FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2875 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Jehowi strikes back 
[powiadom znajomego]    
Autor "Jehowi strikes back"   

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 grudzień 2011 12:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Pierwszy raz jestem pozytywnie zaskoczony Światkami Jehowy , którzy mnie dzisiaj odwiedzili. Zaskoczony pozytywnie, bo wyjątkowo obeszło się bez wrogości, bez rękoczynów a i pożegnaliśmy się w miłej atmosferze. Ogólnie zachowywali się, o dziwo, jak humaniści a nie chrześcijanie. Tylko byli głupsi.

Z miesiąc temu zaczęli przychodzić. Powoli wpadali na pięć minut co jakiś czas, żeby pogadać w progu o wybranych fragmentach Biblii. Tzn rozmową tego nazwać nie można, bo przebiegała bardziej na zasadzie:

-Co pan sądzi o stwierdzeniu, że Jehowa...
-...
-Mhm, tak, ale również mówi o, może umówimy się za tydzień a my w tym czasie zostawimy panu do poczytania...

Przy pierwszym spotkaniu spytałem, czy mają Biblię, bo właśnie miałem sobie kupić egzemplarz do hejtowania na blogasku. Przynieśli mi Biblię Przekładu Nowego Świata . Myślałem sobie, że luz, że parę zmian w stosunku do katolickiej (bo to katolicką do hejtowania potrzebuję, bo przecież jestem, jeszcze, katolikiem) nie zaszkodzi, ale język jakim jest napisana mnie przeraża. Chyba tylko Biblia W Obrazkach Dla Dzieci jaką widziałem w Empiku jest pisana bardziej infantylnie niż to. Jeśli znajdę w sobie siłę, to napiszę o tym więcej.

Po jakimś czasie nachodzenia udało nam się w końcu usiąść i pogadać dłużej.

Na pierwszy ogień miły pan zaproponował poruszenie tematu seksu przedmałżeńskiego. To było fajne, gdy tłumaczył, że seks nie jest najważniejszy, ale nie potrafił powiedzieć, że nie jest jedną z najważniejszych rzeczy w związku. Wspominał o tym, że nie powinien być powodem rozpadu związków z powodu różnic temperamentów, jednak nie potrafił nic odpowiedzieć na to, że tak naprawdę nie ma co się kurczowo trzymać ludzi, z którymi przestała nas już łączyć jakąś zażyłość. Tutaj proponował ciągłą pracę nad związkiem jako gwarant sukcesu. Nieważne zatem jak bardzo się nie dogadujesz, jak się frustrujesz i nienawidzisz partnera, ważne, że pracujesz.
To co fajne się dowiedziałem, że wg Biblii kobieta jest zobowiązana dawać swojemu partnerowi, kiedy tylko sobie zapragnie . How Cool is that? Kolejny nakaz, który powinien być oczywistą oczywistością typu 'po sraniu wytrzyj dupę'.
Stąd przeszliśmy do Drzewa Życia, gdzie pani ładnie to opisała, że gdy matka mówi do dziecka "Nie siadaj na krześle, bo ci się złamie kręgosłup", to dziecko nie powinno siadać, bo coś mu się stanie. Proste. Jednak, jeśli wszyscy pamiętamy, tutaj argumentacja boska była raczej chwytem typu "Nie siadaj na krześle, bo ci połamię kręgosłup". Nie dowiedziałem się tu, dlaczego bóg był takim despotą, natomiast dowiedziałem się, że Aniołowie mają wolną wolę. Myślałem, że nie mają, to do sprawdzenia.
Tutaj weszła teza o tym, że bóg jest jedyną drogą do szczęścia. Stwierdziłem, że oczywiście, że nie, bo idea grzechu pierworodnego jest sprzeczna z dążeniem do szczęścia.
Po tym padło wprost pytanie, czy jestem zainteresowany spotykaniem się co jakiś czas na pogaduszki na temat Księgi. Wyjaśniłem, że jestem niewierzący a religię traktuję bardziej jako hobby. Przeprowadziłem tu krótki, acz intensywny wykład na temat tego jak traktuję biblię, że uważam ją, po lekturze, za jedną z najbardziej złych i wulgarnych książek przesiąkniętych nienawiścią i nacjonalizmem .

