FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5734 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
KLONOWANIE 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
za klonowaniem 
przeciw! 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "KLONOWANIE"   

PePoNeNt
 Wysłana - 13 sierpień 2004 14:52    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

co uwazacie na ten temat? czy powinno sie klonować ludzi? mysle ze ludzi nie ale ich narzady tak - co pomocne byloby w medycynie.

co do klonowania zwierzat tez jestem przeciwny, kiedys bylem innego zdania ale okazalo sie ze sklonowane zwierzeta maja wiecej wad organizmu niz ich naturalne odpowiedniki. np slynna owca dolly juz w chwili urodzenia miala 6 lat, artretyzm i chorobe pluc. Badania dowiodły ze klonowanym zwierzetom brak pewnych białek w łożysku, nerkach, sercu i watrobie.

Sekta Raelian donosiła ze sklonowane zostały juz dwie dziewczynki na co nie mieli popierających dowodów.

bunchet
 Wysłana - 13 sierpień 2004 14:54      [zgłoszenie naruszenia]

Kolonowaniu mowie stanowczo NIE
Nie bawny sie w Boga lepiej ... bo moze wyniknac zbyt wiele komplikacji...

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 13 sierpień 2004 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie jestem przeciw klonowaniu ludzi i zwierząt, jedyne co mozna robic wykorzystując tą wiedze to "hodować" organy do przesszczepów, co moze ratowac zycie.
Klonowanie ludzi jest nie dopuszczalne, tym bardziej ze człowiek- moim zdaniem- nigdy nie bedzie w stanie "stworzyć" innego czlowieka, w pełni zdrowego i sprawnego jak zwykły narodzony człowiek

Pavlo
 Wysłana - 13 sierpień 2004 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

przeciw

greku
 Wysłana - 13 sierpień 2004 22:33      [zgłoszenie naruszenia]

Zwierzęta i ludzie są zbyt skomplikowanymi tworami, aby móc nas skopiować, półki co narazie moim zdaniem sie to nie uda, bo za dużo procesów zachodzi w naszych ciałach i za bardzo jedne są związane z drugimi, pozatym nie należy bawić sie w Boga jak już ktoś wcześniej zauważył

Fana
 Wysłana - 13 sierpień 2004 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

Greku na chiwle obecna jest to niemozliwe. ale za 10, 100 lat ... A co klonowania: zwierzeta moze i nawet tak. Bo np jezeli pies zginie ci potracony przez samochod to mozesz sobie go odtworzyc( wiem ze to smieszne moze, ale ja bym z takiej mozliwosci skorzystal jezeli bylbym z czworonogiem bardzo zzyty). Ale czlowiek to odrebna sprawa. Mowicie zdecydowanie nie na temat klonowania czlowiek - ja tez raczej nie jestm za, ale ... gdyby zginal wam ktos bliski(bardzo) i bylaby mozliwsoc skolnowanie - perfekcyjny klon z takim samym charakterem nawykami it(mozliwosc pobarania info z mozgu) ciekawe jakie wtedy mielbyscie zdanie ...

Zmieniony przez - Fana w dniu 2004-08-13 23:40:08

Specjalista -

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 13 sierpień 2004 23:43      [zgłoszenie naruszenia]

wątpie zebym sie zgodził na klonowanie kogos mi bliskiego :( bo to napewno juz nie bedzie to samo

Fana
 Wysłana - 13 sierpień 2004 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

Heh wlasnie a ciekawie mnie jeszcze wasza opinia na takie zagadnienie: Zyjecie sobie jakd gdyby nigdy nic, a tu nagle dowiadujecie sie, że np. wspolmaloznek jest klonem idealnym ... Prawdziwy zginal 2 lata temu w wypadku. Jakie byloby wasze zachowanie w takiej sytuacji? Co byscie poczynili? Ja niestety nie za bardzo potrafie odp na to pytanie. Dla mnie jest to zbyt ciezka sytuacja - musialbym ja przezyc.

Specjalista -

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 13 sierpień 2004 23:55      [zgłoszenie naruszenia]

no ja tez nie bardzo wiem jakbym sie zachował, ale napewno duzo by sie zmieniło i mój stosunek do tej osoby również

PePoNeNt
 Wysłana - 14 sierpień 2004 13:06      [zgłoszenie naruszenia]

Fana za bardzo fantazjujesz o przenoszeniu informacji z jednego mózgu do drugiego nie jest możliwe i jeszcze dłuuuuuuuuuuugo nie bedzie, wiec nie ma co sie nad tym zastanawiac. poza tym mam wrazenie jakbys sie za duzo filmów naoglądał, bo patrzysz na tą sprawę nierealnie klon nigdy nie bedzie idealnie identyczny, dotychczasowe klony, np myszy sklonowane na podstawie komórki pobranej z ogona miały tylko podobny wygląd, o ich zachowaniach i procesach myslowych nic nie wiemy, mogly miec fizycznie np pare lat a psychicznie byc noworodkami. porównałbym to raczej do naturalnego procesu jakim jest reprodukcja roślin, po odcięciu jakiegoś fragmentu niektórych gatunków i stworzeniu odpowiednich warunków do rozwoju powstaje z niej inna dojrzała roślina lecz nie jest identyczna.

Fana
 Wysłana - 14 sierpień 2004 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ogladam takich filmow bo nie lubie
Ja nie mowie ze teraz juz to jest mozliwe i tak robia. Jednak za dlugi czas gentyka pojdzie strasznie do przodu i nie wiadomo co sie bedzie dzialo. Moze bedzie mozna przeniesc informacje z mozgu - nic nie wiadomo, sam tego nie wiem Ty tego nie wiesz nikt tego nie wie.
Nigdy nie mów nigdy

Moze masz i racje troche fantazjuje, ale wkoncu taki dzial

Zmieniony przez - Fana w dniu 2004-08-14 13:19:14

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

KLONOWANIE

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Błyski | Czuje sie jak wrak człowieka | *Potega Podswiadomosci* | Amotywacja... | Po co to wszystko? | Co by było, jakby nic nie było! | Religia jednoosobowa? | Czy to jest OK? - chęć śmierci | David Hume - moralność | poezja pozwala mi zrozumieć, kim jestem | Modlitwa w ciężkich chwilach | Kosciol o New Age | Odszedł ksiądz Jan Twardowski | nasza przyszłość | Czego najbardziej sie boimy ?? | Chodzisz do kościoła ? | czarne rytymt do kosza | 10000 auto | auto do 10000 | jakie auto do 10000 | auto za 10 tyś | auto do 10 tyś | luhan | policja gdynia | wzor listu motywacyjnego na roznoszenie ulotek | PUA | httpwwwyoutubecomwatchv=4n1e74zz044 | tetris | jak napisać ugodę | miss mokrega podkoszulka | mokrego podkoszulka | cava cava | riese | nie dla os b | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.