FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 6823 razy ¬

ROZRYWKA | Jzyki Obce
Jaki wybra jzyk obcy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jaki wybra jzyk obcy"   

ddaavv
 Wysana - 4 sierpie 2014 22:45        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd ile procent masz tuszczu

Z gry przepraszam jeli by ju takie temat ale przejrzaem forum i nie widziaem. Chc si zapisa na dodatkowy kurs jakiego nowego jzyka obcego i zastanawiam si co bdzie najlepszym wyborem. Biegle mwi po angielsku i dogaduje si w miar po niemiecku. Teraz myl o woskim bo jest podobno atwy lub hiszpaskim. Ale czy te jzyki mi si przydadz? Moe nie warto i na atwizn i sprbowa z francuskim ?

ycie jest jak pudeko czekoladek...

INSOMNIA
 Wysana - 4 sierpie 2014 22:50      [zgoszenie naruszenia]

Ale do czego maj ci si przyda?
IMO z tych trzech najprzydatniejszy byby hiszpaski,ale jeli bierzesz pod uwag rwnie inne jzyki,to moe co ze skandynawii?

Enriir
 Wysana - 4 sierpie 2014 22:53      [zgoszenie naruszenia]

Ja bybym za francuskim.

SteStifler
Policja
 Wysana - 4 sierpie 2014 23:14      [zgoszenie naruszenia]

Hiszpaski super wchodzi i przyjemny - polecam.

Noblesse oblige

pieve
 Wysana - 13 sierpie 2014 00:39      [zgoszenie naruszenia]

Hiszpaski niby jest przyjemny, ale wcale nie taki prosty, zwaszcza jeli chodzi o pene zrozumienie nativw, ktrzy mwi z kosmiczn prdkoci i wieloma dialektami, czsto zupenie niezrozumiaymi. Plus wg mnie jest zupenie nieprzydatny, chyba e do wyrwania latiny ewentualnie robienia narkobiznesw z Kolumbijczykami. Na Twoim miejscu zamiast zaczyna nowy jzyk szlifowabym ten niemiecki, ktry teraz jest najbardziej uytecznym jzykiem po angielskim (chocia to te zaley na jakim etapie ycia jeste i jakie masz plany).

trib-misiu
YDU
 Wysana - 13 sierpie 2014 00:45      [zgoszenie naruszenia]

Hiszpanski wchodzi tak, ze po tygodniu z audiobookami synergy spanish, bylem w stanie rozmawiac z hiszpanskimi stolikami. Wiadomo, ze powoli i bez kwiecistego slownictwa, ale i tak szok. Podobno ciut trudniej jest przy czasach przeszlych, ale nie wiem bo odpuscilem go ze wzgledu na brak przydatnosci (a zaklad wygralem, wiec nie bylo potrzeby ).
Zostalbym tak jak Ci radzi pieve, przy szlifowaniu niemieckiego. Potencjal uzycia ogromny, chyba ze celujesz globalnie to i hiszpanski nie zaszkodzi (w koncu drugi po angielskim jakoby%) ).

czowiek o IQ ok. 453 razy wikszym od gsiennicy

pieve
 Wysana - 13 sierpie 2014 01:06      [zgoszenie naruszenia]

Rozmowa z kim, kto wie, e rozmawia nie z nativem i stara si mwi wyranie jest rzeczywicie spoko, ale gdy przyjdzie do ogldania filmw czy udziau w naturalnej konwersacji Hiszpanw lub nie daj boe latynosw to ju nie jest tak fajnie Ja mam wanie z tym najwikszy problem, cho potrafi praktycznie biegle czyta, do dobrze pisa i swobodnie rozmawia z kim kto nie wypluwa 10 sw na sekund. Cho myl, e idzie si szybko przyzwyczai, tylko trzeba mie kontakt z jzykiem (i to nie w postaci lekcji).

kulawy92
 Wysana - 13 sierpie 2014 11:22       [zgoszenie naruszenia]

Zaley z kim gadasz, z kim z Kraju Baskw czy z Madrytu raczej nie powinno by problemu (chyba e trafisz akurat na jaki robolski bekot), jak nie ma si za bardzo osuchania w jzyku to najgorzej wchodzi hiszpaski w Andaluzji, bo to jest taki lekki bekot z poykaniem kocwek i generalnie poowy wyrazu Kwestia przyzwyczajenia, troch si posiedzi wrd Hiszpanw i szybko si zaapie, z ksiek to ja bym nie mia cierpliwoci - nawet ze wzgldu na ten czas przeszy, tych odmian jest duo i trzeba si po prostu osucha, tak troch na czuja stosowa i bdzie dobrze

Hiszpaski na takim rednim poziomie w Polsce nie wiele si przyda jeli chodzi o prac, chyba e zna si go naprawd bardzo dobrze to mona prbowa w tym szeroko pojtym outsourcingu - czyli call center/jacy tam tzw. specjalici od customer service/ usugi ksigowo-finansowe itd. Szau nie ma, ale moliwoci i tak jest o wieleeeee wicej ni jeszcze kilka lat temu.

Zmieniony przez - kulawy92 w dniu 2014-08-13 11:30:35

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Przegld tygodnia

Jaki wybra jzyk obcy