FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4714 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Moda i Uroda
Jak prać ciuchy? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Jak prać ciuchy?"   

mich4s
 Wysłana - 27 marzec 2010 12:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Siema.

Ostatnio spotkałem się z koleżanką z którą ok rok temu kupiliśmy sobie bluzy z jednego sklepu na Allegro, ona akurat w niej była. W przyrównaniu do mojej wyglądała jak nówka sztuka, kolory cały czas żywe, nie sprane. Moja bluza jest w o wiele gorszym praniu, wyblakła, albo ja znacznie urosłem albo ona się skurczyła.

Podobnie mam np ze swetrami, rozciągają się i stają się takimi workami. Ciuchy generalnie kupuje w ZARZe, czasami jakiś inny sklep.

Jak prać swetry/bluzy/koszulki żeby nie traciły tak bardzo na kolorze, żeby materiał się tak nie niszczył. Podobnie ze spodniami, jak prać? Jak suszyć? Lepiej prać ręcznie czy wrzucać jak leci do pralki?

Wiem, że Fana jest w tym temacie obeznany i liczę na jakieś cenne wskazówki

Znawca -

akysz
 Wysłana - 27 marzec 2010 12:40      [zgłoszenie naruszenia]

pierz w zimnej wodzie i ręcznie, to na pewno sie im nic nie stanie

swetry rozkladaj na podlodze w formie, w jakiej "pierwotnie" kupiles

fana przyjdzie i Ci pojasni reszte

XXwielkiXX
 Wysłana - 27 marzec 2010 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Podbijam, bo też jestem ciekaw różnych opinii.
Jeśli o mnie chodzi, to swetry pranie ręczne, a spodnie do pralki.

bziku00
 Wysłana - 28 marzec 2010 00:01      [zgłoszenie naruszenia]

[i32.tinypic.com/mh7muw.jpg]

Gosia_p
 Wysłana - 28 marzec 2010 11:37       [zgłoszenie naruszenia]

1. nowe ciuchy powinno się prac osobno - chodzi o pierwsze pranie
2. przede wszystkim trzeba zwrócic uwagę na to co pisze na metce, jeśli będzie się tego przestrzega to ciuchy powinny długo dobrze wyglądac
3. najbezpieczniej ciuchy prac ręcznie, tylko kto ma na to czas?, po za tym nie wszystko ręcznie ładnie się wypierze
4. ciuchy trzeba segregowac kolorami
5. czarne ciuchy najlepiej prac w płynie do czarnego- można go wlac do automatu zamaist proszku, gwarantuje to większą żywotnośc tego koloru
6. kolorowe ciuchy w proszku do koloru
7. białe (ale te bez lajkry) w proszku do białego
ciuchów białych z lajkrą (takie co się naciągają trochę) nie pierzemy w proszku do białego gdyż mogą poszarzec, takie ciuchy pierzemy w płynie do prania ręcznego albo w proszku do koloru
8. w automacie najlepiej prac ciuchy w temperaturze 30 stopni
w tej temperaturze i przy tych dobrych proszkach co teraz sprzedają w sklepach nie ma możliwości, że ciuchy z prania wyjdą z niespraną plamą

Zmieniony przez - Gosia_p w dniu 2010-03-28 11:39:34

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Jak prać ciuchy?

Warto przeczytać: jaka jest najlepsza maszynka do golenia dla chłopaka?? PILNE ;P | Maszynka - Allegro | Co sądzicie o kosmetykach marki Adidas | Kolczyki | Buty i kurtka zimowa- w góry. | Allegro, za ile? | Nowa marka obuwia w Polsce? | Golenie wąsów | Damska a meska rozmiarówka Nike | Gdzie znajde? jak sie nazywa? jaki model? | po goleniu | kurta | DYWANU SZUKAM | Nosicie biżuterie? Srebro? Złoto? | jakby tu się zacząć fajnie i modnie ubierać? | Maszynka do trzydniowego zarostu | the weeknd | olewnik | wytrysk | pierwszy | fl studio | studio | muzyka | IBS | drażli | kliczko | bula | dziwki | egonegon | osiema | pwsftvit | disturbed | podtlenek | vitoss | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.