FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2297 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kilka pytań, nie powiązanych ze sobą 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kilka pytań, nie powiązanych ze sobą"   

Daer
 Wysłana - 6 luty 2006 22:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jak w temacie

1) Jakbym chciał być adwokatem lub radcą prawnym, to mogę na praktyki się udać do jakiejś kancelarii na przykład. A jeżeli bym chciał być prokuratorem, to gdzie się udać? Na policję, do prokuratury? Czy może też do kancelarii?

2) Jak to jet z dziedziczeniem długów po rodzicach? Z tego co wiem, to tak jak dziedziczę pieniądze, tak i dziedziczę zobowiązania finansowe.. Jak uniknąć tego?

3) Jeżeli eksmisję z lokalu zarządzono po osiągnięciu pełnoletności przez dzieci, to jak ze spłatą długów za mieszkanie? Każdy ma spłacić za siebie, czy też np. w przypadku nieosiągalności jednego z rodziców i niewypłacalności drugiego z rodziców dzieci mają pokryć zobowiązanie? A może inaczej, może eksmisja likwiduje konieczność spłaty zadłużenia (wątpię, ale wolę spytać)?
Aha, chodzi konieczność spłaty po zmianie adresu zameldowania i znalezieniu normalnej pracy.

4) W jakich sytuacjach dzieci muszą płacić alimenty rodzicom?

5) I wreszcie co mam rozumieć przez zwrot "nieskazitelna reputacja"? [pada w ustawie o prokuraturze na przykład, ale też w kilku innych związanych z zawodem prawnika] Pytam na końcu, bo charakter wcześniejszych pytań chyba wyjaśnia czemu o to pytam

Z góry dzięki za odpowiedz
Jak jakieś pytanie niejasne, to wyjaśnię.

Edit:
Nie powiązanych ze sobą, tzn. piszcie nawet jak znacie odpowiedź na np. tylko jedno z ostatnich pytań

Zmieniony przez - Daer w dniu 2006-02-06 22:17:22

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 6 luty 2006 22:23     
 Usunięta przez jakryc za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Znawca -

Daer
 Wysłana - 6 luty 2006 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

1) jeśli ktoś pozwoli Ci odbywać praktyki w Prokuraturze, czy też Policji, to nie licz na to, że będziesz brał udział w śledźctwach. zazwyczaj takie osoby są wykorzystywane do pracy typu: przynieś, wynieś, pozamiataj.

No na ogół tak jest i w kancelariach Ale rozumiem, że jest taka możliwość - a jakie alternatywy są?

4) obowiązek alimentacyjny jest określony w KRO.
a skrócie - dzieci świadczą na rodziców, jeśli ci nie mają warunków do samodzielnej egzystencji.

Właśnie to czytałem, miałem na myśli zdefiniowanie tych warunków samodzielnej egzystencji - dochód rodziny w przeliczeniu na osobę poniżej określonej kwoty, czyli standard, czy jakoś inaczej? Co może mieć wpływ na wielkość zasądzonej kwoty alimentów, ilość dzieci ma znaczenie? Innymi słowy mogą rodzice rozmnażać się do woli, a w przypadku ich oficjalnego bezrobocia mam wykładać coraz więcej pieniędzy pod przymusem państwowym? Mało sprawiedliwe

Co do reputacji - to dobrze. A jak z możliwością ukrycia takich faktów z życia? Tj. jakbym został politykiem i byłaby kampania.. I czy takie nagłośnienie by mogło zmienić stan rzeczy (zatrudnienie w prokuraturze)?
Wiem, że nie można łączyć zawodu prokuratora z polityką, ale jest w ustawie przewidziane, że na czas kampanii jestem zawieszony w funkcjach, a potem, w razie porażki, wracam do pracy. I pytam, czy może być tak, że jednak nie wrócę

Eh, życie jest skomplikowane..

