem się z pomocną rzeczą do oceny akceptacji własnego ryzyka.
Należało odpowiedzieć na kilka pytań, a odpowiedzi dawały wskazówkę co do wyboru profilu inwestycyjnego.
Jedno z pytań brzmiało mniej więcej tak:
"Co wybierzesz w przypadku, gdybyś miał wybór pomiędzy:
a) Otrzymaniem 10 000 zł bez żadnych dodatkowych warunków
b) Grasz w grę "orzeł czy reszka". Rzucasz monetą. Jeżeli będzie orzeł dostajesz 25000 zł, a jeżeli reszka - tracisz 5000 zł?"
Były tam także inne pytania np. czy przewidujesz konieczność (nie mylić z możliwością) wycofywania pieniędzy z TFI w ciągu najbliższych 3 lat, czy chcesz maksymalizować zyski czy też zapewnić sobie stały dochód itp.
Poszukaj na stronach TFI poradników - z pewnością pomogą Ci w wyborze właściwej strategii.
_______________________________
PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)