FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 57491 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Seks
Kalendarzyk malżeński, a dni płodne 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Kalendarzyk malżeński, a dni płodne"   

wojtek84r
 Wysłana - 29 grudzień 2005 19:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

pytalem w przyklejonym topicu ANTYKONCEPCJA, ale tam chyba nikt nie zaglada, bo podejrzewam, ze moje pytanie jest latwe i proste, ale nadal nie uzyskalem odpowiedzi, wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy topic.

na pierwszej stronie tamtego temetu o kalendarzyku malzenskim jest napisane:

Za dni niepłodne uważa się dni cyklu; począwszy od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego aż do dnia poprzedzające pierwszy dzień płodny oraz dni występujące po ostatnim dniu płodnym aż do wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego.

czyli jak rozumiem jest to okolo 2 tygodnie, tyle, ze od pierwszego dnia krwawienia. dobrze rozumiem?

szukalem tego po innych stronkach i znalazlem cos takiego:

Kalendarzyk małżeński

Metoda planowania rodziny (zapobiegania lub planowania ciąży), opierająca się na poglądzie, że u zdrowej kobiety, u której w sposób prawidłowy przebiega cykl miesięczny, jajeczkowanie występuje w połowie cyklu. Przyjęto, że okres płodny trwa od 10 do 16 dnia cyklu, a okres niepłodny to 7 dni przed i po rozpoczęciu miesiączki (w przypadku 28-dniowego cyklu). Ze względu na nierzadkie przesunięcia okresu jajeczkowania, np. w wyniku zmian klimatu, czy też przeżywanych emocji, kalendarzyk małżeński jest mało skuteczną metodą. Zastąpiono go metodą Billingsów oraz naturalną metodą termiczną, bardziej precyzyjnie wyznaczającymi okresy płodne i niepłodne.

to ze stronki [[http://www.pfm.pl/u235/navi/199170]]

nie wiem czy to jest inaczej napisane, czy ja nie rozumiem?

prosze zeby mi to ktos wyjasnil zakladajac, ze moja dziewczyna ma okres np. 1 - 3. stycznia itd. regularnie co 28 dni.
czyli dni nie plodne to bedzie od 1 stycznia do mniej wiecej 14. stycznia?

oczywiscie stosuje prezerwatywe, ale lepiej byc przezornym i chcialbym jeszcze zmniejszyc prawdopodobienstwo wpadki. wiec jak to jest? :>

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 29 grudzień 2005 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

tu masz link do kalendarzyka, wpisujesz wszystko i masz czarno na białym
[http://www.poradnia.pl/rozmaitosci/fert.html]

moja dziewczyna ma okres np. 1 - 3. stycznia itd. regularnie co 28 dni.
czyli dni nie plodne to bedzie od 1 stycznia do mniej wiecej 14. stycznia?

Najbardziej płodne dni wypadają w okresie pomiędzy: 11 stycznia a 18 stycznia

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

johnik
 Wysłana - 28 kwiecień 2006 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

verona
 Wysłana - 28 kwiecień 2006 21:05       [zgłoszenie naruszenia]

pawstaje ogolnonarodowy instytut planowania rodziny metodami naturalnymi....
bedziesz sie mogl zglosic
nie sciemniam - na PAP-ie czytalam

-----------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i debilna Efka.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Kalendarzyk malżeński, a dni płodne

Warto przeczytać: spoznienie | Dziwny problem... | anoreksja | Ten pierwszy raz.. | O co tu chodzi... | seks po chińsku | Nuda w łóżku ?? Koniec z tym | Witam !! | Dziewczyny czy aplikacja tamponu sprawia wam przyjemność? | A gdyby mężczyźni ....... | 18 lat - Pierwsze raz. | Tylko wyczerpujące wypowiedzi :-)) | Szukam "trzydziestki" | Lek na wrzody jak RU 486 | pomoc w uczuciach | Komplementy z nutką wredoty | w jaja | Story telling | ciekawe | wiedza | iwona radziszewska | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | clk | rubik | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | nagi peryskop | rak | Grown ups 2 | wyniki konkursu | fit wyniki | rafałek | urodziny dziewczyny | zgadnij | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.