FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2106 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Janusz Korwin Mikke 
[powiadom znajomego]    
Autor "Janusz Korwin Mikke"   

blackwhit
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 11:29        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Co sadzicie o nim?Kiedys go lubilem,nawet bardzo.Ale on jest fantasta marzycielem,nie ma zaplecza politycznego i nigdy nie przebije sie do polityki,w pewnym sensie jest populista.Oczywiscie mowi bardzo ciekawie,ale nic z tego nie wynika.A poza tym na starosc juz mu troche odpie.rdala,kiedys mowil z sensem,ale ostatnio to juz glupotydac zaczyna.Dziwie sie tym co na niego glosowali(chociaz sam mialem moment zebym go poparl,ale uznalem ze nie ma to sensu bo i tak nie ma szans na 5%)Tzn facet jest egzotyczny,ale nie ma zadnych szans niestety?a moze jednak stety?

Panie Sewerynie

ciastosz
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 12:44      [zgłoszenie naruszenia]

W jakim sensie jest populista? Mozesz to wyjasnic??

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Daer
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 12:48      [zgłoszenie naruszenia]

Głosu oddanego na JKM nie żąłuję - żałuję tylko głosu oddanego na PJKM. Zachowują się gorzej niż PiS i PO

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Jaronir
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 13:16      [zgłoszenie naruszenia]

Populistą to on nie jest bo za cholerę popularnych poglądów nie głosi.
Zwłaszcza te nie ściśle "programowe", czyli np. prawa kobiet do głosowania.
Jako że 'tego kwiatu jest pół światu', to mówienie dziennikarce w wywiadzie że nie umie logicznie myśleć bo jest kobietą i chwalenie się że kobiety nie powinny mieć prawa głosu i liczenie na jakiś sukces polityczny to lekkie science-fiction.
Podobnie stosunek do ludzi ogółem. Może i większość to kretyni, ale można by sie ugryźć w język w czasie kampanii wyborczej gdy ta większość ma wybierać.

Zresztą siła partii po tylu latach jest chyba jakimś stopniem wystawianym liderom. Ale to go specjalnie nie uwiera, bo wiadomo, raz że ludzie to debile, dwa że blokada medialna i sp***łużby. Więc samopoczucie Janusza jest jak najbardziej git.

Natomiast nie jako eks-lider partii a jako publicysta to mi pasuje. Gdyby jeszcze sie go lepiej dało zrozumieć, bo Czubówna to JKM nie jest to by mi się go fajnie słuchało. A poczytać dość lubię.

ps.
Przy okazji, pamiętam jedna sprawę z Korwinem po wyborach. Dziennikarze z TVP przybili go żeby powiedział komentarz, on się zadeklarował że kilkunastosekundowy komentarz walnie i walnął. Im było za mało i zaczeli go przyciskać żeby powiedział więcej. On się zdenerwował, wyzwał od chamów i poszedł.
W TVP pokazali Korwina wyzywającego dziennikarzy od chamów i dos.rali że niektórym było ciężko pogodzić się z przegraną.

JKM dał komentarz w niszowo-hardkorowej internetowej TV Antysocjalistycznego Mazowsza, w której sprostował całą akcję.
No i fajnie, ja sie dowiedziałem, bywalcy ASME też się dowiedzieli, ale co z tego. Może jeszcze w NCzas o tym pisał, ale to też przekonywanie przekonanych było i tak.
Było się ugryźć w język i nie palić mostów ludziom którzy będą po jego odejściu z polityki kojarzenia z PKJM i JKM. Ale taka juz jego bezkompromisowość dziwaczna.

Zmieniony przez - jaronir w dniu 2006-04-24 13:17:34

Casusbelli
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 14:52      [zgłoszenie naruszenia]

Caly problem polega na tym, ze chyba niewielu rozumie JKM.
On w kazdym wywiadzie podkresla, ze on nie stara sie o poparcie ludzi- prezentuje swoje poglady i to do ludzi nalezy decyzja czy na niego glosowac czy nie.
Polityk ktory o tej samej sprawie mowi rozne rzeczy, zaleznie z kim sie spotyka (np. jak z biznesem malym to mowi: ciecie budzetu, mniejsze podatki, a jak ze staymi babciami albo z bezrobotnymi: podwyzka emerytur, gwarancja zasilkow) jest niczym innym jak parszywym klamca.
Ludzie glosuja na klamcow, bo ci mowia im to co ludzie chca uslyszec.
Naprawde, w tym kraju bardzo malo ludzi rozumie zwiazek pomiedzy socjalem, podatkami, polityka monetarna, rozwojem gospodarki.
Nikt praktycznie nie rozumie, ze "podatek" to nie jest tylko te 19% i 36%.
Co gorsza, praktycznie nikt nie wie i nie wyobraza sobie, ze moze byc inaczej.

