FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1251 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Kara smierci- potrzebna czy nie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kara smierci- potrzebna czy nie?"   

klaudi00
 Wysłana - 30 marzec 2010 23:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

[http://www.banzaj.pl/Najstarszy-skazaniec-Ameryki-zmarl-czekajac-na-egzekucje-7119.html]
natknelam sie na taki oto artykul i sie zastanawiam czy w takim ukladzie, oczekiwania na egzekucje 25 lat ma sens i czy w ogole ma sens. jestescie za kara smierci w extremalnych przypadkach ?

ziemon
LADY
 Wysłana - 31 marzec 2010 08:01      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.insomnia.pl/Kara_%C5%9Amierci-t198199.html]

nie

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

katjak
 Wysłana - 31 marzec 2010 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jestem za a nawet przeciw ...tzn. uwazam, ze taka kara dla strasznych mordercow czy gwałcicieli, to za szybka i za prosta kara, ich powinno sie męczyc tak jak oni męczyli swoje ofiary!!! Czy was teraz zszokowałam?

klaudi00
 Wysłana - 31 marzec 2010 09:36      [zgłoszenie naruszenia]

nie... bo ja mam identyczne zdanie.

Otokonoko
 Wysłana - 31 marzec 2010 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

Dwa proste argumenty:
,,Znoszenie kary śmierci jest nie tylko nielogiczne, ale i niemoralne. Stawia morderce z góry, w znacznie lepszej sytuacji niż ofiarę. Morderca automatycznie uzyskuje gwarancje życia, choć sam może odebrać je drugiemu człowiekowi."
Jarosław Kaczyński ,,Czas na zmiany"
"Uważam, że przewaga życia nad śmiercią jest tak niewyobrażalna, że zapewnienie sprawcy zbrodni zabójstwa tak niewyobrażalnej przewagi nad jego ofiarą, jak przewaga: ja będę żył, a ty nie będziesz, jest głęboko niemoralne" - podczas wizyty w Dublinie w ten sposób odpowiedział na pytanie o karę śmierci (30.09.2009)

Więcej pisałem już w innym temacie:
[http://www.insomnia.pl/Kara_%C5%9Bmierci__sonda_dla_Ministra_Sprawiedliwo%C5%9Bci-t630002-s4.html#post2]
Co do tego:
[http://www.insomnia.pl/Kara_%C5%9Amierci-t198199.html]
,,A efekt odstraszający w stosunku do osób chorych, jakimi są pedofile, jest więcej niż wątpliwy. "
Jakoś większość osób skazane za pedofilie nie jest uznawane za niepoczytalne

Zmieniony przez - Otokonoko w dniu 2010-03-31 20:27:23

Znawca -

skowix
 Wysłana - 31 marzec 2010 20:36      [zgłoszenie naruszenia]

Czy komuś się to podoba czy nie, to tak długo jak będzie istniała UE, tak długo nie będzie w Polsce mowy o wprowadzeniu kary śmierci, więc wszystkie tego typu dyskusje są rodzajem sztuki dla sztuki. No chyba, że chodzi jedynie o chciejstwo i gdybanie.

Otokonoko
 Wysłana - 31 marzec 2010 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

jw
Nie sądzicie że to trochę dziwne że UE nie ma nic przeciwko aborcji w dowolnym momencie ciąży(która jest praktycznie wyrokiem śmierci), ale sprzeciwia się KŚ dla kryminalistów

Zmieniony przez - Otokonoko w dniu 2010-03-31 20:41:50

Znawca -

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 01:45      [zgłoszenie naruszenia]

Spokojnie, muzulmanie obcinaja glowe za byle glupstwo, pare lat i kara smierci wroci do Zjednoczonego Kalifatu Francji, Belgii i Holandii, potem do Islamskiej Republiki Niemiec a pewnie w tym samym czasie do Zjednoczonych Emiratów Skandynawskich.

[http://www.campaignforliberty.com/]

katjak
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

Sorry, ale to u muzułmanow to tez jest dla mnie skrzywienie. Nie wiem, czy powinno sie to porownywac z ludzmi cywilizowanymi, tak ja my oczywiscie

Zamroczony
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 09:54      [zgłoszenie naruszenia]

tzn. uwazam, ze taka kara dla strasznych mordercow czy gwałcicieli, to za szybka i za prosta kara, ich powinno sie męczyc tak jak oni męczyli swoje ofiary
pytanie-po co?
Dla mnie taka chęć zemsty jest sadystyczna i wynika z najprostszych ludzkich instynktów.Nie lepiej zlikwidować niebezpiecznego osobnika i nie ryzykować że wyjdzie na wolność i będzie dalej zabijać,zamiast męczyć go,tak naprawdę tylko w geście rewanżu za krzywdy które wyrządził.

Niestety faktem jest,że tak jak napisał skowix,całą ta dyskusja to tylko gdybanie.

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Znawca -

Otokonoko
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

Zamroczony załóżmy że jest taka prosta sytuacja w kraju w którym nie ma KŚ:
Czesio trafił do więzienia na dożywocie bez możliwości zwolnienia. W tym więzieniu kogoś zabił. Jaka kara dla niego?
Skazać go na dożywocie jeszcze raz
Czesio będzie się czuł bezkarny...
,,zamiast męczyć go,tak naprawdę tylko w geście rewanżu za krzywdy które wyrządził. "
Zastrzyk z trucizną nie wyrządza bólu.

Zmieniony przez - Otokonoko w dniu 2010-04-01 20:10:05

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kara smierci- potrzebna czy nie?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: demokracja po...."naszemu" | nowy rzad | Rozliczanie rządów PO. | sprawa polskich zolnierzy w Nangar Khel | Sport , państwo i pieniądze | Czy Pis powróci jeszcze kiedyś do władzy? | Dzieje myśli politycznej | co chcielibyście usłyszeć w expose? | Tusk Unia Wolności i ich kłamstwa | rozliczanie PO - reaktywacja | "Ja nie lubię tego kraju, to jest...."P.Deląg o Polsce | Zaangażowanie u boku USA. | POlityka wg S.N. | Świat oczami Stanów Zjednoczonych | Jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny swiat | Premier czy prezydent | king kong | nie goli nóg | podatek z zagrnicy | podatek a praca zagranicą | praca za granicą a podatek | podatek od dochodu zagranicą | podatek a praca zagranicą | kobiety w polsce | gliwice | lancer | jak uratować | dietetyka studia | tre | dlaczego nie widzę | nie widze zdjec | Upgrade flash | Simlock | samozatrudnienie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.