FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3725 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Kierunek Studiów 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Kierunek Studiów"   

plemniki
 Wysłana - 15 marzec 2010 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

Ze studiow humanistycznych przyszlosc ogolnie maja 2 przedmioty:

- Prawo
- Jezyk (niszowy tylko i wylacznie, ewentualnie kombinacja ang/niem/ru + niszowy)

Gówno prawda.

Don quixet
DON TO CHUJ
 Wysłana - 16 marzec 2010 08:58      [zgłoszenie naruszenia]

Tak to sobie tłumacz

RECEDITE,PLEBES! GERO REM IMPERIALEM!
Mafia znających łacinę%)
Si vis pacem, para pecunia et nulla dies sine linea%-)
I shall be nicer, if you will be smarter.

Specjalista -

phobeus
 Wysłana - 16 marzec 2010 10:07      [zgłoszenie naruszenia]

plemniki, a co wg ciebie ?

Aanarath
 Wysłana - 16 marzec 2010 11:44      [zgłoszenie naruszenia]

xif a kim trzeba być aby zostać wpisanym na liste adwokatów?

latwo powiedziec, ale wpisani zostana ci, ktorzy wpis maja zapewniony ;)

co do autora. prawo moze i jest dobre ale studentow prawa podobno jest teraz ok 65 000. Na sam UŁ w tym roku przyjeto na dzienne ok 440 osob co wedlug mnie jest juz totalną masowką. pracowac mozna oczywiscie w policji i w administracji ale do policji biorą nie tylko po prawie, sa tam absolwenci roznych kierunkow. generalnie pieniedzy malo i raczej ogolny burdel. tak mowiono mi. popytaj ludzi, jezeli nie znasz zadnego magistra prawa to szukaj na forum. prawnikow poszukuje sie w handlu ale do tego trzeba miec zylke a pozatym lepiej skonczyc ekonomie, finanse, handel zagraniczny niz prawo. po co tyle kuc/ zarywac nocek zeby byc potem w pracy na rowni z absolwentem ekonomii?
co do kasy. mozesz sie uczyc do 28 roku zycia jak cie na to stac i po aplikacji licztyc na to ze dostaniesz np etat prokuratora/komornika.

sam mialem na to isc ale zrezygnowalem. ide na cos bardziej imo konkretnego gdzie bede mial czas wolny na dorabianie i nauke jezykow obcych i rozne kursy. wole doszkalac sie na wlasna reke i pochawalic sie pracodawcy certyfikatami z 2 jezykow obych i dyplomem kierunku niepopularnego. nie idz za glosem masy. wydaje mi sie ze ludzie za duzo naogladali sie marii wsolowskiej i ally mcbeal i powstala jakas moda na prawo, prawie tak jak na ekonomie czy zarzadzanie i marketing.

to tylko i wylacznie moja opinia. mozesz ja olac. kieruj sie swoim rozumem.

pohebus z kierunkow humanistycznych to rzeczywiscie klapa wybierac. zalezy kiedy masz maturke. ja wolabym zrobic sobie rok przerwy i isc do roboty jednoczesnie chodzic na kurs z matematyki. jezeli jestes w LO to w sumie bedzie to wygladac tak jakbys szedl na studia po technikum ale bedziesz mial kase w kieszeni, posmakujesz troche samodzielnego zycia.
imo lepiej tak zrobic niz marnowac sie na filozofii.

Zmieniony przez - Aanarath w dniu 2010-03-16 11:52:09

germanski
 Wysłana - 16 marzec 2010 13:03      [zgłoszenie naruszenia]

imo macie jakiegos fiola na punkcie nie pojscia na uniwerek ja juz wolalbym pojsc na latwy kierunek humanistyczny i miec duzo czasuuu na rozwoj waznych obszarow poza studiami a nie na jakis przypadkowy kierunek techniczny, ktory zajmie duzooo czasu i profity beda takie sobie.

ja np jestem na elitarnym ( hehehe lol ) kierunku na polibudzie na ktorym rok sklada sie z kilkunastu osob :> a konczy doslownie z 10 osob i przyrownajcie sobie taka liczbe do kilkuset absolwentow takiego prawa

Zmieniony przez - germanski w dniu 2010-03-16 13:09:08

Zmieniony przez - germanski w dniu 2010-03-16 13:09:41

destination: Mckinsey Career

Aanarath
 Wysłana - 16 marzec 2010 13:32      [zgłoszenie naruszenia]

nie warto isc na przypadkowy, zgadzam sie. trzeba przemyslec sprawe ;)

a na uniwerskach imo sa ciekawe kierunki. iie, fir, logistyka, matma finansowa, bankowosc, informatyka, biotechnologia, oś.

na pewno lepsze niz historia czy filozofia

Zmieniony przez - Aanarath w dniu 2010-03-16 13:33:23

phobeus
 Wysłana - 16 marzec 2010 13:56      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo fajne aanarath , ale czy przeczytales moj pierwszy post w tym temacie ?