To ze na JKM glosuje tak malo ludzi, pokazuje pieknie prawde, ktora sam Korwin od zawsze glosi: demokracja jest do dupy.
W demokracji polityk zeby byc u wladzy musi klamac, do tego nie zaszkodzi jezeli wierzy szczerze w te swoje klamstwa (np. cala lewica).
Jezeli jest sie durniem to zdobyc poparcie u podobnych sobie nie jest trudno.
Demokracja oznacza rządy glupcow, ktorzy sa wybierani przez glupcow (ktorych jest w spoleczenstwie wiekszosc).
Glupcem jest ten, kto oddaje glos na jakas partie, wierzac w to co ona mowi na slowo- a musi wierzyc, bo sam nie ma wiedzy wystarczajacej zeby zweryfikowac programy.
Gdyby nie glosowal- to nie bylby glupcem- bo jak czegos nie wiem, to lepiej sie nie wtracac, bo a nuz cos spier.dole.
Niestety, ludzie maja iluzje wplywu na to co sie dzieje (taaak, kazdy lubi porządzic przez pare sekund przy urnie raz na kilka lat).

Ale jak chodzi o JKM- to chyba wazniejsza jest druga sprawa, czyli blokada w mediach.
O tym chyba sie rozpisywac nie musze- wiadomo o co chodzi, wiadomo ze nie ma mediow wolnych (kto tak twierdzi- polecam ten link [http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/krr1116.html]
a konkretnie rozdzial 5 tej ustawy
[http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/krr1116.html#5]
To tak na marginesie, gdyby komus sie jeszcze zdawalo, ze mamy wole radio i wolna TV...
Ludzie w Polsce po prostu nie wiedza nic o JKM- taka prawda.
Raz na jakis czas jakas telewizja cos nada- do tego odpowiednio zmontowane (o czym Jaronir napisal) i tyle.

Zmieniony przez - Casusbelli w dniu 2006-04-24 14:56:39

Jaronir
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko no właśnie, Korwin tak się wije i skręca z niechęci i obrzydzenia do "d***kracji" i "L*du" a jednocześnie chciał przez te lata zaistnieć politycznie, przez to sam się ograniczał i blokował. Przypomina trochę gości co na kreskówkach, nie wiem czy pamiętacie, usilnie chcą otworzyć drzwi zapierając je jednocześnie nogami.
Kojarzy mi się też z gościem który nie akcpetuje tego że jeśli chce być zdobywcą kobiecych wdzięków musi sie o nie postarać. Zamiast szeroko pojętego podrywu stosuje więc technikę 'r.uchasz się czy trzeba z tobą chodzić?', a potem dziwi się i irytuje na głupie baby że nie chcą z nim baraszkować i nie wiedzą co dobre.
Albo gościa który siada okrakiem na imprezie, wywiesza karteczkę 'jestem najlepszym j.ebaką w tym kraju, możecie do mnie dupasy startować' i czeka aż jakaś do niego podejdzie i sie zainteresuje.

Jak Korwin absolutnie nie akceptuje reguł demokracji, to zamiast naście lat się angażować propagandowo (bo się angażował, tylko chyba trochę nie do końca skutecznie), mógł zbierać hajs i wpływy i wyskoczyć w pewnym momencie jako polski Pinochet. I wtedy, jako monarchista, autorytarysta, byłby już w 101% autentyczny.

Co do reguł demokracji, to nawet nie chodzi o to że Korwin nie chce ludziom wciskać kitu. Słusznie że nie chce.
Problem w tym że sam się określa jako ktoś kto musi powiedzieć prawdę czy to co o czymś uważa, jakoś to się tam fachowo nazywa, bezkompromisowo, bez względu na konsekwencje. Czyli nie w tym rzecz, że Korwin w wywiadzie przedwyborczym nie chce obiecać stu milionów dla każdego. Rzecz w tym że Korwin powie telewidzom że statystycznie rzecz biorąc prawdopodobnie są idiotami.

Między zachowaniem jakiegoś umiaru, jeśli nie udawaniem szacunku to przynajmniej gryzieniem się w język, prezentowaniem, promowaniem tych aspektów programu które będą dobre dla ludzi (zamiast nieco utylitarnego przedstawiania kapitalizmu) a populizmem jest duża przepaść.

