FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 802 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Jak to jest z prawem w internecie.. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak to jest z prawem w internecie.."   

Jaroch
 Wysłana - 13 wrzesień 2005 15:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam.. wiem ze wg polskiego prawa, jesli w sklepie na metce lub cenowce jakiejs jest cena np. 30zl, a przy kasie podadza 50 to tak czy inaczej placimy 30 bo tyle zostalo podane.
natomiast jak sie ma sprawa do internetu? jesli producent napisal na stronie ze cos kosztuje 50zl a na wszystkich innych stronach jest to po 80 to jesli zakupie to place 50 i nie moga sie tlumaczyc ze to zwykly blad?

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Skjoeld H.
 Wysłana - 13 wrzesień 2005 17:25      [zgłoszenie naruszenia]

imo:

Pierwsza sytuacja, o której piszesz opiera się na art. 534 KC, wg którego "wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży".

Regulacja prawna sprzedaży internetowej będzie analogiczna do pierwszej - pod warunkiem, ze uznamy stronę internetową za "miejsce sprzedaży" (o kwestii "widoku publicznego" nie wspominam, bo to chyba oczywiste). Bez dyskusji takim miejscem będzie np. sklep internetowy. Co do strony producenta to nie wiem... Zależeć to będzie pewnie właśnie od samej strony producenta, czy będzie na niej oferował sprzedaż wysyłkową itp.
W przeciwnym razie będzie wchodził w grę art. 71 KC:
"Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy." Czyli zapraszamy

Znawca -

Tommygun
 Wysłana - 13 wrzesień 2005 17:42      [zgłoszenie naruszenia]

zwróć tez uwagę, że na niektórych stronach oraz w materiałach reklamowych aby uniknąć podobnych pomyłek pojawiają się zastrzeżenia, że przedstawiony towar nie jest ofertą, o której mowa w art xx kodeksu cywilnego (51? nie mam go pod ręką) itp.

Specjalista -

Jaroch
 Wysłana - 13 wrzesień 2005 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

juz rozumiem.. sogi i THX

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Skjoeld H.
 Wysłana - 13 wrzesień 2005 21:00       [zgłoszenie naruszenia]

art. 66, jakby to kogoś interesowało (ja akurat mam kc pod ręką ; chociaż "oferta" to akurat jeden z niewielu przypadków gdy określony numerek artykułu kojarzę z tym, o co w nim chodzi )

Często zresztą - w tym przypadku - pomija się numerek i pisze po prostu np. "cennik nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego".

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Jak to jest z prawem w internecie..

Warto przeczytać: problem z kontraktem na komórke | Zmiana moderatorów... | w jakim banku będzie najlepiej? | czy warto? | czy immunitet chroni także żony dyplomatów? | Polski dyplomata pobity w Moskwie | Pucz militarny USA // Wielkie manewry Rosyjsko Chinskie | za i przeciw WYBORY | Strona z przetargami | alimenty <H>E<L<P> | Jazda samochodem bez waznego przegladu. | rocznik 87....na kogo swoje glosy ? | "Antykatolicyzm" wazne!!! | O sytuacji na Białorusi z innego punktu widzenia | Konto Bankowe --> internet | Aparat pomocniczy organu wykonawczego | szewc | regresja hipnotyczna | skyn unimil | antyplagiat | blabla90 | rotkiel | six feet | zostaA"my przyjaciA3A,mi | motyw A]mierci w literaturze | test sprawnościowy | test sprawnosciowy | nakładka na penisa | nakładka | aplikacja komornicza | ponczochy | ponczoch | przedstawiciel handlowy | wwwshowuptvzmyslowasunia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.