FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 45787 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Już wiemy, co jest po śmierci ! Szok ! 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Już wiemy, co jest po śmierci ! Szok !"   

Vegeta1990
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:29        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Temat kontrowersyjny, ale postaram się napisać najprościej jak umiem

No dobra, siedzimy sobie teraz przed komputerkiem, na tym super forum, i wiemy, że żyjemy
Jest spoko, ale wielu z nas, zaczyna się bać śmierci, tego co będzie po niej, i z tego też względu, zaczyna wierzyć, i akceptować różnorakie wiary, począwszy od islamu, buddy, poprzez judaizm i chrześcijaństwo, na dżinizmie, taoizmie i babizmie skończywszy.

No dobra, myślimy sobie, kurcze jak fajnie się żyje, wielu z nas modli się, o to, żebyśmy po śmierci trafili do nieba itp Spotka nas coś super i tak dalej i tak dalej ...

Czyli co, robimy sobie nadzieje, że po śmierci spotka nas coś bardzo miłego, przyjemnego, i dokładamy do tego sobie jakąś religie I to jest jak najbardziej normalne, każdy w coś wierzy, i to jest piękne

Dobra, i teraz sobie myślimy, "kurcze, w sumie tak naprawdę nie mam pewności co się ze mną stanie po śmierci, a jak Bóg nie istnieje?" na pewno kiedyś się zastanawialiśmy nad tym zagadnieniem

Jednak większość ludzi, zapomina, że już raz nie żyliśmy I ja tu nie żartuje Naprawdę, nie żyliśmy, większość już się domyśliła z pewnością co mam na myśli, ale dla nie wtajemniczonych wytłumacze, że chodzi mi o moment, przed naszymi narodzinami

W skrócie pozwolę sobie zrobić schemat taki skromny malutki schemacik :

Nie żyjemy - Życie - Nie żyjemy

Czyli nie żyliśmy, nie mieliśmy nic czyli co, byliśmy nie materialni, może to tak nazwę, czyli nie mieliśmy mózgu, który jest najbardziej odpowiedzialny za cały proces życia

Ok, nagle się rodzimy, rozwija się nam Móżg, odpowiedzialny za pracę wszystkich zmysłów, węch, wzrok, słuch i tak dalej i tak dalej.... dobra mamy świadomość, radocha z życia, poznajemy super ludzi ogólnie żona dzieci potem przychodzi czas na starość i umieramy.

Trochę się rozpędziłem :D Nie wiem czy znacie wyraz ,,sen"
No wiecie, marzenia senne itp
Zauważcie, że w śnie, obraz jest dokładnie taki sam, jak na żywo, a nawet jeszcze lepszy ! Nasze zmysły w trakcie snu się wyostrzają, pracują na maksymalnych obrotach, i w maksymalnym komforcie

Dlatego też, człowiek często nie jest w stanie odróżnić snu, od jawy, wymaga to w pewnym sensie ,,wprawy".

Dlaczego to pisze, pisze to dlatego, że tak naprawdę to Mózg jest odpowiedzialny, za CAŁY PROCES ŻYCIA Słuch, wzrok, smak tym wszystkim rządzi mózg, i w trakcie gdy leżymy sobie w łóżku, i nic nie jemy, i nic nie słyszymy, i nic nie widzimy (oczy mamy zamknięte) to nasz mózg sam generuje obrazy, dźwięk, uczucia, dotyk ! I z taką samą dokładnością jak na żywo Wszystko w jednym (dlatego sam uczę się świadomego śnienia, i już mi to się udaje , żeby np całować się z ideałami itp, ale nie odbiegajmy od tematu :D)

Dobra Teraz załóżmy że jesteśmy starzi, chorujemy, umieramy. Nasz mózg przestaje działać. Trudno sobie wyobrazić jakie są tego efekty

Może tak, spróbujcie odłączyć komputer od zasilania, i zobaczcie co się stanie :D
Całkowicie wygaśnie, nic nie zostanie w nim, co by oznaczało że żyje (jest sprawny) :D
I tak samo, gdy człowiek umiera, traci coś najpiękniejszego, Móżg, który jest odpowiedzialny za kompletnie wszystko (tak, nawet za to, co w tym momencie sobie myślisz)

Czyli wygląda to tak ( nie żyjemy - żyjemy - nie żyjemy)

Nie mamy nic - mamy wszystko - i znowu nie mamy nic

I wydaje mi się że właśnie to będzie po śmierci :P

Nie pamiętamy tego co było przed nami, z oczywistego powodu, nie mieliśmy mózgu :D
Co myślicie o moim artykule?

