FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3508 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kazus prawny-prawo cywilne czyny niedozwolone 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kazus prawny-prawo cywilne czyny niedozwolone"   

Hurron
 Wysłana - 8 grudzień 2007 23:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam
Chciałem sprawdzić czy dobrze rozwiazałem.

Jacek S. w dniu 5 maja 2003 roku wybrał sie ze znajomymi na dyskotekę w klubie XYZ w czasie zabawy doszło do kłótni z Michałem K. co doprowadziło do bijatyki i skończyło się tym,że Jacek S. został uderzony pokalem w głowę.Pracownicy klubu w czasie zajścia nie podjęli interwencji.
Jacek S. wystąpił przeciwko Markowi W. właścicielowi lokalu XYZ o odszkodowanie i zadość uczynienie za doznany uszczerbek na zdrowiu

-Nalezy podać podmioty odpowiedzialne za naprawienie szkody i podać podstawę odpowiedzialności tych podmiotów;
-Ocenić zasadność roszczenia Jacka S.
- Kiedy roszczenie ulegnie przedawnieniu ?

StoPRO
 Wysłana - 8 grudzień 2007 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

nie podales swojego rozwiazania

Hurron
 Wysłana - 9 grudzień 2007 00:48      [zgłoszenie naruszenia]

Wg. mnie
-art 415 KC ponosi odpowiedzialność Michał K. przyczym jego wine mozna rozpatrywać jako wynik prowokacji (zalezy od sytuacji) Jacka S. np( naruszenie jego dóbr osobistych) Michał K.
i kwalifikował bym to jako przekroczenie granicy obrony koniecznej i w zwizku z tym ma zastosowanie art. 362 KC
jako że obsługa lokalu nie podjeła interwenji odpowiedzialnosc ponosi włascicel art. 430 kc
i chyba art. 416 kc
art 444 kc uszkodzenie ciała
-nie wiem czy zasadność nie zawiera sie w odpowiedzi na pierwszy myslnik
-przedawnienie zgodnie z art.442 & 2 -jesli zakwalifikujemy to jako przestepstwo czyn ulega przedawnieniu po upływie 10 lat od dnia dokonania przestepstwa.

PanMarcin
 Wysłana - 13 grudzień 2007 23:52       [zgłoszenie naruszenia]

OK tylko art. 416 ma zastosowanie do osób prawnych a w tym przypadku właściciel może być równie dobrze os. fizyczną, oraz oprócz art. 444 powinienes podac art. 445 dot. zadoścuczynienia

zastanawiałbym się jeszcze czy przypadkiem właścicielowi nie przysługuje regres w stosunku do Marka K., ale sam nie wiem, jutro sie zapytam jak to jest

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kazus prawny-prawo cywilne czyny niedozwolone

Warto przeczytać: Twoja Partia - uzasadnij ;-) | Dlaczego Norwegia nie nalezy do OPEC? | Zaginięcie przesyłki. | KARA ŚMIERCI | "Balcerowicz musi odejsc" | Rząd Marka Belki | Zanim zaczniesz nowy temat... | problem antysemityzmu | Unia Europejska - info | Obecne partie polityczne | Polityka Zagraniczna Ukrainy | Kilka pytań odnośnie działalności gospodarczej | Sprawa Rywina | Mniej boli pisanie okrutnej prawdy, aniżeli jej przemilczanie... | Akcje ? Obligacje ? | Wyszukiwarki firm | urolog legnica | konto bank | gra na giełdzie | antidral | m-angelo | przeszłość dziewczyny | inwestowanie | gra na gieldzie | odchudzanie | aborcja | czy moja błona pekła | jackson | redwomen | tooms- | tooms | 607 987 908 | pytania kobiet | pytania | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.