Słyszałem kiedyś nagranie wizyty Korwina u jakichś nastolatków w szkole. Gdyby zawsze z ludźmi tak gadał jak z tymi nastolatkami, to niewykluczone że by część ludzi przekonał. Mam jednak wrażenie że młodzież miała po prostu taryfę ulgową. Jest młoda, niewykształcona, może się mylić, więc trzeba im spokojnie wytłumaczyc. Takiej ulgi nie daje dorosłym, przez co zraża ich swoją arogancją.
Tak to widze.

Blokada medialna to zapewne jedna z przyczyn niklego poparcia, ale gdyby nawet Korwina pokazywali w telewizji dziesięć razy dziennie a tam prezentowałby do ludzi podejście jak do ciemnej masy a nie takie jakie miał do tych dzieciaków, to i tak by mało zdziałał.
Taki już ma charakter. Jak coś uważa to musi to powiedzieć, a to niezręczna cecha w warunkach gdy nie ma za sobą wojska a chce objąć władzę.

ps.
Nagranie mam gdzieś na kompie chyba, moge wrzucić na rapitszer. taka dość zaskakująca "ludzka twarz" Korwina, bez kitu.

Zmieniony przez - jaronir w dniu 2006-04-24 16:08:00

diabeu
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 16:19      [zgłoszenie naruszenia]

Fajnie sie czyta wypowiedzi o JKM , o którym wczesniej dużo nie słyszałem.
Jasno z tego wynika że to człowiek o niezwykłym intelekcie i specyficznym charakterze.
Piszcie wiecej(obiektywnie) albo dawajcie jakieś interesujące linki ,chciałbym sie wiecej dowiedzieć o tym polityku.

Casusbelli
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 16:55      [zgłoszenie naruszenia]

Przemowienia jak byl poslem
[http://www.pjkm.pl/przemowienia.php]

Program (wprawdzie pjkm, ale to odzwierciedla poglady JKM)
[http://www.pjkm.pl/infopage.php?a=view&id=8]

Od A do Z- menu z prawej, znowu- JKM tworzyl partie, wiec to co czytasz odzwierciedla jego poglady.
[http://www.pjkm.pl/editorials.php?a=view&id=33]

Wywiady z TOK FM
[serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,54124,2952886.html]
[serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,70505,3116930.html]

Starczy ?

btw.- nastepnym razem wpisz janusz korwin mikke w googlach

diabeu
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 16:58      [zgłoszenie naruszenia]

E no wiem że sie wyraziłem jak skończony tępak ale bez przesady.
a co to google?.
Dzięki<yes>

ciastosz
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

Jednak czasami JKM odbija - np. twierdzi, ze nie mozna osadzac i karac ludzi z obozow wladzy itp z, dajmy na to, PRL. PO prostu oni dzialali w tamtym systemie politycznym i to ich wg jego usprawiedliwia.

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Casusbelli
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

A nie ?
Przeciez nawet dzisiaj Jaruzelski ma proces nie za stan wojenny, tylko za to ze go wprowadzil niezgodnie z prawem PRL jakie wtedy bylo...

Przeciez to jest podstawowa zasada prawa rzymskiego na ktorym oparta jest cywilizacja bialego czlowieka- Lex retro non agit, prawo nie działa wstecz.

Stalinowskich prokuratorow nie mozna sądzic za to ze wydawali wyroki smierci- tylko za to, ze te wyroki byly oparte na falszywych swiadkach/zeznaniach/dowodach- tylko kto ci to dzisiaj udowodni ...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Janusz Korwin Mikke

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Umowa przedwstępna sprzedaży domu !!! | Jak wyrobić paszport gdy...??? BARDZO WAŻNE | Ile moge czekac maksymalnie na zwrot podatku | Czy w Polsce mamy kapitalizm??? | specjalizacje | ?????????? Gdzie mozna zrobic kurs maklera ?????????? | Co robic... | UMOWA ZLECENIE... palca na zwolnieniu..? | Stowarzyszenie ale zwykłe | operat szacunkowy | co mozna zrobic??? | Jak założyć kościół w Polsce ? | STATYSTYKA | Dziedziczenie gruntów rolnych | Nabycie praw do spadku; step by step request | kanar placic czy nie | saletra amonowa | straszne opowiesci | straszne opowieści | kod ograniczeA nokia 6300 | zdjecia gwiazd | jorrgus | zwi | Kobiety lubia koksów | antywirus | firewall | więznienie | podryw na ulicy | httpwwwyoutubecomwatchv=8ZBkTM ATRs | hernegild | Frisqn | agnes0696 | wolny dom | seks gdzie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.