Pozdrawiam :*

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

co myślę? myślę że jest wiele nieścisłości
np. Wg twojego schematu nie żyjemy->żyjemy->nie żyjemy
przed narodzinami nie mieliśmy duszy gdyż nas nie było, dusza wytwarza się razem z płodem, podczas zapłodnienia, dusza rośnie w nas podczas całego naszego życia ale dopiero od poczęcia nie przed
To jest główna nieścisłość twojego rozumowania
co do pytań - tak jestem chrześcijaninem
tak wierzę
tak wierzę w życie po śmierci

a na pewno dowiemy się co będzie jak umrzemy, nie wcześniej nie później,
twoje rozumowanie jest objawem słabej wiary. Słabo wierzysz w życie pozagrobowe. Wiadome każdy zadaje sobie pytania co jest po. Ja wiem co jest po. Jest niebo albo piekło. Gdyby nie było ani jednego ani drugiego skąd by się demony wzięły? opętania? nawiedzenia? cuda? pismo święte? biblia? skąd tysiące lat tradycji chrześcijańskiej?

ps. nie myśl tyle na ten temat bo pogrążysz się w rozmyślania a to jest bardzo niebezpieczne wielu ludzi postradało zmysły od tego zagadnienia, gdyż doszli do wniosku błędnego -> co jest? nic...pustka...koniec...nie ma nas

Zmieniony przez - gothic666 w dniu 2008-09-23 17:43:11

<3<3 Revy <3<3

MoonSp
EQUILIBRIUM
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Teraz są nowe trendy, nie słyszałeś?

Śmierć to mit, ale bany i sogi rozdaje

Zmieniony przez - MoonSp w dniu 2008-09-23 17:44:55

"Atak kosmitów to nic w porównaniu z atakiem głupoty"
Moon

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

może jestem starym UJKIEM aczkolwiek wiem w co wierze. Wiem też że po śmierci pójdę albo do nieba albo do piekła. Są ateiści, a co tam niech będą nie potępiam nikogo, ale chciałbym zobaczyć ich minę (czy co tam będzie) jak np. po śmierci staną przed bogiem czy cuś
trendy... nie podążam za modą, mam to gdzieś wiem to co wiem i jest mi z tym dobrze, nie martwie się tym co się stanie jak umrę

<3<3 Revy <3<3

dragon7
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo uprosciles sprawe i cieszysz sie z tego, co ci wyszlo z takiego rozumowania. Są rozne mowtywy myslenia o tym co nas czeka po śmierci - wlasciwie wszystkie przerabialem sądzac z tego co piszesz jestes aktualnie na najnizszym z mozliwych poziomow "zrozumienia" - poza oczywiscie tym ze moglbys w ogole nie zastanawiac sie co "jest" po smierci/.

Twoim argumentem jest ze przed zyciem nie bylo niczego (znane pascalowskie - z nicosci powstalismy - i do nicosci zmierzamy) wiec i po zyciu niczego nie bedzie

rozumowanie tylko pozornie sluszne bo mozesz isc dalej w rozwazaniach i zauważyc ze skoro niczego nie bylo to dlaczego jednak coś jest ?

jakże to z niczego - coś jest no mozesz to nazwać snem, zyciem etc, mozesz zakladać ze prawdą jest to co mozg generuje a zmysly dają iluzje rzeczywistosci, niemniej jednak COŚ JEST.

idąc dalej tym rozumowaniem i to na podst. twojego sposobu :

skoro TERAZ COS JEST - to dlaczego po smierci ma BYC NIC?

no dlaczego? hehe

Znawca -

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

dragon7 dobrze napisane sog jak nic

dodam jeszcze od siebie
przeczytaj słynny zakład o wiarę Pascala może coś ci uświadomi

Zmieniony przez - gothic666 w dniu 2008-09-23 17:57:24

<3<3 Revy <3<3

vortex999
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

może to i wyda Ci się trochę dziwne autorze tematu, ale ja pamiętam co było przed gdy byłem dzieckiem. Otóż pamiętam ten stan jakby on był nieskończenie wielki i długi a jednocześnie zamknięty w malutkim punkciku. Było oczywiście ciemno jak jasna cholera, ale jednocześnie ciepło i miło ;) I już miałem świadomość swego istnienia. Teraz wiem że po śmierci albo trafię do jakiegoś wymiaru gdzie będę pił piwo z piwnego wulkanu albo znowu trafię w stan który opisałem wcześniej. W sumie wolałbym to pierwsze, bo drugie byłoby strasznie nudne
Jakie z tego motto ?
"pić, ye*ać, nic się nie bać "

Zmieniony przez - vortex999 w dniu 2008-09-23 18:35:58

...

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

vortex nie wierze ci ...

<3<3 Revy <3<3

bezemocji
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 18:54      [zgłoszenie naruszenia]

Moment, przywołujecie tu zakład Pascala jako jakiś dowód, niemalże objawienie i potwierdzenie boskości.
Tymczasem Pascal to propagator zasady rozdziału nauki od religii i rozumu od wiary.
Dowodząc istnienia Boga stanął jednak na gruncie sądów racjonalnych, znanych pod nazwą "zakładu Pascala".
Ale to czysto wyrachowana postawa, żaden dowód!
Stawiając, jego zdaniem, na istnienie Boga, ryzykujemy niewiele, bo tylko jedno doczesne życie. Stąd też należy żyć tak, jakby Bóg istniał, taka bowiem postawa jest zyskowniejsza niż niewiara. Jaki to dowód? bardziej spekulacja jak się lepiej ustawić, gdzie lepszy zysk!

