FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20300 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
KOSZTY PRACODAWCY (za pracownika) 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "KOSZTY PRACODAWCY (za pracownika)"   

Gralu
 Wysłana - 5 grudzień 2006 17:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

WItam !!! mam pytanie: jakie koszty ponosi pracodawca za pracownika i jak to sie zmienia gdy pracownik placi sam za siebie ZUS bo ma na siebie inna dzialalnosc gospodarcza??

DLUGO ????????????????????????????????

Zmieniony przez - Gralu w dniu 2006-12-06 17:01:24

"...Siłe by zbudować niebo można znaleść w piekle..."52

[http://www.insomnia.pl/moje_zdjatka_%3A__-t186612.html] => moje zdjątka

ziemon
LADY
 Wysłana - 6 grudzień 2006 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

pracodawca zatrudniajac pracownika na umowe o prace ponosi pelne koszty zatrudnienia: zus, skladki zdrowotne, dodatkowe swiadczenia (dotyczy niektorych zawodow)
sa specjalne przepisy przyznajace ulgi na osoby niepelnosprawne, mozna sie wszystkiego dowiedziec np na stronach europ funduszu spolecznego [http://www.efs.gov.pl/]

jesli pracodawca ma "pracownika" ktory prowadzi dzialalnosc gospodarcza (jednosobowa badz firme pod inna forma prawna) to przede wszystkim nie jest jego pracodawca z pkt widzenia prawa,
rozwiazan moze byc duzo, mozna zawrzec umowe pomiedzy firmami na wykonanie uslugi, "pracownik" wystawia wowczas fakture/rachunek na dana usluge a pracodawca nie ponosi zadnych kosztow skladek bo nie jest to stosunek pracy

sa jeszcze rozwiazania typu umowa zlecenie/umowa o dzielo, jesli zleceniobiorca nie ma innego pracodawcy u ktorego odprowadzane sa skladki to wowczas jako zleceniodawca jest obowiazek odprowadzania skladek do zus, w przypadku umowy o dzielo nie ma w ogole obowiazku placenia skladek ale trzeba udowodnic iz w gre wchodzi rzeczywiscie wykonanie dziela

zawieranie umow zlecenie z wlasnym pracownikiem (zatrudnionym na um o prace) nie zwalnia z oplat skladek z tytulu tej umowy

w ogole to wszedlbys na google, to jest temat rzeka i naprawde mozna znalezc mase materialow, albo sprecyzuj pytanie bo juz sie rozpisalam a mam wrazenie ze dopiero dotknelam tematu

Zmieniony przez - ziemon w dniu 2006-12-06 17:23:44

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

puzon1488
 Wysłana - 6 grudzień 2006 18:05      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli zatrudnia pracownika na umowę o pracę, to po równo z pracownikiem ponoszą koszty ZUS, składki emerytalne rentowe, . Składkę chorobową, zdrowotną na FGŚP ponosi pracodawca samodzielnie. Dla przykładu , gdy pracownik zarabia 900 zł brutto, koszt jego wynagrodzenie wynosi ok 1200zł. a pracowniki dostaje zaledwie 650 na rękę!

Berserkr

Gralu
 Wysłana - 6 grudzień 2006 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

a jezeli ja mam wlasna firme i kolega chce mnie zatrudnic?? bede pozniej potrzebowal zaswiadczenie o dochodach a narazie z mojej dzialalnosci dochodu nie mam. Gdy zaczne pracowac dla niego powiedzmy za 1500zl to ile On bedzie mial kosztow?? i na jaka umowe musze u niego pracowac zeby moc ubiagac sie o kredyt na podstawie zaswiadczenia o dochodach??

ziemon
LADY
 Wysłana - 7 grudzień 2006 10:31      [zgłoszenie naruszenia]

jak masz firme to wcale cie nie musi zatrudniac, mozesz mu wystawic rachunek na 1500 zl i to jest twoj obrot, ale z tego rachunku sam musisz oplacac zus i skladki zdrowotne, wiec po oplaceniu tego, oraz odjeciu kosztow uzyskania przychodu zostaje suma - to jest twoj dochod, od tego placisz 19%podatku do urzedu skarbowego i reszta to twoj zysk
zla wiadomosc - jesl prowadzisz dzialalnosc gospodarcza to aby uzyskac kredyt w banku musisz prowadzic ja minimum 12 mc i wykazywac zyski, od zyskow liczona jest zdolnosc kredytowa (w przyp kred hipotecznych np) ale sa tez kredyty dla przedsiebiorstw, to juz zalezy od banku i twojego planu - na co ten kredyt ma byc
jak pisalam wczesniej - temat rzeka, musisz troche poczytac, na sieci jest masa serwisow dotyczaca spraw zwiazanych z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Gralu
 Wysłana - 8 grudzień 2006 21:20       [zgłoszenie naruszenia]

CZyli poki co na pozyczke/kredyt w wysokosci 10 000zl nie mam szans ?? macie jakis pomysl . Stac mnie na splaty z tego co zarobie ale to nie udokumentowany dochod .

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

KOSZTY PRACODAWCY (za pracownika)

Warto przeczytać: posiadam mieszkanko i... ? | Księga Wieczysta problem | Wielki rachunek u dentysty | wnioskowanie statystyczne zadanie | nietypowe inwestycje | zentrada i inne hurtownie | UP wyrejestrowanie sie podjecie pracy | Kradzież i konsekwencje za to! | Zwalczanie nieucczciwej konkurencji, prosze o pomoc!! | Kredyt dla młodej osoby. | Dodatek do emerytury z tytułu choroby zawodowej | Łączenie dwóch kredytów - proszę o pomoc | wypadek w SZPITALU | przniesienie do innej placówki | autentyczność podpisu | Olewanie szkoły | pyta | ann123 | polo | Dżem 30 koncert dvd2avi | linki | bozemojale | pachy | milf | sqzi | moda | szwed | antoni | fryzjer kraków | fryzjer | playboy | sylwester | sylwek | hyde | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.