FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1674 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Jak rozdzielic oszczednosci 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak rozdzielic oszczednosci"   

Konio
 Wysłana - 21 maj 2010 17:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam wiekszosc oszczednosci w euro. W tej walucie tez zarabiam i wydaje (innymi slowy jest to dla mnie glowna waluta, w ktorej najczesciej rach.uje). Jak na razie mam moje oszczednosci podzielone tak, ze mam 75% na lokacie w euro i 25% na lokacie w zlotowkach. Wobec ostatnich wydarzen w Grecji i innych poludniowych panstw eurokolchozu mam male zaufanie do tej waluty i zaczynam sie obawiac czy jej szlag nie trafi. Chcialbym wiec jakos zdywersyfikowac te oszczednosci. Chcialbym sobie je jakos rozdzielic, tak, aby to co bede posiadal mialo cechy:
- duza plynnosc
- malo podatne na inflacje

Mam obecnie:
- 75% na lokacie euro (oprocentowanie takie jak inflacja)
- 25% na lokacie w PLN

Myslalem o tym, zeby celowac tak, aby miec podzial 40-50% EUR, 25% PLN i 25-35% - w niewiadomo czym.

Myslalem o kupieniu za te 25-35% albo fizycznego zlota (ale jak jest wtedy z plynnoscia?), funduszy lokujacych w zloto i inne materialy, funduszy lokujacych w Azji (a co jak bedzie wojna miedzy Koreami?) lub lokujacych w Ameryce Lacinskiej. Tutaj zwracam sie z porada do Was - obawiam sie przede wszystkim inflacji euro, jak wiec moge to porozdzielac? Nie chce lokowac w nic o duzym ryzyku. Cos euro chce nadal miec, zeby w razie utraty pracy miec jednak jakies srodki dostepne od razu.

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 22 maj 2010 12:40      [zgłoszenie naruszenia]

Wiekszosc w zloto-srebro, mozesz tez obadac waluty ktore sa troche mniej zeszmacane- typu dolar kanadyjski, nowozelandzki, australijski, chinskie RMB (na 100% beda musieli rewaluowac).
A w euro czy zlotowkach zostaw jakis-tam zaskorniak.

Przynajmniej ja bym tak zrobil jakbym mial taki problem

[http://www.campaignforliberty.com/]

Baybus
 Wysłana - 22 maj 2010 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

mysle ze waluta japonska będzie dobrym wyborem.

piotr3
 Wysłana - 22 maj 2010 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

skoro masz takie oszczędnosci ze chcesz robic taka dywersyfikacje to ja bym osobiscie za czesc kupił jakies nieruchmosci , btw jak nastąpi jakieś takie super mega pjerdolniecie euro czy dolara amerykanskiego to bedzie taka masakra ze posiadanie jakiś tam egzotycznych walut cie nie uratuje to nie działa tak że w US bedzie mega inflacja i wszyscy co beda mieli jeny będa zarobieni po uszy

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-05-22 15:22:49

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-05-22 15:23:54

Znawca -

Dj Tiesto
 Wysłana - 22 maj 2010 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

W przypadku jakiegoś krachu najlepiej mieć w portfelu coś co ma jakąś realną wartość typu surowce, nieruchomości, akcje itp. I to chyba właśnie w tej kolejności.

It's a tough world. Be tougher.

Znawca -

Eska
 Wysłana - 22 maj 2010 17:39      [zgłoszenie naruszenia]

Dokladnie. Jesli boisz sie ze nie bedzie niczego, euro upadnie, unia upadnie usa wpadna w przepasc itd. To najlepiej faktycznie inwestuj w zloto, nieruchmosci itd. Napewno nie w waluty bo tu jest duza zmiennosc co jakis czas po 'jajach' na walutach i mega rajdach w gore albo w dol.

