FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4864 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Jaki wybrać język obcy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jaki wybrać język obcy"   

ddaavv
 Wysłana - 4 sierpień 2014 22:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Z góry przepraszam jeśli był już takie temat ale przejrzałem forum i nie widziałem. Chcę się zapisać na dodatkowy kurs jakiegoś nowego języka obcego i zastanawiam się co będzie najlepszym wyborem. Biegle mówię po angielsku i dogaduje się w miarę po niemiecku. Teraz myślę o włoskim bo jest podobno łatwy lub hiszpańskim. Ale czy te języki mi się przydadzą? Może nie warto iść na łatwiznę i spróbować z francuskim ?

Życie jest jak pudełko czekoladek...

INSOMNIA
 Wysłana - 4 sierpień 2014 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ale do czego mają ci się przydać?
IMO z tych trzech najprzydatniejszy byłby hiszpański,ale jeśli bierzesz pod uwagę również inne języki,to może coś ze skandynawii?

Enriir
 Wysłana - 4 sierpień 2014 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

Ja byłbym za francuskim.

SteStifler
Policja
 Wysłana - 4 sierpień 2014 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

Hiszpański super wchodzi i przyjemny - polecam.

Noblesse oblige

pieve
 Wysłana - 13 sierpień 2014 00:39      [zgłoszenie naruszenia]

Hiszpański niby jest przyjemny, ale wcale nie taki prosty, zwłaszcza jeśli chodzi o pełne zrozumienie nativów, którzy mówią z kosmiczną prędkością i wieloma dialektami, często zupełnie niezrozumiałymi. Plus wg mnie jest zupełnie nieprzydatny, chyba że do wyrwania latiny ewentualnie robienia narkobiznesów z Kolumbijczykami. Na Twoim miejscu zamiast zaczynać nowy język szlifowałbym ten niemiecki, który teraz jest najbardziej użytecznym językiem po angielskim (chociaż to też zależy na jakim etapie życia jesteś i jakie masz plany).

trib-misiu
ŻYDU
 Wysłana - 13 sierpień 2014 00:45      [zgłoszenie naruszenia]

Hiszpanski wchodzi tak, ze po tygodniu z audiobookami synergy spanish, bylem w stanie rozmawiac z hiszpanskimi stolikami. Wiadomo, ze powoli i bez kwiecistego slownictwa, ale i tak szok. Podobno ciut trudniej jest przy czasach przeszlych, ale nie wiem bo odpuscilem go ze wzgledu na brak przydatnosci (a zaklad wygralem, wiec nie bylo potrzeby ).
Zostalbym tak jak Ci radzi pieve, przy szlifowaniu niemieckiego. Potencjal uzycia ogromny, chyba ze celujesz globalnie to i hiszpanski nie zaszkodzi (w koncu drugi po angielskim jakoby%) ).

człowiek o IQ ok. 453 razy większym od gąsiennicy

pieve
 Wysłana - 13 sierpień 2014 01:06      [zgłoszenie naruszenia]

Rozmowa z kimś, kto wie, że rozmawia nie z nativem i stara się mówić wyraźnie jest rzeczywiście spoko, ale gdy przyjdzie do oglądania filmów czy udziału w naturalnej konwersacji Hiszpanów lub nie daj boże latynosów to już nie jest tak fajnie Ja mam właśnie z tym największy problem, choć potrafię praktycznie biegle czytać, dość dobrze pisać i swobodnie rozmawiać z kimś kto nie wypluwa 10 słów na sekundę. Choć myślę, że idzie się szybko przyzwyczaić, tylko trzeba mieć kontakt z językiem (i to nie w postaci lekcji).

kulawy92
 Wysłana - 13 sierpień 2014 11:22       [zgłoszenie naruszenia]

Zależy z kim gadasz, z kimś z Kraju Basków czy z Madrytu raczej nie powinno być problemu (chyba że trafisz akurat na jakiś robolski bełkot), jak nie ma się za bardzo osłuchania w języku to najgorzej wchodzi hiszpański w Andaluzji, bo to jest taki lekki bełkot z połykaniem końcówek i generalnie połowy wyrazu Kwestia przyzwyczajenia, trochę się posiedzi wśród Hiszpanów i szybko się załapie, z książek to ja bym nie miał cierpliwości - nawet ze względu na ten czas przeszły, tych odmian jest dużo i trzeba się po prostu osłuchać, tak trochę na czuja stosować i będzie dobrze

Hiszpański na takim średnim poziomie w Polsce nie wiele się przyda jeśli chodzi o pracę, chyba że zna się go naprawdę bardzo dobrze to można próbować w tym szeroko pojętym outsourcingu - czyli call center/jacyś tam tzw. specjaliści od customer service/ usługi księgowo-finansowe itd. Szału nie ma, ale możliwości i tak jest o wieleeeee więcej niż jeszcze kilka lat temu.

Zmieniony przez - kulawy92 w dniu 2014-08-13 11:30:35

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Jaki wybrać język obcy