FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9426 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kanary - mpk krakow 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kanary - mpk krakow"   

Verrier89
Mo Cuishle
 Wysłana - 9 lipiec 2009 01:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Akcja sprzed godziny.

23:44, odcinek stradom - starowislna, autobus nocny, linia 609.

Wsiada AZ 4 kanarow () podchodza i pytaja o bilety, ja i kumpel mowimy ze nie mamy, pytaja o dokumenty - mowimy ze nie mamy. Stwierdzaja ze jedziemy na przystanek koncowy i ze tam wezwa policje w celu ustalenia tozsamosci, ja sie zaczynam klocic ze nie maja prawa zeby mnie przetrzymywac bez mojej zgody w autobusie. Chlop wali jakimis paragrafami z prawa przewozowego.. 'dzwonie' do kumpla (udaje ) i pytam rzekomo czy maja prawo, sam sobie odpowiedzialem ze nie maja bo juz nawet kanar mi nie chcial podac paragrafu ktorym sypnal :P skonczylo sie na tym ze stwierdzilem ze nie maja prawa mnie przetrzymywac i wstaje a kanar staje w drzwiach i wali nowym paragrafem ze w uzyciu samoobrony moze mnie uderzyc jakbym probowal sie wydostac z autobusu juz nie mialem sily z nim rozmawiac bo sie smialem, zatrzymalismy sie pod komisariatem (po drodze bylo) przyszlo po nas 2 funkcjonariuszy policji i wzieli nas do 'sali przesluchan?' spytali grzecznie o dowody, dalismy im, oni dali kanarom, kanary nas spisaly i tak sie to skonczylo.

I teraz pytania:
- czy w rzekomym prawie przewozowym istnieje cos takiego ze nie moga mnie wypuscic z autobusu i przetrzymuja mnie na sile i jada ze mna na petle koncowa?
- czy jesli kanar mi stanie w drzwiach i jak bede chcial wysiasc to ma prawo mnie uderzyc bo niby naruszam jego 'wolnosc' i uzywa do tego samoobrony?
- czy sprawa moze trafic do sadu grodzkiego bo tez taki tekst slyszalem za nieokazanie dokumentow kanarom?

jak to jest? - ogolnie policja na komisariacie smiala sie z tych nieudolnych pajacow i w sumie (sry Donio i reszta) miala wyjebane na nich i chciala sie ich jak najszybciej pozbyc za zawracanie dupy..

Nagrodze sogami %-}

**4231424234124###

mm90
 Wysłana - 9 lipiec 2009 01:46      [zgłoszenie naruszenia]

nie maja prawa cie zatrzymac

generalnie masz prawo wysiasc z autobusu w kazdym momencie, zadajac tego od kierowcy np

co do przepisów to nie ma jednoznacznej odpowiedzi - kiedys na innym forum czytalem dosc dlugi topic na ten temat

osobiscie probowalbym przez owego kanara stojacego w drzwiach przejsc poprzedzajac to poleceniem usunięcia mi się z drogi

jeśli uderzyłby cie - masz prawo zrobic to samo

oczywiscie jest to poniekad naganne ale biorac pod uwage tragiczny stan autobusów (zaszczane, brudne miejsca), spóźnienia, luki w odjazdach podczas zimy np, chamstwo i cwaniactwo firm kontrolujacych czulbym sie usprawiedliwiony

u mnie w 3miescie byly przypadki ludzi ktorzy poprostu nie zdarzyli skasowac biletów i zostali potraktowani jak smiecie. nie mam tu na mysli mlodziezy - byli to ludzie w powaznym wieku.

"I walk a higher path son."

Mystic888
 Wysłana - 9 lipiec 2009 05:31      [zgłoszenie naruszenia]

Troche dziwne ze mozna wyjsc, wtedy nikt by nie kupowal biletu bo w razie kontroli poprostu by wychodzil, ale niech sie wypowie ktos bardziej wiarygodny odemnie :)

borsukje
 Wysłana - 9 lipiec 2009 08:54      [zgłoszenie naruszenia]

niemożliwe kanar w nocnym w Krakowie ? nigdy !