Mozesz tez wlozyc cos w fundusze

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

piotr3
 Wysłana - 22 maj 2010 22:07      [zgłoszenie naruszenia]

niektóre surowce tez sa mocno spekulacyjne a wiekszosc z nich cięko posiadać "fizycznie" w przeciwienstwie do nieruchmosci czy ziemi z tym złotem to tak wszędzie naganiają ze bym sie nie zdziwił jak przy następnym "kryzysie" złoto dostanie najbardziej po dupie

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-05-22 22:28:20

Znawca -

Dj Tiesto
 Wysłana - 22 maj 2010 22:32      [zgłoszenie naruszenia]

nigdy się złotem specjalnie nie interesowałem więc w razie czego niech ktoś mnie poprawi, ale moim zdaniem cena złota rośnie gdyż popyt na ten surowiec rośnie znacznie szybciej niż jego podaż, czyt. coraz więcej bogaczy chciałoby mieć złoto, ale nie wydobywa się go wystarczająco dużo - tak na prosty rozum.

It's a tough world. Be tougher.

Znawca -

piotr3
 Wysłana - 22 maj 2010 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

wszystkiego cena rosnie jak popyt przewyzsza podaz nie tylko złoto co nie zmienia faktu ze wciskaja ludziom kit o jakiejs wyjatkowsci złota ze ma jakaś jedyna realna wartosc, ze go nie dodrukuja i nie stworzą wiecej itp itp a tak naprawde nie zyjemy w czasach piratów z karaibów i skyrzn ze złotem za które mozna bylo podbic swiat tylko w czasach kiedy ten kruszec jest tyle warty co kazdy innny czy ropa czy inne metale, jak ubiorą ludzi w złoto to w 2030 może sie okazac ze duzo lepsza inwestycja był np nikiel albo miedź, poszukaj sobie tematów w PiE i zobacz co polecaja tutaj ludzie jako pierwsze w pytanie w co inwestowac odpowiedz pada ZŁOTO a teraz przypomnij sobie kawał z małpami z GPW

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-05-22 23:19:12

Znawca -

fellowes
 Wysłana - 22 maj 2010 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

Poczekaj do lipca/sierpnia jak stanieje złoto i kup sobie parę sztabek monet

"w USA mają tax zamiast vat-u" ~ tpawel

B.J
 Wysłana - 22 maj 2010 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloto-czas-na-korekte-2147353.html]
macie przykładowy art z wczoraj
ja bym zrezygnował jak chcesz inwestowac dlugoterminowo, moje zdanie

jak to twierdzil Buffet "dywersyfikacja jest dla ludzi, którzy nie wiedzą co czynią"

ogolnie bym inwestowal w BRIC,jak kiedys Tiesto wspomnial
:
[pl.wikipedia.org/wiki/BRIC]

ale nie powoluj sie na goldmana,a tym bardziej na mnie

btw.piotr jak tam petro,bo sie nie odzywasz w gpw?
mysle czy nie wejsc przy 10zł
a Ty sie znasz podobno na tej spolcedoradz

fellowess sog za caloksztalt<czyt.avatar + podpis>

Zmieniony przez - B.J w dniu 2010-05-22 23:57:38

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jak rozdzielic oszczednosci

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Strony opisujące poszczegulne rodzaje NORM (DIN,ASTM,PN ®P, PN) | sprzedam kilka książek z zakresu prawa komputerowego | ubezpieczenie warta assistance | Zaczynam działalnosc gospodarcza:) | podatek | Pytanie o przelew na konto | JAk zlikwidowac domene na prv.pl ? | Partie | Jak zarejestrować samochód na dwie osoby? | Służba wojskowa po studiach | Urlopik | Konkurs - najlepsi moderatorzy | INTERES SIE NIE KRECI | Akcje -> co i jak | KASA ROSNIE NA POLU | Potrzebne dzienniki ustaw | okił | idealna sylwetka | idealna | sylwetka | httpwwwyoutubecomwatchv=rqtr_RvR3sY | three days grac | od sprzedawcy kunte bez A?adnej | nie umie robiA loda | wercia | pogoda | chleb | co to jest gprs w telefonie | rosetex | namierz telefon | 1900 | hania16 | regulatban | potrącenie pieszego | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.