FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 27682 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
KUPNO SAMOCHODU 
[powiadom znajomego]    
Autor "KUPNO SAMOCHODU"   

GibOnpaker
 Wysłana - 5 grudzień 2005 11:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam serdecznie, postaram się w miarę jasno przedstawić mój problem, otóż trafił mi się okazyjnie samochód od znajomego, ale chciałbym zarejestrować ten samochód na ojca a sam być współwłaścicielem (chodzi o zniżki OC) z tym że znajomy będzie sprzedawał samochód po nowym roku, a mój ojciec wyjeżdża za granicę po świętach i tu pojawia się problem, że ojciec nie będzie obecny przy transakcji a już napewno nie przy rejestracji pojazdu i wykupywaniu OC... co mogę zrobić i jakie dokumenty potrzebuję ? jak miała by wyglądać umowa kupna sprzedaży w takim wypadku ? kupujący: Ojciec/Ja...zwany dalej: właściciel/współwłaściciel ?
proszę o rzetelne informacje...pozdro

Kask
 Wysłana - 5 grudzień 2005 16:09      [zgłoszenie naruszenia]

To zrob siebie jako wlasciciela a ojca jako wspolwlasciciela.
Ale chyba to nie ma znaczenia z punktu widzenia ubezpieczenia. Raczej na pewno.

Dowiedz sie w wydziale komunikacji. Czy mozesz pod nieobecnosc wlasciciela jako wspolwlascicel zalatwic formalnosci. Na pewno beda Ci potrzebne jego dokumenty do wgladu.

Ale jest tak jak piszesz. Kupujacy Twoj ojciec. Wspolwlasciciel Ty.

Umowa jest standardowa tylko Ty formalnosci zalatwiasz jakos wspolwlasciciel.

Zmieniony przez - Kask w dniu 2005-12-05 16:10:09

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

curf
 Wysłana - 6 grudzień 2005 16:08      [zgłoszenie naruszenia]

Prawdopodobnie (nie na 100%) powinieneś zabezpieczyć się w pełnomocnictwo od ojca. Koszt notarialnego niewielki i kłopot z głowy.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 7 grudzień 2005 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

Teoretycznie tak, ale dowiedz się w wydziale komunikacji, moja koleżanka ostatnio kupiła nowy samochód i też zrobiła współwłasność ze względu na ubezpieczenia i jej wydział komunikacji wymagał obecności współwłaściciel przy rejestracji. Moim zdaniem przy poświadczonym pełnomocnictwie nie powinno być problemów. Do ubezpieczenia obecność współwłaściciela nie jest konieczna.

Specjalista -

Stanley86x
 Wysłana - 15 grudzień 2005 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

przed rokiem moja siostra kupywała auto i zrobiła mnie współwłaścicielem (zniżki mi lecą )

na umowie, zarówno ja i siostra byliśmy wpisani w pole NABYWCA
było to bez znaczenia...

należy pamiętać by przy zakupie mieć przy sobie formularz PCC-1 (3) i w tym przypadku dodatkowo PCC-1/A (3) dostępne na stronie Ministerstwa Finansów:
[http://www.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=151&id=27765]
Formularz "podatku od czynności cywilnoprawnych", a na drugim formularzy wpisze się drugiego podatnika (Ciebie lub ojca)...

2 % wartości auta

a problem wyjazdu ojca rozwiązałbym prościej...
jeżeli sprzedawcą jest znajomy... to wypiszcie umowę i formularz przed świętami z datą któregoś tam stycznia...
ALBO (co byłoby bardziej zgodne z prawdą) spiszcie umowę przed świętami z prawdziwą datą, a na końcu dopiszcie, że prawo własności przechodzi z datą np 10 stycznia i tego też dnia nabywający dokonuje zapłaty...
choć w tym przypadku nie wiem jaką datę napisać w formularzu PCC...

i taka sprawa nazewnictwa...
nie ma czegoś takiego jak UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY
Kodeks Cywilny precyzuje jedynie UMOWĘ SPRZEDAŻY

w środe miałem to akurat w szkole na przedmiocie Prawo Gospodarcze - o umowie sprzedaży akurat było

Zmieniony przez - Stanley86x w dniu 2005-12-15 20:08:30

Tommygun
 Wysłana - 15 grudzień 2005 21:44       [zgłoszenie naruszenia]

Ważna nie jest nazwa, może jej w zasadzie nie być lub może być jedynie "umowa", liczy się co dana umowa ze sobą niesie i czy są spełnine esentlalia negotii umowy sprzedaży, to się liczy.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

KUPNO SAMOCHODU

Warto przeczytać: jaki wyrok za trawkę | Skarga na urzędnika Urzędu Celnego! | Hierarchia wszystkich organów, urzędów, instytucji w RP | Podatek od zaciągniętego kredytu | Mandacik | do ekonomistów: dług publiczny | Duży kredyt dla laika | korekta podatku od umów ryczałtowych? | pożyczki w rodzinie | mieszkanie pod wynajem | Akt urodzenia | KURATOR | na prawdę poważne pytanie - sprzedaż bielizny | Weksel | prawwo budowlane | plagiat | kaen | pytapl | pyta | ann123 | polo | Dżem 30 koncert dvd2avi | linki | bozemojale | pachy | milf | sqzi | moda | szwed | antoni | fryzjer kraków | fryzjer | playboy | sylwester | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.