Najzabawniejsze w całym spotkaniu chyba było argumentowanie mojego sprzeciwu wobec argumentacji kreacjonistycznej. Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że najmocniejszym argumentem ich, w zasadzie jedynym, jest to, że jeśli nauka nie potrafi czegoś wytłumaczyć, to znaczy, że jest to dzieło boga , bo idea boga potrafi. Stwierdziłem jednak, że w dobie informatyzacji i tak wszystkie te kreacjonistyczne argumenty są regularnie podważane przez ateistów i każdy praktycznie kreacjonistyczny film ma odpowiedź, która go gwałci merytorycznie bez smarowania osikowym kołkiem. Na to usłyszałem odpowiedź, że, uwaga, w dobie Internetu jesteśmy zalewani informacjami i już nie wiemy komu wierzyć, dlatego musimy się dowiedzieć, bo by powiedział bóg na to. No jak to co by powiedział? Od razu mi się to kojarzy z Encyklikami Jana Pawła I.
Równie zabawne były smutne miny podczas tego mojego hejtującego wykładu, w którym przytaczałem i Dawkinsa i Nietzsche i Dostojewskiego i innych, kiedy to po grobowej ciszy usłyszałem tylko "Widzi pan, na jak wiele sposobów można interpretować Jezusa" .

Na pożegnanie wręczyła mi broszurkę o Biblii.

-Tyle osób za nią ginęło, oddawało życie, palono na stosie, może warto się zastanowić, dlaczego?
-Ależ to kolejny argument za tym, że to nic dobrego, droga pani.

Rozstaliśmy się jednak z uśmiechem i sympatii żyjąc sobie wszystkiego dobrego humanistycznym pozdrowieniem 'udanych poszukiwań'. Domyślam się jednak, że wobec mnie te poszukiwania miałyby oznaczać regres intelektualny i wracanie do boga.
Nie ma tak łatwo! Ostatni raz odwoływałem się do boga na fotelu dentystycznym podczas leczenia kanałowego prosząc, by je skończył. Fakt, że było to 3 dni temu, ale nie zdarza mi się to codziennie, więc można to uznać za margines błędu i pozostałości po przyzwyczajeniach niewolniczej mentalności odwołującej się do wyższego autorytetu w chwili słabości. Fuj.

[olokk.pl/component/content/article/19-2011/229-jehowi-strikes-back]

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2011-12-03 18:01:58

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Irrlii
 Wysłana - 3 grudzień 2011 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Ja zawsze myślałem i chyba też mnie "uczono", że aniołowie mają wolną wolę. Ot przykład Lucyfera - Sam zdecydował o swoim buncie, inni aniołowie sami zdecydowali się do niego dołączyć, co pokazuje że i oni mają wolną wolę.

Co do wzywania Boga - Mnie również frustruje to, że w chwilach słabości lub innych mniej naturalnych stanów psychiczno-fizycznych wzywa się odruchowo Boga. Zawsze potem mam ochotę się poprawić. Swoją drogą ciekawie to się ma do przykazania "O nie wzywaniu imienia Boga na daremno".

Zaś co do tematu - Dla mnie większość ludzi nie ma szerszego pojęcia o własnej religii, nie tylko katolickiej. Rozmowa z nimi na ten temat i argumenty przeciw nim są z reguły zbywane ukazującym niewiedzę kompletną argumentem "Bóg tak chciał". Niestety, takie skłonności wykazują również wszelacy "działacze Boga" jak księża, Jehowi itp. Już sam ten fakt powoduje, że dla mnie dyskusja jest z nimi bezcelowa i po prostu ich ignoruje.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 grudzień 2011 13:54      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie co do wolnej woli aniołów, to muszę to zbadać, bo myślałem, że jej nie mają. Nie wiem dlaczego

