FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5324 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Jaki jest sens modlitwy za kogoś?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jaki jest sens modlitwy za kogoś??"   

J_A_G_L_A
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 23:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Teraz właśnie przyszło mi coś takiego do głowy. Bo przecież modlitwa, za kogoś, kiedy on zginie nie odpuszcza mu grzechów ani nic takiego, z tego co mi wiadomo według wiary(no oprócz odpustów, ale to jest inna sprawa), więc w takim wypadku jaki jest sens tej modlitwy??

No ale jeżeli się mylę, i owa modlitwa pomaga w dojściu kogoś do nieba, to jest to mocno nie sprawiedliwe, ponieważ nawet jeżeli ktoś był gorszym człowiekiem, a był człowiekiem medialnym to będzie się modlić za niego miliony osób co według tego w znaczny sposób ułatwi mu dojście do nieba, a z drugiej strony jest zwykły szaraczek, za które modli się tylko rodzina, to on ma znowu pod górkę wkraść się w łaski pana... Jak to jest??

PS, może być tak, że gadam głupoty. Nie wykluczam takiej opcji.

Zmieniony przez - J_A_G_L_A w dniu 2010-04-10 23:29:21

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Nie gadasz głupot. Szaraczek, jeśli nikt się za niego nie modli, a nie daj bóg jest niewierzący... ma przesrane

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

CTA
bluesuit
 Wysłana - 10 kwiecień 2010 23:41      [zgłoszenie naruszenia]

co ta religia robi ludziom w mózgach

spot
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 01:53      [zgłoszenie naruszenia]

"będzie się modlić za niego miliony osób co według tego w znaczny sposób ułatwi mu dojście do nieba"

Udowodnij, ze wlasnie dzieki temu ma pewniaka i latwiej, niz inni.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 01:54      [zgłoszenie naruszenia]

W jaki sposób da się udowodnić, że jest tak lub na odwrót?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

less_
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 09:41      [zgłoszenie naruszenia]

a dlaczego, nikt sie nie modli przed jakąś tragedia (nawiązując do tej wczorajszej)??

nagle wszyscy sie modlą bo zginał, a wczesniej nikt nie mowil o modlitwie zeby taka tragedia sie nie wydarzyla

dlaczego ludzie sobie tlumacza, ze ktos musi zginac, za kogos, tak chcial bóg itp itd. ??

to jest straszne, bog jest straszny, skoro pozwala umrzec takim osobom w takim stylu

dlatego nie wierze w boga, a ci ktorzy wierza obojetnie jakiego boga niech sie nie łudzą, ze bog jest taki kochający, skoro wyrządza wielu osobom codziennie krzywde

ciamciara
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 11:09      [zgłoszenie naruszenia]

to jest straszne, bog jest straszny, skoro pozwala umrzec takim osobom w takim stylu

No ,tak bo to Bóg nakierował samolot swoimi niewidzialnymi siłami na drzewa. Jesteś pewnie z tych, którzy uważają, że Boga nie ma bo pozwolił m. i. na to co działo się podczas II WŚ?

J_A_G_L_A ,a wytłumaczysz mi jak to możliwe, że człowiek, który całe życie był niewierzący, łamał wszystkie możliwe przykazania na łożu śmierci nawraca się i ma nawet większe szanse na zbawienie niż człowiek całe życie wierzący?

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

INSOMNIA
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 11:45      [zgłoszenie naruszenia]

J_A_G_L_A ,a wytłumaczysz mi jak to możliwe, że człowiek, który całe życie był niewierzący, łamał wszystkie możliwe przykazania na łożu śmierci nawraca się i ma nawet większe szanse na zbawienie niż człowiek całe życie wierzący?

To jakiś absurd. Jak ktoś ma tłumaczyć czy to jest możliwe? Po pierwsze to skąd założenie, że tak w istocie jest? Prawisz tak jakby faktycznie taka sytuacja miała miejsce i jakby było udowodnione, że faktycznie ów były ateista miał większe szanse na zbawienie.
Jak człowiek może być w ogóle w stanie przeliczać czyjeś szanse na zbawienie? Szkoda gadać...

Teraz właśnie przyszło mi coś takiego do głowy. Bo przecież modlitwa, za kogoś, kiedy on zginie nie odpuszcza mu grzechów ani nic takiego, z tego co mi wiadomo według wiary(no oprócz odpustów, ale to jest inna sprawa), więc w takim wypadku jaki jest sens tej modlitwy??

