FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1264 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Jak to się ma wobec prawa - pobicie, autor - Sew22 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak to się ma wobec prawa - pobicie, autor - Sew22"   

mlkv
 Wysłana - 21 kwiecień 2010 21:42        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Oryginalny tekst autora z tematu który skasowałem, z małymi poprawkami:

"Witam, pisalem podobny post, ale ten dzial jest lepszy. Otóż, stalem sobie z 3 znajomymi, podszedl koles kryminał ktory niedawno wyszedl z pierdla (koles to straszny świr), byl pijany zaczal sie sapac do mojego kumpla zupelnie za nic i bic go wiec odciagnalem go, gdy to zrobilem chcial sie bic ze mna ja nie chcialem sie z nim bic, rzucil sie na mojego brata uderzyl go wtedy ja go zlapalem, przydusilem, wywalilem na glebe kopa w tylek i ucieklismy. Gdy bylem juz w domu po 22 on przyszedl pod moja klatke i wydzwanial domofonem, byla wezwana Policja, bylo zgloszenie. Za 2 dni widze tego goscia jak wychodze z klatki, on podchodzi cos tam mowi i lutuje mi w twarz gonga. Matka ktora to widzi wzywa Policję, gosciu ucieka. Robie obdukcje tego samego dnia, obrzek policzka prawego, 2 rany błony śluzowej. Zakladam sprawe, mam swiadków na te pierwsza akcje i na te druga, jakie sa moje szanse, wiem ze to dziwne, ale koles to jest porąbany konkretnie, wdanie sie z nim w awanture to nieustanna walka, przy kazdym spotkaniu dlatego tak zrobilem. Jakie sa moje szanse zeby goscia udupic, dodam ze chyba jest na warunkowym, a siedzial za dragi."

Autorze - jeśli chcesz tutaj uzyskać jakąś pomoc to bądź tak miły i nie określaj funkcjonariuszy Policji jako "psów". Za recydywę w tej kwestii zbanuję.

Usiądę nad tym jutro jak znajdę czas, a w międzyczasie polecam użyć wyszukiwarki co do bójki/pobicia.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

piotrusxtc
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 11:27      [zgłoszenie naruszenia]

zakładam, że obdukcja jest na art. 157 par. 2 kk, czyli uszkodzenia ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni - zagrożenie karą grzywny, ogr. wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. To przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego czyli ty musisz wyjść ze skargą - prokurator tego nie zrobi.

wygląda na to, że sprawca działał w warunkach recydywy, tj art. 64 par. 2 kk - sąd może wymierzyć karę od dolnej granicy do górnej granicy zwiększonej o połowę.

To tak na szybko, bo nie mam za dużo czasu. mlkv zapewne rozwinie kwestie wątpliwe bo z karnym ma chyba więcej do czynienia niż ja.

a poza tym szukaj pod hasłami pobicie, recydywa i się wszystkiego dowiesz bo tematy były poruszane setki razy.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2010-04-22 11:28:34

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

InQu
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Po pierwsze to jaka recydywa?Od kiedy handel/posiadanie substancji odurzających to przestępstwo podobne do uszkodzenia ciała?
Nawet jeżeli by tak było to autor nie podał żadnych informacji, które pozwoliłyby na subsumpcję art.64 do tego stanu faktycznego.

Takie przypuszczenie jest więc całkowicie błędne, nie wiem na jakiej podstawie i po co piotrusxtc wysnuł takie wnioski.

Ad rem, jeżeli sprawca rzeczywiście jest aktualnie na warunkowym zwolnieniu to na jego niekorzyść będzie w tej sytuacji działał art 160 § 2 KKW

§ 2. Sąd penitencjarny może odwołać warunkowe zwolnienie, jeżeli zwolniony w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności popełnił inne przestępstwo lub została orzeczona kara inna niż określona w § 1 albo gdy uchyla się od dozoru, wykonywania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych. Przed odwołaniem warunkowego zwolnienia sąd penitencjarny, o ile jest to możliwe, wysłu****e skazanego lub jego obrońcę.

Wygląda na to, że jeżeli udałoby Ci się doprowadzić do skazania go z art.157(tak jak pisał przedmówca, jest to przestępstwo prywatnoskargowe, w związku z czym musisz wziąć tutaj sprawę w swoje ręce), sąd mógłby odwołać środek probacyjny, co stanowiłoby prawdopodobnie znaczną dolegliwość dla sprawcy, możliwe że większą niż sam wyrok, który sąd orzekłby w Twojej sprawie.

W kwestii środków dowodowych, przy takich świadkach, zrobionej na czas obdukcji i wnioskując na podstawie tego co napisałeś, oczywistych okolicznościach(szczególnie tej drugiej sytuacji),naprawdę nie wiem jaką linię obrony mógłby obrać potencjalny oskarżony..
Wątpię też aby kogoś takiego było stać na adwokata z wyboru, co już totalnie pogarsza jego i tak beznadziejną sytuację.

a b c

sew22
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 17:13      [zgłoszenie naruszenia]

witam, ja złożyłem juz sprawe i zeznania, to znaczy bylem na policji i powiedzieli mi ze zajma sie tym sami spisalismy wszystkie zeznania, swiadków bo jak oni twierdzą człowiek ten jest im dobrze znany i dlatego postanowili mi pomoc, i sami wyslali pismo do sadu razem z moją obdukcją którą dołączyli to zeznań, ja podobno mam tylko czekac na druk zeby wplacic pieniadze i juz sprawa jest rozpoczeta. A czlowiek ten siedzial za handlowanie narkotykami, ponad 4 lata.

Zmieniony przez - sew22 w dniu 2010-04-22 17:20:52

piotrusxtc
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 17:23      [zgłoszenie naruszenia]

przeczytaj sobie regulację o której napisałem to się dowiesz, że pjerdolisz od rzeczy kolego dwa posty wyżej....

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2010-04-22 17:25:18

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

sew22
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

no oki skoro to co siedzial zupelnie nie ma powiazania z moja sprawą to oki, ale w sumie nie chodzi mi o to, chcialem sie zapytac po prostu jakie mam szanse w tej sprawie i na co moge liczyc ?

InQu
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 19:46      [zgłoszenie naruszenia]

Piotrusxtc, w takim razie czekam na Twoją wykładnię art.64 w kontekście opisanej przez autora sytuacji, czuje, że to będzie "brawurowa" interpretacja..

sew - odpowiedź na te pytania znajdziesz kilka postów wyżej.

Zmieniony przez - InQu w dniu 2010-04-22 19:49:57

a b c

Riddic
 Wysłana - 22 kwiecień 2010 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

Piotrusxtc ma problemy z rozumieniem tekstu pisanego także nie wymagaj zbyt wiele. Kulturą osobistą jak widać też nie grzeszy.

matrix has you

InQu
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 18:29       [zgłoszenie naruszenia]

Cóż, teraz już wiem.

a b c

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Jak to się ma wobec prawa - pobicie, autor - Sew22

Warto przeczytać: | | stp[y | BagOfBones | lipiny | metylofenidat | rocco invades poland | dx2 | Ray Ban | Yaz | wypadek na zakrzówku | polki nago w playboyu i ckm | vodoo | fake hash | siwe wlosy | Andrzey | 3 wojna A]wiatowa | biaA,ko | drogA3wka | Watchdog | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.