Jak to - Już wiemy, co jest po śmierci ?
Kto wie?, podawać nazwiska...
sam temat do dopiero szok...

Zmieniony przez - bezemocji w dniu 2008-09-23 19:27:13

Specjalista -

malina_21
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

Vegeta- wszysko niby jasne, z tym ze nasuwa sie jedno pytanie. Co sie dzieje z nasza energie po smierci, dokad ona wedruje? Skad ona sie wziela w naszym ciele?
Moim zdaniem bardzo prawdopodobna jest reinkarnacja- obieg energii od organizmu do organizmu.
A mozg, no coz, to niewatpliwie on jest motorem naszego dzialania, nasza osobowoscia. Jak mozg umiera, to ginie rowniez nasza osobowosc, nasza swiadomosc.

Vegeta1990
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że wiele osób mówi że jestem na najniższym toku rozumowania.
Że zapominam, o duszy którą mamy, pojawił się tekst że przed nami nic nie było, bo w chwili naszych narodzin tworzyła się dusza (niestety nie wytrzymałem, i troszkę się zaśmiałem, przepraszam, po prostu przypomniało mi się jak bardzo wierzyłem kiedyś w świętego mikołaja).
Ale zapytam, czy to jest naukowo potwierdzone że mamy dusze, że ktoś wyżej napisał że ją MAMY? My możemy wierzyć że ona jest, a nie pisać, że jest Żeby tak pisać, musisz to udowodnić

Dobra, kolejna sprawa, nie znam żadnego Pascala, i nie mam z tym człowiekiem nic wspólnego.
Gdy pisałem ten tekst, to pisałem racjonalnie, czyli naukowo udowodnionymi faktami, nic nie napisałem, w co trzeba wierzyć.

dragon7 :

skoro niczego nie bylo to dlaczego jednak coś jest ?

skoro TERAZ COS JEST - to dlaczego po smierci ma BYC NIC?

Ech
No nie koniecznie NIC W każdym razie to, co pamiętasz z przed swoich narodzin, właśnie to najprawdopodobniej będzie
Albo inaczej
Na pewno kiedyś zdarzyła ci się noc, w której nie pamiętałeś snów, albo kiedyś może straciłeś przytomność, byłeś pod narkozą.

To podobne uczucie, do tego, gdy ciebie nie ma
Straciłeś swoją świadomość bytu - czy to takie straszne uczucie, czy widzisz tam jakieś Aniołki, Diabełki?

Ja tego nie odczuwam nawet, czuje jedynie nagły skok w czasie, i budzę się po 14 godzinach np, myśląc że mineła minuta

mozesz zakladać ze prawdą jest to co mozg generuje a zmysly dają iluzje rzeczywistosci, niemniej jednak COŚ JEST.

Nie rozumiem No życie, a co masz na myśli bliżej ?
Jesteśmy jak zwierzęta, one przecież też umierają, posiadają w 99.9% ludzkie właściwości np czerwona krew, mózg, wątroba, serce, oczy, nos, uszy, buzie, zarost, zmysły, nogi, ręce,, czują orgazmy, przyjemność, ból, lęk, niepokój, ciepło, zimno, skóre mają zbudowaną tak samo jak ludzką, zęby no mnóstwo mnóstwo tych samych rzeczy

Zauważ że to jest zabawa w stylu ,,zgaduj zgadula''
bo wiele religii uważa że tak okropnie podobne stworzenia do nas nie mają duszy, ale człowiek już ją ma

Po prostu to zabawa zgaduj zgadula

Ja przestałem wierzyć w ludzi, którzy mówią w imieniu Boga (bo to nie możliwe, ani teoretycznie, ani praktycznie) odkąd dowiedziałem się że święty mikołaj nie istnieje (bardzo wierzyłem i zawiodłem się)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 30 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Już wiemy, co jest po śmierci ! Szok !

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warto przeczytać: Pokolenia JPII | kler | Kazdy cos robi... | Awatar a postrzeganie osoby po drugiej stronie | Kościół kostnieje | Enneagram | Umrzecie za 3 miesiące - co robicie? | Schiza ?? | Wolność od emocjonowania się - Dekret (autopsychoterapia) | Monoteistyczna? | Wskrzeszony język hebrajski | Samo zło? | Prawa logiki | Ksiega umarłych | Szukam osób chetnych do..... | Warsztaty samorozwoju | słuchawki | m jak miłość | gothic | Hatha Joga | wisz | lol; SELECT SLEEP(5) | lol; SELECT SLEEP 5 | slk | pcp | 497 | waszamatka | chamski vol 14 | urodziny | magda modry | magda modra | krakow | pobili | zdjęcie dona | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.