Zmieniony przez - phobeus w dniu 2010-03-16 13:56:37

Aanarath
 Wysłana - 16 marzec 2010 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

postem o ciekawych kierunkach nie odpowiedzialem tobie a germanskiemu.

nad postem germanskiego o technicznych jest moj wywod o studiach prawniczych i propozycja wyjscia z dolka, w korym niestety sie znajdujesz i to stanowi odpowiedz dla ciebie

powodzenia

Zmieniony przez - Aanarath w dniu 2010-03-16 14:23:14

INSOMNIA
 Wysłana - 16 marzec 2010 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Aanarath

xif a kim trzeba być aby zostać wpisanym na liste adwokatów?

latwo powiedziec, ale wpisani zostana ci, ktorzy wpis maja zapewniony ;)

zwykłe pjerdolenie ludzi, którzy nic na ten temat nie wiedzą - a praktyka pokazuje, że na wydziale moim, może max 10% ma rodziców prawników, a raczej na wujka ciotki babki nie liczyłbym

na korporacyjne aplikacje, żeby się dostać też trzeba mieć wiedzę, by zdać ten egz, a to na jakim poziomie w danym roku będzie to już kwestia Rady Adwokackiej chociażby, a po zeszłorocznej pomyłce z aplikantami prognozuje się kilka lat pusuchy

PS dla twojej informacji osoby na aplikacji państwowej [ chociażby przywoływany przez ciebie jako przykład prokurator ] dostają miesięczne stypendium ponad 3k, więc twój argument o tym, iż "musi ich być na to stać" zdecydowanie odpada.

No i IMHO nie warto na ten temat dyskutować, bo już u mnie na 1 roku widzę, że 75% osób się nie nadaje na te studia, a poszli w sumie właśnie dlatego, że prawo fajnie brzmi i nie chciało im się maty uczyć, a za ambitni na socjologie byli dlatego też może z 20% osób kończących prawo powinno się nazywać prawnikami, nie dziwię się, że sporo osób nie pracuje w zawodzie z takim podejściem do tych studiów

edit.
no i kolejny mit, że student prawa 10 miesięcy w roku siedzi zamknięty w swoim pokoju z kodeksami - też stereotyp

Zmieniony przez - xif w dniu 2010-03-16 18:51:17

Kuba_SnK
OLAF DOBOSZ
 Wysłana - 17 marzec 2010 09:57      [zgłoszenie naruszenia]

troche jak germanski

przyklad z zycia
moja ex (ta od traviana ) ... tępa strzala ... 6ty rok robienia licencjatu z ekonofizyki i chyba dalej ma wpis na 2gi czy 3ci semestr (ale za to glowy nie dam... na bank mniej niz 5ty) i nie zna 3ch praw newtona, ale dzialala ostro w tym ajseku + chyba 3 czy 4 jezyki plynnie i teraz zarabia delikatnie lepiej niz ja (bardzoi delikatnie wiec spoko i ma troche ciezsza prace), ale jak dostanie awans to juz 100% wiecej bedzie )
Sie smieje, ze moglem srac na studia... nic sie nie uczyc i dzialac w takich organizacjach i w sumie CV mialbym lepiej zbudowane (bo wpis, ze byla odpowiedzialna za scene, na której ATB gralo to calkiem niezly wpis ... manager sceny ... albo opiekowanie sie artystami na Creamfields ... to juz o czyms swiadczy)

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2010-03-17 10:00:35

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2010-03-17 10:01:02

mafia inso-fizyków%-)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Kierunek Studiów

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: POOMMOOCCYY | Inżynier a Magister | Odwołanie do Rektora na uczelni - jakie prawodpodobieństwo? | inżynier/magister inżynier | SiMR | Politechnika Śląska Transport Bytom | Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze | Akademik na Uniwersytecie Łódzkim :o | rekrutacja w 2 szkolach | PP inżynieria materiałowa | Gdzie iść na studia? | zmiana szkoły | Studia dzienne a umowa o pracę | technikum leśne | Studia | Liceum czy Technikum | maska | chamskie rasistowskie | durex extra safe | zakonnik z krakowa | saua | nokia C2 01 simlok | joseph murphy mason | opoguru12 | protektor | shisha | fajka wodna | kapsaicyna | odeta moro | tytooń | tytoń | Gorące wargi 4 nagły szczękościsk | gabi | golić łoniaki | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.