FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2453 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Grafika i Fotografia
Jaki kompakt dla amatora do 2000 zł 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Jaki kompakt dla amatora do 2000 zł"   

Rafal_Czwa
 Wysłana - 3 styczeń 2015 23:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
Jak łatwo wywnioskować z treści tematu jestem osobą która pstryka zdjęcia amatorsko. Zdjęcia wykonuję tylko i wyłącznie w trybie automatycznym ewentualnie korzystając z ustawień tematycznych. Od kilku lat jestem użytkownikiem Canona PowerShot S5 IS z którego ogólnie jestem/byłem bardzo zadowolony ale aktualnie oczekuję już czegoś więcej od jakości zdjęć oraz filmów (niestety 640x480, 30 kl./sek. to już zdecydowanie niewystarczająca jakość). Pobudką do zainwestowania w nowy sprzęt jest fakt, że w niedługim czasie będę tatą ;)

Budżet: do 2 000 PLN

Przeznaczenie aparatu: zdjęcia wakacyjne (nie musi być jakiś duży jeżeli miałoby to odbyć się kosztem jasności obiektywu/szumów), imprezy rodzinne, aktywne wypady plenerowe (dobra stabilizacja), filmy w jakości Full HD.

Wydaje mi się, że najciekawsze kompakty w tym przedziale cenowym to:

Sony DSC-RX100
Canon PowerShot G1 X
Fuji X10

Oczywiście to co mi się wydaje jest oparte jedynie na przekopaniu różnych internetowych źródeł.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Oczywiście jeżeli uważacie, że jakiś inny model jest godny uwagi to napiszcie o nim (mile widziane uzasadnienie).

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

reavan
 Wysłana - 3 styczeń 2015 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

Fuji bym odrzucił bo mała matryca.
Albo Sony albo Canon ale G1X Mark II, który ma znaczenie jaśniejszy obiektyw.

Rafal_Czwa
 Wysłana - 4 styczeń 2015 00:05      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety G1X Mark II zdecydowanie wykracza poza mój budżet ponieważ jego aktualna cena waha się w granicach 2 700 zł.

reavan
 Wysłana - 4 styczeń 2015 00:55      [zgłoszenie naruszenia]

Sorry, rzucił mi się jakiś sklep w oko gdzie jest za 2300 ale wygląda na jakiś lewy. Poszperam i może Ci coś jeszcze zaproponuje.

Już przejrzałem i mam kolejną propozycję, oczywiście wiadomo że droższą niż Twój budżet .
Za 2400 można mieć Canona G7X. Tak samo jak w RX100 1-calowa matryca, ale szerszy obiektyw bo zaczyna się do 24 mm (RX100-28mm). No i ma lepsze światło, bodajże 1,8-2,8 gdzie sony ma na końcu 4,9 i dość szybko ciemnieje. W RX100 słyszałem jeszcze dużo negatywnych opinii o baterii, ale tę można zawsze drugą kupić i tyle.

Co do reszty rzeczy polecam sprawdzić oba te testy:
[http://www.optyczne.pl/290.3-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G7_X_U%C5%BCytkowanie_i_ergonomia.html]
[http://www.optyczne.pl/193.3-Test_aparatu-Sony_DSC-RX100_U%C5%BCytkowanie_i_ergonomia.html]

G7X jest lepszy ale może nie ma nić takiego co dla Ciebie by uzasadniało jego zakup.

Zmieniony przez - reavan w dniu 2015-01-04 01:13:06

SureShot
 Wysłana - 7 styczeń 2015 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam X10 i zarzut małej matrycy jest baaaardzo ale to baaardzo niesprawiedliwy dla tego aparatu :)

moim zdaniem jak dla amatora produkuje on doskonałej jakości obrazki, zarówno JPG jak i RAW.

Przy aktualnej cenie tego aparatu, żal nie brać. Ewentualnie bliżej 2000 można kupić X20 lub troszkę powyżej X30.