Zmieniony przez - borsukje w dniu 2009-07-09 08:54:39

Znawca -

aga_n
 Wysłana - 9 lipiec 2009 13:37      [zgłoszenie naruszenia]

czy w rzekomym prawie przewozowym istnieje cos takiego ze nie moga mnie wypuscic z autobusu i przetrzymuja mnie na sile i jada ze mna na petle koncowa?
Kanar nie może zatrzymac Cie w autobusie czy tramwaju. Kiedyś jeden Pan tłumaczył to tym, że jest to pozbawienie Cię wolności na jakiś czas, a pozbawić wolności mogą obywatela gdy został złapany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, natomiast jazda bez biletu nie jest przestępstwem.

- czy jesli kanar mi stanie w drzwiach i jak bede chcial wysiasc to ma prawo mnie uderzyc bo niby naruszam jego 'wolnosc' i uzywa do tego samoobrony?
A jak naruszasz jego wolność

- czy sprawa moze trafic do sadu grodzkiego bo tez taki tekst slyszalem za nieokazanie dokumentow kanarom
Chyba niekoniecznie....

luki3000
 Wysłana - 9 lipiec 2009 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

autorze tematu jestes najzwyklejszym złodziejem i szkoda że Ci ten kanar nie przy...dolil
nie dosc ze złodziej to jeszcze praw sie domaga - żałosne

Verrier89
Mo Cuishle
 Wysłana - 9 lipiec 2009 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

rozlozyl rece w drzwiach i powiedzial ze jesli bede chcial wysiasc to mnie uderzy

@luki3000
morda. domagam sie praw bo nie mam zamiaru jechac na 2 koniec krakowa a pozniej wracac z buta do domu, jesli im cos nie pasuje to moga wezwac policje na przystanek i tyle, wiec stul pysk bo nie wnosisz nic do tematu a tylko mnie oczerniasz frajerze, wracaj do piachu.

Zmieniony przez - Verrier89 w dniu 2009-07-09 18:19:08

**4231424234124###

Hektorian
 Wysłana - 9 lipiec 2009 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

luki3000 ma w 100% racje co ty ****a matka teresa jesteś że nie umiesz skasowac biletu szkoda Tobie 1,50 za bilet? kazdy obywatel wchodzacy do tranwaju autobusu.. ma obowiazek skasować bilet i nie ma dyskusji.

Verrier89
Mo Cuishle
 Wysłana - 9 lipiec 2009 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

2.50 jak juz to raz.
dwa - a czy ja gdzies napisalem ze mi sie nie nalezal ten mandat? - oczywiscie ze mi sie nalezal i do tego watpliwosci nie mam, ale nie bede specjalnie jechac na koniec petli ot co.
trzy - oczekuej odpowiedzi na moje pytania a Wy tu o tym ze jestem zlodziejem polecam czytanie ze zrozumieniem ehh.. nic nie ucza w tym gimnazjum

Zmieniony przez - Verrier89 w dniu 2009-07-09 19:16:04

**4231424234124###

PanMarcin
 Wysłana - 9 lipiec 2009 19:29      [zgłoszenie naruszenia]

- oczywiscie ze mi sie nalezal i do tego watpliwosci nie mam, ale nie bede specjalnie jechac na koniec petli ot co.

to trzeba było pokazać kanarowi dowód osobisty

Specjalista -

aga_n
 Wysłana - 9 lipiec 2009 20:22      [zgłoszenie naruszenia]

rozlozyl rece w drzwiach i powiedzial ze jesli bede chcial wysiasc to mnie uderzy
No to chyba on Twoja naruszył, bo Cie zatrzymywał a nie Ty jego:P

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 9 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kanary - mpk krakow

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Warto przeczytać: Renta inwalidzka | Czy pracodawca płaci wyprawke gdy pracownik idzie do wo | sprowadzanie samochodów z usa | Rubikkon - nowe internetowe pismo polityczno-kulturalne | Olimpiada Ekonomiczna PTE | Dotacje z Unii na remont zabytków | Potrzebna bardzo pilnie pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!! | Na początek 10tyś zł | Mały Słownik Polityki | licencjat | Problem z Prawem Co robidz | dostałem wezwanie... | Młodzież Wszechpolska | O paranojach w konstytucji... | Pytanie !! | alimenty | jak zagada? | singiel | zdj?cia | uniwersytet boccioni | urzad skarbowy | dobra minetka | Ku pamieci Madzia | Ku pamieci Madzia | rasistowski | cybernetyka | benwade | fake | chłoniak | shelby180 | Norbert Wiener | licencjat | licencjacka | co ostatnio sluchałeś | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.