FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 18635 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i  
filmowych. 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych."   

Kuba_La
 Wysłana - 13 sierpień 2007 13:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Hej, mam prośbę a mianowicie: w przyszłym roku matura, na temat wybrałem "Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych (analiza wybranych dziel)".

Czy może ktoś pomóc? polecić książki, strony z których mógłbym wyciągnąć jakieś informacje?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 13 sierpień 2007 15:02      [zgłoszenie naruszenia]

Z literatury to polecam: zbiór opowiadań Tadeusza Borowskiego, "Medaliony" Z. Nałkowskiej, "Zdążyć przed Panem Bogiem" H. Krall, "Mała Apokalipsa" T. Konwickiego,"Rozmowy z katem" K. Moczarskiego, może być jeszcze "Jądro ciemności" J.Conrada i film "Czas apokalipsy" czyli film na jej podstawie..hmmm a z filmów to może być jeszcze "Pasażerka"-tam w sumie jest pokazane życie w obozie zagłady...a tak to jeszcze możesz sięgnąc po twórczość dekadentów<głównie poezja>-tam też dużo o zagładzie jest tyle, że mniej dosłowniej, w kontekście człowieka, świata, wartości bardziej.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Kuba_La
 Wysłana - 13 sierpień 2007 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje bardzo.

Saida
 Wysłana - 13 sierpień 2007 19:24      [zgłoszenie naruszenia]

ja od siebie dorzucę król szczurów - film lub książka, genialna i fajna książka. Pianista - to samo, film lub książka.

Czemu tak szybko tematy wybieraliście?? my dopiero we wrześniu. Czy sam temat podawałeś??

"kobiety nie kłamią,tylko szminkują trochę prawdę.."

Krzychuuu
 Wysłana - 13 sierpień 2007 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

No u nas jakaś dziwna szkoła :) Możliwość wymyślenia własnego tematu minęła kilka miesięcy przed wakacjami, a teraz jeśli nie oddamy wstępnych planów do 10 września możemy pożegnać się z maturą :/.

"Nie wiem jakiej broni użyją w Trzeciej Wojnie Światowej, ale w Czwartej, bedą lać się

maczugami" - Albert Einstein

super_girl
 Wysłana - 13 sierpień 2007 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

"Dies Irae" Jan Kasprowicz
"Piosenka o końcu świata" Czesław Miłosz
"Mała Apokalipsa" Tadeusz Konwicki

wspomniany "Czas Apokalipsy" Coppoli...

Kuba_La
 Wysłana - 14 sierpień 2007 00:44      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki wszystkim za pomoc, napewno zaczerpne z tych źródeł informacji.

Zmieniony przez - Kuba_La w dniu 2007-08-14 01:16:21

stroficzka
 Wysłana - 14 sierpień 2007 11:09      [zgłoszenie naruszenia]

Znawca -

Frajdej
 Wysłana - 14 sierpień 2007 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

film "Armageddon" albo "Dzień Zagłady" - zwłaszcza ten drugi polecam, bardzo emocjonujący

trochę z innej beczki ale też o zagładzie mowa

Zmieniony przez - Frajdej w dniu 2007-08-14 18:30:52

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam." Witkiewicz

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 14 sierpień 2007 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

Żeby tylko tym dniem zagłady nie okazał się dzień, w którym masz ustny egzamin z polskiego

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Kuba_La
 Wysłana - 15 sierpień 2007 19:19      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe to się okaże :) No nic, mam już chyba wszystko czego mi potrzeba. dzięki jeszcze raz wszystkim.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych.

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Prezentacja maturalna | Poezja miłosna - antyk | pomoc w napisaniu rozprawki | turpizm | Prezentacja maturalna | prezentacja jezym polski | Sławni dziennikarze | Funkcja motywów orientalnych w lit. romantyzmu. | Powieści grozy- historia i współczesność (matura ustna) | Literatura przedmiotowa do prezentacji maturalnej. | historia sztuki | Zasady pisania epopei i ody według Arystotelesa | Lalka | pomoc praca maruralna | Lalka 2 pytania. | pomocy | Anna Hoksa | konto bankowe | zwrot butelek | herminia | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | mięśni PC | mięsień PC | filmu o romańsie | pierścionek | prawo jazdy | infini | anna popek | fotografia | Prezerwatywy fresja | podwinac | ruski forever alone | rosyjskie disco | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.