FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2388 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Jak zmienić Polskę? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jak zmienić Polskę?"   

ziemon
LADY
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

siersciuk - kulturalnie tu mamy rozmawiac a nie o wsadzaniu w tylne czesci

a zmiane Polski chyba najlepiej zaczac od siebie...

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

A mnie ciekawi czemu mu zależy, byśmy rejestrowali się powołując się na niego, tj. jakie z tego czerpie korzyści

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

Konrad K.
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 20:31      [zgłoszenie naruszenia]

To takie cos, ze kogos zwerbowalem ;)Jesli nie chcecie, to nie wpisujcie. Mi nie na tym glownie zalezy.

A jeśli interesuje Was bliżej nasza przyszła działalność, to przeczytajcie.
Chcemy zebrać ekipę 100 000 tysięcy osób z Polski (także tych przebywających za granicą). Naszym celem nie jest głównie założenie partii politycznej, ale stworzenie siły społecznej która poprzez władzę bezpośrednią jaką jest inicjatywa ustawodawcza doprowadzi do zmniejszenia liczby posłów, senatorów i radnych. To albo postawi do pionu polityków obecnego Rządu i być może da do zrozumienia że "O!!! Roman, Andrzej, ... :( trzeba coś dla tych ludzi w końcu zrobić bo my wszyscy stracimy wygodne stołki z kieszeni podatników", albo ... (czytaj dalej to się dowiesz)

No więc ta sytuacja może zmusić tych inteligentniejszych polityków do działań mających na celu społeczne zadowolenie. A jeśli nie, to dla 100 000 tysięcy osób według sposobu zbierania podpisów podanego na stronie Polska Online będzie w stanie zebrać 1 mln podpisów w ciągu 2 tygodni a nie 10 lat! Zatem będzie można robić 2 takie inicjatywy miesięcznie. A jeśli nasz rząd nie zareaguje to sprawę skierujemy do Europejskiego Trybunału i wtedy będą musieli zareagować bo wniosku z milionem podpisów Trybunał nie odrzuci.

Mając na uwadze że nie wierzycie w takie cuda przeczytajcie 4 Artykuł Konstytucji RP, "Władza zwierzchnia nad Rzeczpospolitą Polską należy do Narodu" a niżej jest napisane że Naród tę władzę sprawuję przez swoich przedstawicieli (czyli Leppera, Giertycha, czy Kaczyńskich na przykład) lub BEZPOŚREDNIO - tu należy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, przecież Polska Online to właśnie budowanie machiny służącej do BEZPOŚREDNIEGO uczestniczenia obywateli w polityce. Nie możemy być obojętni! Inicjatywy ustawodawcze wg ustawy robione są na koszt obywatela, no więc jak taki Kowalski ma zapłacić 100 000 osób zbierającym podpisy i skąd ma wziąć na to pieniądze? Dla zwykłego Kowalskiego zrobienie inicjatywy ustawodawczej w Polsce jest niemal niemożliwe! Za zwyczaj takie inicjatywy organizują partię polityczne jako element gry politycznej, ale przecież te pieniądze idą z naszej kieszeni. Ale ustawa nie zabrania jednoczenia się osób chcących mieć BEZPOŚREDNI wpływ na politykę i po to powstaje właśnie strona Polska Online.

We Włoszech na przykład nie ma przypadków żeby Rząd nie brał pod uwagę zdania obywateli. Jeśli obywatelom nie podoba się projekt ustawy o zakazie palenia papierosów na ulicy to zbierają podpisy i ustawa nie przechodzi! Ponieważ oni znają znaczenie słowa Demokracja (czyli Demos - władza, Kratos - lud), czyli Władza Ludu w znaczeniu dosłownym.
Taką demokrację powinniśmy stosować w Polsce bo na zbyt wiele pozwalamy politykom. W Polsce panuje pseudo-demokracja. Polityk siedząc za grubymi murami dzielącymi go od zwykłych ludzi albo zapomniał albo nie wie co jest dla nich dobre. To my obywatele wiemy co jest dla nas dobre, a co nie. Zatem pokażmy politykom że nie będziemy uciekać z kraju tylko zawalczymy o to by żyło się w nim lepiej.

Natomiast Partia polityczna którą stworzymy będzie powołana właśnie przez tą organizację której adres strony podałem na początku. Partia która posiadać będzie w statucie zapisane główne cele jej powołania (czyli m.in. redukcja liczby posłów, senatorów i radnych). Ponadto będzie źródłem nowych autorytetów. O tym co będzie robić założona przez nas partia będziemy debatować w momencie kiedy na stronie Polska Online będzie co najmniej 1000 zarejestrowanych osób ponieważ każdy z Was może przyczynić się do udoskonalenia struktur, lub sposobu działania tejże partii lub zauważyć błędy które można usunąć zanim Statut będzie rozpatrzony przez Sąd Najwyższy w Warszawie. Co 1000 głów to nie jedna.

Na tym forum jest zarejestrowanych 92200 użytkowników i jeśli co dziesiąta osoba będzie chciała zaangażować się w życie polityczne w kraju to miałoby sens. No chyba że odpowiada Wam to co się dziś dzieje, ale mnie nie i zrobię wszystko co w mojej mocy żeby to zmienić.

