FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7392 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Jak wyobrazacie sobie zycie po smierci? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak wyobrazacie sobie zycie po smierci?"   

olka..
 Wysłana - 27 marzec 2006 15:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy myslicie np. ,ze wszystko konczy sie na ziemi.
Czy tez idziecie np. do nieba,piekla jesli tak to czy to zycie jest nieskonczone? Najbardziej nie moge sobie wyobrazic konca tego wszystkiego,ze moge poprostu nie istniec (ale czy tak nie bylo przed moimi narodzinami?)Zarowno tez nie potrafie wyobrazic sobie zycia nigdy sie nie konczacego.Pozatym wiekoszosc religi jest dla mnie poprostu absurdalna.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

LukRecJa
 Wysłana - 27 marzec 2006 15:43      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

shinsei
 Wysłana - 27 marzec 2006 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

zmnieniam powłokę

MOD MiU i Grafika Insomnia 2009

[kat-jot.daportfolio.com/]

.NoX.
 Wysłana - 27 marzec 2006 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

jak ktos byl dobry za zycia to po smierci tapla sie w ambrozji, a jak ktos byl niedobry to sie tapla w smierdzacej kupie

tak sobie to tlumacze

pozdrawiam

Methos
 Wysłana - 27 marzec 2006 19:03      [zgłoszenie naruszenia]

identyczne tematy były

do tego linku co dała lukrecja ja dodam :

piekło, niebo, czyściec
- [http://www.insomnia.pl/temat160028/]

a o samym zyciu po śmierci tez juz było...

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 27 marzec 2006 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

_Ktos_
 Wysłana - 27 marzec 2006 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

Czy religie to absurd? Trudno mi powiedzieć. Bo raczej nikt z nas nie jest na tyle mądry, żeby móc to ocenić. Natomiast, gdy czasem mam tzw. zwałe wiary. To uważam podobnie, bo rzeczywiście jest to bardzo zagadkowe. Wówczas zazwyczaj kojarzy mi się to z bajką, w której dobro zawsze zwycięża zło. Na tej podstawie oparta też jest wiara. Wsumie Bóg ma siłę pokonać szatana. Dlatego, warto zadać pytanie. Czy kiedyś Ci co ugrzęźli w piekle zostaną odkupieni? Czasem tak się zastanawiam czy to nie jest bajka, po to aby na świecie nie powstała żadna panika , że człowiek odchodzi bezpowrotnie. Tak samo jak może być to również teoria starożytnych , na uzasadnienie ludzkiej egzystęcji.

Ale pomimo takich "zwał wiary" i wszelkich trudów, które przeżywamy na codzień trzeba wieżyć w to,że Bóg istnieje. Bo raczej nie możemy wszystkiego nazwać łudem szczęścia. Np. Cudowne ozdrowienie ciężko chorej osoby. Wiele osób może teraz zaprzeczyć, mówiąc , że Bóg nie daje żadnych znaków. Dlatego odrazu zaneguję to, ponieważ Bóg je daje ,tylko poprostu jesteśmy tak tak zabiegani w naszej rzeczywistości , że nie widzimy tego co on dla nas czyni. Widzimy to tylko wtedy gdy , tzw. szczęście nas opuszcza. A potem pytam "Gdzie jesteś Boże, dlaczego mnie skazujesz na takie utrapienia" itp.

A ja chcę zadać pytanie. Jak wg was powstaje dusza? Bo tak jak autorka napisała. O beznicości. Ziemia trwa już mln. lat , a my dopiero teraz żyjemy na świecie. Nie mająć świadomości co było przed nami.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - _Ktos_ w dniu 2006-03-27 19:09:14

diabeu
 Wysłana - 27 marzec 2006 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

Odrazu sugerujesz w temacie ze wystepuje zycie po śmierci.Dla mnie czegos takiego nie ma co nie oznacza ze nie chciałbym sobie straszyć chorych i zniewieściałych ludzi.
zdr.

hannibal20
 Wysłana - 27 marzec 2006 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

to co przed urodzeniem, proste, ja wieze w "zycie po zyciu", rodzi sie kolejne cialo, a wraz z nim kolejna swiadomosc

spyderix
 Wysłana - 27 marzec 2006 21:47      [zgłoszenie naruszenia]

Niewierzący poszedł do piekła. Znajduje się w hotelu wszędzie marmur fontanny itd oszałamiający przepych. Wita go diabeł: witam szanownego pana proszę za mną do pańskiego lokum. Prowadzi go korytażem do pokoju otwiera a tam apartament, telewizor plazma, wielkie łoże a na nim dwie piękne kobiety. Facet chodzi po pokoju i nie może się nadziwić. Zauważa okienko patrzy a za nim plątanina ludzkich ciał rozrywanych przez potwory, przypalanie ogniem biczowanie itd. Gospodarz widząc zdziwinie: a to są katolicy oni w to wierzą.

Mam nadziej że nie spaliłem:P

Zmieniony przez - spyderix w dniu 2006-03-27 21:48:07

Methos
 Wysłana - 28 marzec 2006 08:28      [zgłoszenie naruszenia]

spyderix SOG.... poprawiłes mi humor

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: | | erotyczne zdjęcia | pop muzyka | starsza siostra | nago u lekarki | mazoku | zgaga refluks | iza markowska | 3gp | jpg | polish rangers | molo w sopocie | kasia zawadzka | gosia kosik | rybnik sex | bez zobowi | jak wybieramy vol | ssri | vecta c zegary | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.