Ja radziłbym dokładniej przyjrzeć się Fuji, niż kierować się tylko wielkością matrycy, gdyż jest wielce prawdopodobne, że oko nie tylko amatora ale i większego profesjonalisty, da radę oszukać :)

dodatkowy plus, to świetny obiektyw z bardzo dobrym światłem.

Zmieniony przez - SureShot w dniu 2015-01-07 11:49:44

[www.riviera-spa.pl] ; [www.helse.pl]

Znawca -

gastxxx
ole !
 Wysłana - 8 styczeń 2015 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

mało upierdliwy dopóki nie robisz zdjęć przy dużej czułości w słabym oświetleniu
moge sie zalozyc ze ta matryca przy wiekszym ISO szumi az miło

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Znawca -

reavan
 Wysłana - 8 styczeń 2015 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

Z Fuji nie ma tragedii bo jest jasny obiektyw więc nie zawsze trzeba na duże ISO wchodzić. A ta matryca to 2/3 cala więc znowu najmniejsza nie jest.

X10 to fajny aparat, zwłaszcza, że dobrze wygląda i jak każde Fuji wypluwa super JPEG. A no i jak Fuji szumi to jakoś tak bardziej przyjemnie, można powiedzieć analogowo .
Ale X10 w porównaniu do tych bym nie polecił z uwagi na problem z rejestrowaniem oświetlenia w ciemności:
[http://www.google.pl/search?q=x10+orb&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=SneuVOz2GIerU5m_g_AL#q=x10+orb+issue]
No i Sony i Canon z pewnością mają lepsze tryby filmowe. Nie wiem jeszcze jak z szybkością AF w Fuji więc nie będę teoretyzował, ale to z pewnością ważne zwłaszcza przy małym dziecku.

Na koniec mam taki wniosek, że najlepiej by było dołożyć do Panasonica LX100. Matryca 4/3, jasne szkło o dobrym zakresie ogniskowych, no i filmy 4K i cena 3,5k .

SureShot
 Wysłana - 8 styczeń 2015 21:59       [zgłoszenie naruszenia]

Co do orbów, sprawa dawno naprawiona i nie aktualna. aczkolwiek trzeba uważać na rynku wtórnym i lepiej zapytać przed zakupem używki, czy właściciel wysilił się i odesłał na akcję serwisową.

Ja też absolutnie nie chcę nikogo na siłę namawiać na X10. Zawsze można kupić któryś z wymienionych lub X 20 .

co do szumów, wystarczy pobawić się ustawieniami, których pełno w internecie można znaleźć, dopasowane do tego konkretnego aparatu i uwierzcie - miło się zaskoczycie.

wiadomo, to nie lustrzanka ale też nie o takiej rozmawiamy.

wybór należy do Ciebie ale ja nie wyobrażam sobie nie mieć pod ręką X10 na wycieczkach, imprezach rodzinnych czy podobnych. zwyczajnie to bardzo dobry aparat, który naprawdę można polubić, jeśli nie pokochać...

[www.riviera-spa.pl] ; [www.helse.pl]

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Jaki kompakt dla amatora do 2000 zł

Warto przeczytać: Karaoke | rex | Wczorajsze Połowinki:))) | mini zlot insomni u tribala%) | 3 fotki, nago, częściowa cenzura | Kosa 2 fotki wakacje | Oto ja - Tomek :D | pumpintek. | raz kozie smierć :] | woodstock 2002 | Tak pracowałem w tegorocznym sezonie | Moje zdjaczka-kobietka:p hehhe | Czas sie pokazac :D Diablo_87 | Osiemnastka Koleżanki | Moje Foty | Moje prezenty osiemnastkowe %-) | gerard | KAROLINA MOTYLEWSKA NAGO | eclipse | marynarka golf | kazaan | daniel litner | daniel | vimeo | szukające filmy | feminizm | dxm | modelka20 | seks randki | seks spotkania | x press | kfc | niekryty krytyk | wpadka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.