PanMarcin
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

PanieMarcinie, nie jestesmy prawnikami
żeby znać prawo nie trzeba być prawnikiem

stworzenie siły społecznej która poprzez władzę bezpośrednią jaką jest inicjatywa ustawodawcza doprowadzi do zmniejszenia liczby posłów, senatorów i radnych.
kurva inicjatywą ludową nie zmienisz przepisów konstytucji, poczytaj art 235 konstytucji

do działań mających na celu społeczne zadowolenie
społeczne zadowolenie bedzie osiągniete wtedy gdy bedzie duzo zapomóg państwowych na wszelkie okazje życiowe a na emeryture bedzie sie przechodzilo w wieku 50 lat

jeśli nasz rząd nie zareaguje to sprawę skierujemy do Europejskiego Trybunału
Ale którego? Bo są dwa.

zanim Statut będzie rozpatrzony przez Sąd Najwyższy w Warszawie
Statut partii bada Sąd Okręgowy w Warszawie

Inicjatywy ustawodawcze wg ustawy robione są na koszt obywatela, no więc jak taki Kowalski ma zapłacić 100 000 osób zbierającym podpisy i skąd ma wziąć na to pieniądze?
U mnie na uniwerku ostatnio zbierali podpisy pod inicjatywą żeby przywrócić 50% zniżki na bilety dla studentów i jakoś nikt nikomu nic nie płacił

A poza tym bedziecie miec tak silne lobby w parlamencie zeby przepchnąc wasze projekty ustaw przez sejm i senat?

Jezeli jestes zaznajomiony z prawem, zapraszam, pomoz nam.
Nie stać was na mnie

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2007-04-02 21:19:20

Daer
 Wysłana - 3 kwiecień 2007 01:16      [zgłoszenie naruszenia]

Marcin - postaram się nie powatarzać

A jeśli nie, to dla 100 000 tysięcy osób według sposobu zbierania podpisów podanego na stronie Polska Online będzie w stanie zebrać 1 mln podpisów w ciągu 2 tygodni a nie 10 lat!

Zbierałeś kiedyś podpisy? Wiesz, jak to się robi? Potrzebne jest imię, nazwisko, adres, numer pesel i własnoręczny podpis. Przed wyborami ankieterzy za każdy podpis zebrany w celu rejestracji kandydatury w wyborach prezydenckich dostawali od 60 groszy do 2 złotych (takie stawki były w Warszawie, 2 zł za podpisy dla Bochniarz). Oczywiście za zweryfikowany podpis.
Zainteresuj się jak to było w Twoim mieście i ile tacy ankieterzy zarobili, tak przeciętnie

A jeśli nasz rząd nie zareaguje to sprawę skierujemy do Europejskiego Trybunału

Kolega pytał o to, który trybunał masz na myśli, ja zapytam o podstawę prawną

Taką demokrację powinniśmy stosować w Polsce bo na zbyt wiele pozwalamy politykom.

My wybieramy tych polityków i my ich rozliczamy. Patrz jak to wychodzi.

To my obywatele wiemy co jest dla nas dobre, a co nie.

Powtórzę: to obywatele wybrali obecną władzę, poprzednią, etc.

Chcemy zebrać ekipę 100 000 tysięcy osób z Polski (także tych przebywających za granicą)

W Polsce żyje ok. 40 mln ludzi.. A Wy chcecie zebrać ekipę 100 milionów? No chyba że masz na myśli 100 tysięcy, minimum do "zrobienia inicjatywy ustawodawczej"..

Zacytuję poza tym konstytucję, by ułatwić poszukiwania:

Art. 235.
1. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej.

A jakbyś miał wąpliwości, to przypominam, że np. ilość posłów i senatorów wyznacza kosntytucja, a nie jakaś tam ustawa. Poza tym takie zmiany mogliby poprzeć tylko samobójcy polityczni.

Ale ok, tu pojawia się następna kwestia - to Wy założycie partie. Oczywiście Wasza partia będzie zupełnie inna niż pozostałe partie, bo założona w szczytnym celu. I oczywiście zdobędziecie bez problemów 3/5 miejsc w Sejmie i Senacie.

Powodzenia.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

Brain
 Wysłana - 7 kwiecień 2007 01:14      [zgłoszenie naruszenia]

To my obywatele wiemy co jest dla nas dobre, a co nie.
Obywatele to by chcieli darmowej edukacja, darmowej sluzby zdrowia, a wogole to najlepiej, zeby wszystko bylo za darmo - obywatele chca wysokiego socjalu - takie panstwo chcecie budowac?

hallucyon
 Wysłana - 7 kwiecień 2007 11:18      [zgłoszenie naruszenia]

to juz bylo: ZSRR

PanMarcin
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 10:24      [zgłoszenie naruszenia]

Rozmyślili sie chłopaki? Już nie chcą naprawiać Polski?

formi
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 12:46     
 Usunięta przez ziemon za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

grrruby
 Wysłana - 17 kwiecień 2007 02:38       [zgłoszenie naruszenia]

mimo ironiczności, jest ziarno prawdy

typowe dla hallucyon'a

Konrad K. Chcemy zebrać ekipę 100 000 tysięcy osób z Polski (także tych przebywających za granicą)

zdecyduj się

EDIT: jak dla mnie polityka śmierdzi pieniędzmi i legalnym krętactwem

no ale to opłacalne

Zmieniony przez - grrruby w dniu 2007-04-17 02:42:16

Contra spem sperare audeo

przyszły tatuś %-)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jak zmienić Polskę?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | hipokryta | bangkok | 100 lat pan smierc | najlepsze opisy na inso | Gomorra | pyralgina | zdrowie pyralgina | Politechnika warszawska | uniwersytet jagieloński | Porozumienie | wczasy | egipt rinokot | coś o sobie | o mnie | Mateusz Mija Zabijasz mnie | historia przegladania sex | strony z ogloszeniami towarzyskimi niemxy | ja zamontowac klime w opel vectra b | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.