Według religii katolickiej możliwe jest odpuszczenie grzechów po śmierci. Mówi o tym biblia - może nie bezpośrednio ale jednak. Zresztą jest ten cały czyściec w którym grzechy są odpuszczane. Ludzie wierzą w taką wędrówkę duszy i modlą się aby dusza zmarłego została zbawiona.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 11:51      [zgłoszenie naruszenia]

Bo przecież modlitwa, za kogoś, kiedy on zginie nie odpuszcza mu grzechów ani nic takiego, z tego co mi wiadomo według wiary(no oprócz odpustów, ale to jest inna sprawa), więc w takim wypadku jaki jest sens tej modlitwy??

Z praktycznego punktu widzenia modlitwa pomaga nie zmarłym, lecz żyjącym - zobacz, modlitwa pomaga tym wszystkim którzy byli tam zebrani w Katyniu na przykład i dowiedzieli się o katastrofie, pomaga tym którzy przychodzą pod pałac prezydencki - pomaga im uporać się z żałobą.

Ale jest jeszcze aspekt formalny - w Kościele wierzy się że modlitwa może pomóc duszom czyśćcowym, tak jak i zapalenie świeczki. Ciężko powiedzieć jakby to miało pomóc, ale Kościół wypracował tu sporą, obszerną, a momentami sprzeczną ideologie.

dlatego nie wierze w boga, a ci ktorzy wierza obojetnie jakiego boga niech sie nie łudzą, ze bog jest taki kochający, skoro wyrządza wielu osobom codziennie krzywde

To Bóg decydował by lądować na starym lotnisku, ze zbyt krótkim pasem, w mocnej mgle??? To Bóg lądował? To Bóg decydował by 80 ważnych i czołowych ludzi upchać w jeden stary samolot? Bez przesady.

Zmieniony przez - Grundman w dniu 2010-04-11 11:55:11

Namaste!

Ekspert -

less_
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

To po co w tv ta szopka, ze bog ich zabral, bo chcial pokazac swiatu katyn itp itd ??

w ogóle po co ta cala szopka z tym bogiem??

a moze gdyby bóg byl to by jakąś siła udalo im sie wylądowac?? moze by ktos przezyl jednak?? a tu wszyscy zgineli. dlaczego?? co zawinila stewardessa, ze zginela? a inni?? nie da sie "przeleciec" natury i praw fizyki

dlaczego nikt o tym nic nie mowi, tylko ze bog ich zabral bo tak chcial??

a jaka wielka krzywde wyrzadzil rodzinie i bliskim ??? bog jest straszny jesli w ogóle jest jakis bóg

mi modlitwa nie pomaga bo poprostu tego nie czuje

za to przebywanie z bliskimi, wspieranie sie nawzajem, rozmawianie i radosc, ze są ze mną - tak, to mi pomaga !!!!!

a gdy komus sie uda wyjsc z jakiegos wypadku czy czegos strasznego co wydawalo by sie ze nie mozna z tego wyjsc zywym to wszyscy mówia
ze to dzieki bogu
skad oni to wiedza?? moze to dzieki czlowiekowi ??

po***ane to wszystko, sorry

Zmieniony przez - less_ w dniu 2010-04-11 13:06:56

CTA
bluesuit
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 13:26      [zgłoszenie naruszenia]

po prostu przyjmij, że Boga nie ma i życie stanie się prostsze

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jaki jest sens modlitwy za kogoś??

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: zadrość | Matematyka - rozumowa czy empiryczna? | Dewolucja człowieka? | Ślub kościelny z ateistą ? | Błędne pytania | Czy można mieć więcej jak jedną "drugą połówkę" ? | Bill i jego 13 mld | Bóg = ? | Kara śmierci, a kościół katolicki | dorastanie....... ehhh | Oświecenia... ;) | sema pe [?] | Socjofobia ? | JP II dlaczego nie reagował? | Gay's Brain vs. Hetero Reality | Psychiatria i farmakologia - ciekawe, choć smutne :( | młode | virtual reality | moje orgasmy | mój orgasm | zakup mieszkania | racjonalista | sexmasterka | coachingowy rak | ilu facetów naraz wytrzyma kobieta w sexie | bananowcy | alina krawczyk | danuta norek | Mała aniolek | skafi | nagie selfi foty | pigułki spadek libido | różowa landrynka | katarzyna pakosińska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.