FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1705 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Jedna DG dwie działalności 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jedna DG dwie działalności"   

Duncanlove
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 22:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Otwieram teraz sklep z tytoniami i mam pytanie. Czy mogę dopisać do tej działalności także usługi ślusarskie i płacić jeden zus? Chodzio o to ze jednej firmie od czasu do czasu potrzebna jest faktura i mógłbym im to wystawić w zamian za % ale niestety te branże są dość odległe. Da rade to jakoś zrobić?

anc_kozak
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Da, ale tej 2ga część wygląda dość nielegalnie, co dokładnie chcesz robić /

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Duncanlove
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 22:39      [zgłoszenie naruszenia]

chodzi o to że dostawałbym produkty do rewitalizacji i potem je oddawał spowrotem

piotr3
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 22:57      [zgłoszenie naruszenia]

co w tym wygląda nielegalnie? oczywiscie ze możesz, możesz mieć warsztat samochodowy a na allegro sprzedawać kosmetyki niema zadnego problemu

Znawca -

Duncanlove
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 23:01      [zgłoszenie naruszenia]

to po co ta klasyfikacja PKD?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 07:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jako firma działam w kilku branżach , a PKD to jakiś wymysł żeby biurokracja ładnie sobie żyła w naszym kraju... Ja mam w PKD wpisane nawet obsługa wesołych miasteczek mimo że tego nie robię, jak będziesz wpisywał PKD to wpisuj ile wlezie na kartkę bo potem za dopis się płaci, a nigdy nie wiadomo co będziesz w przyszłości mógł robić.

A działalność wiodącą wybierz to na czym firma będzie zarabiała najwięcej.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

piotr3
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

po to jest zeby skarbówka miala sie o co do***ać jak sobie nie wpiszesz i zeby placic te 50zł czy iles jak sie chce cos dopisac po nic innego

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:45      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego rejestrując firmę najlepiej do wniosku przepisać całe PKD

No oprócz tych działalności na które potrzebne są koncesje.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

Hektorian
 Wysłana - 1 maj 2010 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

minner nie wprowadzaj ludzi w błąd bo nie płaci sie za zmiany (PKD, miejsce zamieszkania itd) ani zawieszenia, nowy wpis, wznowienia czy wykreślanie. WIec wszelkie czynności które chcesz wykonać wokół swojej dzialalności w Urzędzie Miejskim są BEZPŁATNE

Wpisywanie bezmyślnie PKD też nie jest dobrym pomysłem poniewaz niektóre PKD nie są dla osób fizycznych i je zwykła osoba nie może wpisać. Pracuje w działalnosciach gospodarczych wiec jak macie pyutania to pisać

Zmieniony przez - Hektorian w dniu 2010-05-01 21:44:44

Zmieniony przez - Hektorian w dniu 2010-05-01 21:45:55

minner
SZPIEG
 Wysłana - 1 maj 2010 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

W teorii BEZPŁATNE już było bodajże od 2003 roku, ale sporo gmin nadal nakładało na nic nie wiedzące firmy bezprawnie opłatę, więc się nie napinaj tak.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 3 maj 2010 14:46       [zgłoszenie naruszenia]

Od jakiegos czasu za zmiane PKD sie nie placi nic. TYle ze to i tak gorzej niz bylo bo oni ciagle zmieniaja to PKD i sie robi syf.

Ostatnio mialem taki plan zeby wpisac cale PKD wydrukowalem sobie na kompie metoda wytnij wklej wszystko oprocz tych na ktore trzeba zezwolenia, koncesje itd i te ktore nie moglem jako osoba fizyczna. Poszedlem wesoly do urzedu ze w koncu bede mial cale PKD i nie bede juz musial tego dopisywac nigdy (bo wczesniej to lazilem co jakis czas i placilem 50 zl za dopiske) ale niestety okazalo sie ze juz jest nowe PKD i teraz mozna wpisac w nowy formularz max chyba 10 - oczywiscie moge wiecej na nowej kartce ale nic mi to nie dawalo bo ja mialem stare PKD a teraz znowu wprowadzili nowe wiec wpisalem tylko te 10 najwazniejszych. Nie zaplacilem nic za to bo teraz juz sie nie placi

Co do pytania autora to mozesz robic co chcesz na jednej DG chyba ze chcesz zeby inaczej sie firma nazywala to wtedy musisz juz spolki zakladac itd

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Jedna DG dwie działalności

Warto przeczytać: Kurs Euro | Urząd skarbowy- kara | Podpis elektroniczny, prośba | allegro - skrabowka? | Jak Zagrac na Gieldzie ?? POczatkujacy | Limit zwalniający z VAT - 10,000 EURO | syndrom gorących kartofli | zlecenie a lojalka | Doradca podatkowy | Umowa o dzieło na prace projektowe | wyłudzenie? | 100dniowka + łamanie prawa? | Jaki dowod wplaty dostarczyc do celnego jesli placile PayPal??? | prawo jazdy tymczasowe w wielkiej brytanii | 48 na dołku i sprawa o pobicie | obcokrajowcy i podatki | organizator | wisła | krupa | odglos silnika | ch3coch3 | natalia83@oppl | natalia83 | mandaty pkp | java | top 5 męskich | eukaliptus | vans | Szczepanska | Katarzyna | Kielc | syndrom pisdy | parówki | masa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.