I tak, pomimo tego, że niby chowani na tym, to jednak okazuje się, że nieprzygotowani, gdy ktoś ma jakieś obycie. Ci i tak byli fajni, bo ludzie religijni zazwyczaj albo olewają rozmowę, albo wpadają w szał

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

strongzonk
 Wysłana - 3 grudzień 2011 15:12      [zgłoszenie naruszenia]

Olokk, tylko nie rozpędzaj się za bardzo w tych rozmowach. Również miałem żywą styczność ze świadkami i nauczyłem się jednego: nigdy nie uznają Cię za równorzędnego partnera rozmów, dopóki sam nie zostaniesz świadkiem. To czuć w czasie rozmowy. Zawsze próbują Cię przekonać do swojej religii, pokazać, że ich religia jest lepsza itp.

A co do wzywania Pana Boga nadaremno, to jest to lepsza alternatywa dla przeklinania. Lepiej jest powiedzieć "Jezus Maryja" niż "Ku**a". Rozumiesz. Sami naukowcy przyznali coś, co ludzkość wie od lat: przeklinanie pomaga znosić ból. Nie chciałeś przeklinać, zatem powiedziałeś "O Jezu" czy coś w tym stylu.

A jeśli chodzi o to, że nie rozgniewali się po Twoich wypowiedziach, to faktycznie ciekawe. Większość religijnych ludzi faktycznie wpada w szał, zgodnie z zasadą, że z kimś, przez kogo przemawia diabeł nie dyskutuje się.

ples
 Wysłana - 3 grudzień 2011 15:14      [zgłoszenie naruszenia]

a jak motywuja zakaz seksu przedmalzenskiego jehowici [konkretnie jakim fragmenetem z biblii, bo oni chyba nie maja swojego katechizmu] a jak katolicy? i czy w gole katolicy zakazuja seksu przedmalzenskiego?

i o ile jehowici jak protestanci sa przykuci do biblii to katolikow biblia nie interesuje, tylko nauczenie KK w oparciu o biblie - czytac katechizm, a nie biblie.

katolicy w szal wpadaja albo ignoiruja, bo sa traktowani przez ateistow=humanistow podobnie jak przez swiadkow jehowy, czyli wyrywkowe interpretowanie biblii, ktora niby wyznaja i budowanie na tym jakichs ogolnych zasad. kruchy niestety tez sie na to nabieral.

Zmieniony przez - ples w dniu 2011-12-03 15:15:48

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

hulio
 Wysłana - 3 grudzień 2011 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Mi się wydaje, że świadkowie są już przyzwyczajeni do krytyki ich wiary i dlatego raczej się nie denerwują gdy mają z nią do czynienia. Szkoda, że nie ma programów, w których byłyby debaty ludzi religijnych z ateistami, takimi, którzy są obeznani w swojej jak i dyskutanta dziedzinie.

Nie trzeba być idiotą , żeby zauważyć, że najmocniejszym argumentem ich, w zasadzie jedynym..

A tu nie miało być na odwrót, np. nie trzeba być geniuszem?

Zmieniony przez - hulio w dniu 2011-12-03 16:18:18

Specjalista -

strongzonk
 Wysłana - 3 grudzień 2011 16:19      [zgłoszenie naruszenia]

Olokk, będziesz im tłumaczyć przy następnym spotkaniu, że Biblia jest taką złą księgą?

Rinokot
 Wysłana - 3 grudzień 2011 17:56      [zgłoszenie naruszenia]

Jesteś NIM??

Jedyny znawca filmowy na forum.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 grudzień 2011 18:00      [zgłoszenie naruszenia]

strongzonk ,
oni mają obowiązek misyjny, więc nie dziwota, że próbują Cię przekonać. W ich mniemaniu, jeśli tego nie zrobią, to pójdziesz się smażyć w piekle, więc z dobrego serca to robią

I nie przeklinałem i mówiłem 'o jezu'. Normalnie w tej sytuacji kierowałem gdzieś słowa 'proszę, niech się to skończy' ze względu na ból. Było w tym za dużo rozpaczy na przeklinanie jak przy uderzeniu palca młotkiem Ale to raczej przenośnia była, coś jak reakcja na orgazm mojej dziewczyny ateistki krzyczącej 'o boże!'

