FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 942 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kiedy pęknie złota bańka ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kiedy pęknie złota bańka ?"   

fellowes
 Wysłana - 7 czerwiec 2010 23:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

W sumie od jakiegoś czasu codziennie patrzę na wartość złota, dolara itp, ostatnio obie te wartości pną się do góry. Aktualnie złoto kosztuję 1239,1$, dziś dolar 3,4916. Aktualnie sztabka złota o masie jednej uncji kosztuję 4539zł - to w chvj dużo, nigdy nie widziałem takiej ceny, tym bardziej że nie całe 2 lata temu uncjówkę kupowałem po 2300zł. Jak wg was się zachowa cena złota w najbliższym czasie ? W sumie imo może być tak że w dolarach poleci sobie trochę w tv pogadają że tanieje itp, ale dolar może skoczyć jeszcze i w sumie cena się wyrówna, jednak z drugiej strony wątpię żeby cena złota na takim poziomie utrzymała się przez dłuższy czas. Czekam na wasze opinie.

"w USA mają tax zamiast vat-u" ~ tpawel

fiend
 Wysłana - 7 czerwiec 2010 23:43      [zgłoszenie naruszenia]

Ja wlasnie pozbylem sie funduszu DWS Gold, nie bylo to zloto samo w sobie, ale fundusz opierajacy sie na jego kursie.

W przeciagu 3 tygodni, zarobił mi jakieś 10%, po czym odsprzedalem przeczytawszy jakis kokmentarz, ze wg speców, moze to byc koncowka 5tej wzrostowej fali elliota.

Ponadto wydaje mi sie ze czas na zloto znowu bedzie w przypadki powazniejszych zawirowan na rynkach gieldowych.

Ja w tej chwili uskladalem sobie zgrabny portfelik w 60% oparty na aktywach bezpiecznych, reszte trzymam w:
- PGE kupionym cos kolo 20zł
- TPSA , z wizja dywidendy za 2 tygodnie
- rezerwa na Tauron z 3000-3500 akcji łyknę
- a za reszte docelowo planuje nabyc jakies monety - tak, cos takiego jak Testo w swoim filmiku - emitowane monety okazyjne przez NBP tez sie wydaja byc dobra opcja

PS. [podtworca].************/
tutaj gosciu chyba grał na pszenice, poslugujac sie RSI, przy wykupieniu kupowal, a sprzedawal w okolicach 500usd. Z tego co pamietam, to calkiem ok mu szlo.

E: PS2: Wy, Żydzi powinniscie wiedziec najlepiej

Zmieniony przez - fiend w dniu 2010-06-07 23:43:56

[http://www.crossfit.pl/]
zapraszam na moje www nt alternatywnego podejścia do ćwiczeń

woocash23
 Wysłana - 7 czerwiec 2010 23:52      [zgłoszenie naruszenia]

Dzis akurat trafilem na program w Tvn Cnbc, gdzie wypowiadal sie glowny analityk Xelion Doradcy finansowi i stwierdzil, ze osobiscie zakladal wzrost ceny zlota do kolo 1600$ za uncje w przeciagu 3 lat. Na antenie dodal, ze jak na rynkach bedzie sie utrzymywal niepokoj to ta granica moze zostac osiagnieta nawet w rok.
Podobno wartos dolara, ktora mamy teraz odpowiada rzadowi Usa i beda starali sie utrzymac jego poziom.
Material jest chyba do obejrzenia na stronie www

Fiend - ile chcesz z tego Taurona wycisnac?

Zmieniony przez - woocash23 w dniu 2010-06-07 23:54:22

Psychika czysta jak kryształ

fellowes
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie ja jako tako nie powiem ci czy zdrożeje czy nie, jedynie czym się kieruję to cena, pewne rzeczy kupuję jak osiągną taka i taką cene a sprzedaje jak zysk mnie zadowala, w danej granicy cenowej, widze koniec wzrostów, ale zamiast się kisić uderzam w coś innego. Teraz w sumie jak sprzedam kilka monet będę chciał zacząć GPW na realu, a co do monet testa to w chvj w chvj i jeszcze raz w chvj za nie przepłacił , z tego co kojarzę on miał 2x 5rubli i 1x 10rubli to ok ~20g złota próby ~900 a z tego co pamiętam w filmiku mówił że zapłacił 7500$

fiend
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

eee testo to jeden wielki szwidnel i mowil ze zaplacil za monete 2500$ a kosztowala 400zl na stronie NBP i ja mowie tutaj o tej wartosci.

Jaki testo jest kazdy wie . A co do monet, to wydaja sie o tyle ciekawe, ze nie spadna ponizej ceny kruszcu, a do ceny kruszcu mozna jeszcze dodac wartosc kolekcjonerska.

Docelowo chce miec 10% portfela w inw. alternatywnych.

B.J
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:13      [zgłoszenie naruszenia]

Fiend nabyłeś greckie obligacje?

fellowes
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze powiem ci że monety takie jak testa (czyli złote obiegowe) kupuje się poniżej wartości kruszcu mało które monety mają wartość kolekcjonerską ze złotych obiegówek (z allegro wyraźnie odstają jedynie polskie obiegowe 10 i 20zł z 1925roku). Ja złote obiegówki traktuję bardziej lokate no i fajnie na nie popatrzeć, a jakby co sprzedajesz to w ciągu 3dni na allegro . Aktualnie uncja kosztuje 4539zł, monety kupujesz przeważnie w cenie 100zł z hakiem/g (z tym że próba ~900).

fiend
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, nawet Polbank omijam z daleka. Chociaz z tego co czytałem 17% na obligacjach greckich mozna dostać. Podobnie ukrańskie.

Wydaje mi sie ze premia za ryzyko, jest niewspolmiernie nieduza w stosunku do ryzyka i na razie optymalizuje sobie w wiekszosci lokaty, wrzucam w fundusze rynku pienieznego i tworze sobie poduche finansowa.

Poczekam tez oczywiscie na stablizacje rynkow finansowych jednoczesnie bawiac sie na spolkach defensywnych, takich jak TPSA, PGE, PNIG itp.

W miedzyczasie planuje gromadzic kapitał, z nadzieje, na ladny trend wzrostowy.

macready
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

fell - jakbys sprzedawał monety to daj znac, moze cos wezme, ew. moge cos sprzedac jak chcesz, lub zamiana

fiend
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 19:52       [zgłoszenie naruszenia]

Po co sie wymianic monetami?
znudzily sie juz te Twoje i chcesz nowe :P ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kiedy pęknie złota bańka ?

Warto przeczytać: pomoc | Zaległy urlop a wypowiedzenie | Referat z kodeksu prawnego | Zagraniczny bank limit w Polsce | Podrobione ostrza gillette mach 3 z allegro | Szybkie pytanie o kredyt na mieszkanie | Sprawa o zniesławienie w komentarzu na allegro | rozwiazanie umowy o prace na czas okreslony | Za małe odszkodowanie w GENERALI | Sms'owe groźby | posiadanie, udzielanie, spozywanie. co grozi? jak walczyc? | Prośba o zredagowanie petycjie. | księgowość stowarzyszenia mającego osobowość prawną | Problem ze spadkiem - akt notarialny i testament | odzyskanie pieniędzy | kontorola biletów /fałszywe dane /konsekwencje | gryf | naziemna telewizja cyfrowa | VLAD-IV | VLAD IV | upskirt celebrity naked | fetysz | lesbijki | tramal | pierwsi w posce | lekarz wali pacjęnkę | raven | frytka | flexxip | bobeck | crack | kurier | bmw 318 tds | volvo v40 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.