FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 30074 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Jak podlaczyc router do laptopa??? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Jak podlaczyc router do laptopa???"   

obanon
 Wysłana - 17 listopad 2007 12:23        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

mam router hama internet mam poprowadzony przez modem i obecnie mam podlaczony kabel usb jak mozna by bylo zrobic zeby byl bezprzewodowy internet w laptopie?????

3questions
 Wysłana - 17 listopad 2007 16:06      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli dobrze mysle to jest tak, ze internet od dostawcy idzie do modemu, a z modemu do kompa przez usb.
W routerze wejscie jest na rj45 wiec z modemu musisz skretka sie podpiac do routera.
I dalej z routera kolejna skretka do kompa stacjonarnego, a przez wifi z lapkiem.
I teraz pytanie, czy w modemie jest wtyczka na rj45 przez ktora musisz sie polaczyc z routerem.
Bo jak jej nie ma, to hmm chyba masz lipe bo nie wiem, czy sa routery z wejsciem usb.

...nie jestem najmadrzejszy, choc swoje mi wpojono

obanon
 Wysłana - 17 listopad 2007 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

nie mam w rooterze na usb podlaczylem od modemu do rootera kabelek i nic.......

3questions
 Wysłana - 17 listopad 2007 19:21      [zgłoszenie naruszenia]

Staraj sie to pisac w taki sposob zebym sie nie musial domyslac o co chodzi i uzywaj znakow interpunkcyjnych.

jezeli podlaczyles juz skretka modem z routrem to:
a) jestes w sieci gdzie jest serwer dhcp, ktory przypisuje ip do adresu mac. Wiec musisz w konfiguracji routera sklonowac adres mac modemu ze zostal przydzielony adres ip. Nastepnie musisz odpowiednio skonfigurowac sam router, ustawic rodzaj szyfrowania, przypisac adresy ip itd. Ale tego opisywal Ci nie bede, bo wszystko powinno byc w instrukcji, a ja nie znam Twojego routera i nie mam tego przed oczami wiec na odleglosc ciezko jest cokolwiek pomoc.

Nie napisale tez co to jest za rodzaj sieci, tpsa czy jakas kablowka, a ja nie jestem jasnowidzem.

Pozdrawiam.

obanon
 Wysłana - 17 listopad 2007 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

to jest kablówka a skad mam wziac maca tego??

3questions
 Wysłana - 18 listopad 2007 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

Oke czyli pewnie stoi serw dhcp i przydziela ip.

Adresu mac nie musisz z nikad brac. Podepnij router kablem do kompa, tylko sam router i wejdz do IE albo firefoxa czy czego tam uzywasz i wpisz 192.168.1.1 zreszta w instrukcji powinno byc napisane jaki masz wpisac ip zeby sie z routerem polaczyc. wyskoczy monit o haslo i login i tam wpisz admin/admin i powinienes sie zalogowac na router. Nastepnie poszukaj zakladki z MAC w nazwie i jak w nia wejdziesz to powinna byc opocja klonowania adresu mac wiec ja kliknij i zapisz.

A najlepiej jak byc poprosil jakiegos kumpla zeby Ci to skonfigurowal bo na odleglosc nie jestem tego w stanie zrobic bo by nam to 3 dni zajelo.
Tutaj masz krok po kroku jak to zrobic, tylko ze maja inny router, ale wszystkie konfiguruje sie podobnie, czytaj i probuj. Powodzenia

[twojepc.pl/artykuly.php?id=wireless_us_robotics&strona=7]

obanon
 Wysłana - 18 listopad 2007 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

jak wpisuje [192.168.2.1/] to mi nie wyswietla strony ;/:(

3questions
 Wysłana - 18 listopad 2007 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

A masz instrukcje do tego routera ?
Tam powinno byc wszystko napisane krok po kroku jak zrobic szybka instalacje, i jaki wpisac ip zeby wejsc w ustawienia konfiguracji.

kulmas
 Wysłana - 19 listopad 2007 16:54      [zgłoszenie naruszenia]

j.w.

skorzystaj z instrukcji.
tam jest wszystko.

...

Znawca -

obanon
 Wysłana - 20 listopad 2007 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

jak bym mial intrukcję bym nie prosil o pomoc :/

WalecznyDW
 Wysłana - 18 styczeń 2009 15:39      [zgłoszenie naruszenia]

wczoraj kupiłem router Tp-Link chcem miec neta na 2 laptopach tak aby nie było trzeba przeciągać kabli przez cały dom itp... i tak aby nie musiał byc jeden laptop właczony gdy na drugim chcem miec neta tak jak to miałem ze swithem....prosze jeszcze o jakies sterowniki do karty sieciowej Wireless 802.11n+BT... z góry dzieki:D

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Jak podlaczyc router do laptopa???

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Telewizor + konsola | Sterowniki do ATI Radeon 9550!!! | Jak wyciąc kawałek filmu? | Jak rozdzielic Cyfre + | Jak podlaczyc ruter i skreowac siec wifi :D | 3D - Analyze | Problem z Internetem | Nokia 6500c | Nawigacja w N95 | projektor za 549zł :) | magnetowid+grabber usb - jak łączyć? | se k510i i mp4 | zablokowana motka v8 | fon z dotykowym ekranem - LG KU 990 Viewty czy inny? | Java:) | Telefon stacjonarny - dziwny problem. | klasyk polskiej motoryzacji | polacy | bejsbol wka | szale czaki | mariannap1101@wppl | obracanie filmA3w | WrA3A bta Maciej | dj_tiesto | tata | sex oslo | dziewczyny do towarzystwa w oslo | odznaka z dwoma palcami | soul | stażyści interny | sexyboy | zywa ?okurva trib | przygody kuku ,ka | maria góralczyk nago | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.