To, że nie wpadli w szał, myślę, że związane jest z miejscem, w którym to się stało. Prawie centrum Warszawy, aż się roi od ateistów, więc są przyzwyczajeni. Poza tym sam byłem grzeczny i stosunkowo nieagresywny w zachowaniu, pomimo agresywnych tez, które stawiałem.

Olokk, będziesz im tłumaczyć przy następnym spotkaniu, że Biblia jest taką złą księgą?
Z jednej strony chciałem się spotykać, z drugiej doszedłem do wniosku, że nie byłoby to zbyt rozwojowe, więc podziękowałem za taką możliwość. Mam sporo różnych zajęć i naprawdę studiowanie Biblii z osobami tak naprawdę kiepsko przygotowanymi uważam za tanią rozrywkę i stratę czasu. Na dobrą sprawę nie spotkałem jeszcze osoby religijnej znającej się na rzeczy, może dlatego, że jeśli zagłębiasz się w temat, to tą wiarę tracisz

ples ,
raczej zakazują, katolicyzm też mocno gasi seksualność człowieka.

Trzeci akapit Twojej wypowiedzi mnie dziwi, bo jakie wyrywkowe interpretacje? Jehowi też mi mówili, że trzeba Biblię brać całościowo... a całościowo to nawet Władca Pierścieni jest lepszy jeśli chcesz na jego podstawie zbudować system moralny

Hulio ,
nie, to bardzo indywidualne. Ja lubię spotykać się z Jehowymi, już chyba z parudziesięcioma gadałem i przyznam, że agresja to raczej wspólna cecha. Sam im na końcu powiedziałem, gdy się rozstawaliśmy, że gdyby wszyscy ich koledzy byli tak fajni jak oni, to Jehowi jako całość byliby zupełnie inaczej postrzegani.

I dzięki, już zmieniam

Rinokot , kim?

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2011-12-03 18:01:27

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Rinokot
 Wysłana - 3 grudzień 2011 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

No NIM, świadkiem.

Jedyny znawca filmowy na forum.

SgrA
 Wysłana - 3 grudzień 2011 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

Osobiście również znam Jehowitów i mam podobne miłe doświadczenia. Problem z nimi jest taki, że za miłymi osobowościami kryje się maksymalnie zryta bania i okropny fundamentalizm.

"Biorąc do ręki jakiś tom, traktujący np. o teologii albo szkolnej metafizyce, zapytujemy:
Czy zawiera jakieś rozumowanie abstrakcyjne dotyczące wielkości lub liczby? Nie. Czy zawiera jakieś
oparte na doświadczeniu rozumowanie dotyczące faktów i istnienia? Nie. A więc w ogień z nim,
albowiem nie może zawierać nic prócz sofisterii i złudzeń!"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Jehowi strikes back

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Czyściec | Psychologia a miłość | znęcanie | Ateizm nie jest w modzie | Szukajmy Boga? | Czego uczą na "Naukach przed małżeńskich"? | Ateiści najinteligentniejszą grupą światopoglądową | Katecheza wiara czy wiedza? | Czy bez seksu mozna byc szczesliwym w zyciu? | Nie czuje potrzeby chodzenia do kościła, czy jest sens zebym chodził co niedziele do | Już wiemy, co jest po śmierci ! Szok ! | Religie - alkohol | Ksiądz .......................... | sęk w tym | Mocne punkty ateizmu? | Witamy nowego doradcę. | otwarcie supermarketu | otwarcie marketu | otwarcie | połykanie spermy | sperma | kaen | pytapl | pyta | ann123 | polo | Dżem 30 koncert dvd2avi | linki | bozemojale | pachy | milf | sqzi | moda | szwed | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.