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 7 luty 2006 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

1) Jakbym chciał być adwokatem lub radcą prawnym, to mogę na praktyki się udać do jakiejś kancelarii na przykład. A jeżeli bym chciał być prokuratorem, to gdzie się udać? Na policję, do prokuratury? Czy może też do kancelarii?
Najpierw to musisz sie na aplikację dostać... a jak sie dostaniesz to do tej pory było tak, że Okregowa Izba Adwokacka/Radców Prawnych sama wyznaczała Ci patrona.. etraz, z racji bardzo mądrej ustawy wprowadzonej przez miłościwie nam panujący PiS, jest za duzo aplikantów i nikt ich nie chce, czyli na bambus im aplikacja, bo bez praktyki mozna sobie w tyłek ją wsadzic... co do prokuratury to sytuacja analogiczna - dostajesz sie na aplikacje prokuratorską.. i jezeli zdałes egzamin świetnie albo masz w rodzinie kogos w Prokuraturze Apelacyjnej to idziesz a aplikację etatowa - czyli pracujesz w prokuraturze jako aplikant etatowy.. a jesli nie to robisz pozaetatową i masz tylko praktyki 2 razy w tygodniu (albo raz to juz zalezy od danego miejsca)... ale nie szukasz sobie tej praktyki - sami Ci ją wyznaczają...

2) Jak to jet z dziedziczeniem długów po rodzicach? Z tego co wiem, to tak jak dziedziczę pieniądze, tak i dziedziczę zobowiązania finansowe.. Jak uniknąć tego?
Przyjąc spadek z dobrodziejstwem inwentarza... ale mozna to zrobić tylko do pół roku po smierci (praktycznie) bo potem z ustawy przyjmujesz spadek wprost...
ewentualnie spadek odrzucić... jesli nie masz dzieci

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 7 luty 2006 12:45      [zgłoszenie naruszenia]

I wreszcie co mam rozumieć przez zwrot "nieskazitelna reputacja"

Każdy wie co to oznacza... jest to określenie nieścisłe, ale kazdy inteligentny człowiek potrafi mniej wiecej zdefiniować, co oznacza ten ogólnikowy termin... a że praktyka jest inna to juz zupełnie inna sprawa

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

Eska
 Wysłana - 7 luty 2006 16:27      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co wiem spadku mozesz nie przyjac ale dlugi musisz

Tak samo jak ty zostawisz dlugi to rodzice musza za ciebie splacac.

nie?

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 7 luty 2006 16:32      [zgłoszenie naruszenia]

nie

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

Eska
 Wysłana - 7 luty 2006 17:11      [zgłoszenie naruszenia]

Nie? To dlaczego moj znajomy musial splacac dlugi rodzicow?

Znawca -

Daer
 Wysłana - 7 luty 2006 17:18      [zgłoszenie naruszenia]

Każdy wie co to oznacza... jest to określenie nieścisłe, ale kazdy inteligentny człowiek potrafi mniej wiecej zdefiniować, co oznacza ten ogólnikowy termin... a że praktyka jest inna to juz zupełnie inna sprawa

Mi właśnie o paktykę chodziło, bo gdyby nie było nieściłe, to bym nie pytał

Co do 1 - jakbym chciał być radcą prawnym, to z pracą bym nie miał problemów, ale ja ambitnie zapragnąłem zostać prokuratorem Czyli bez znajomości nie ma szans?

Dzięki wielkie A co się stanie, jak nikt spadku nie będzie chciał przejąć?

Znawca -

Eska
 Wysłana - 7 luty 2006 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

jeszcze mam pytanie co ma spadek do dlugow? To chyba 2wie rozne rzeczy?

Znawca -

Casusbelli
 Wysłana - 7 luty 2006 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

jest cos takiego jak "masa spadkowa" - ogol praw i obowiazkow majtkowych.

Albo bierzesz wszystko albo nic.

Mozesz nie przyjac spadku, czyli "masy spadkowej" i wtedy nawet jakby twoi starzy mieli miliardy dlugow to wierzyciele moga ci skoczyc.
Tyle ze np. mieszkanie, samochod po starych tez przepada.

Natomiast jak przyjmiesz to musisz splacac starych.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kilka pytań, nie powiązanych ze sobą

Strony: 1 2

Warto przeczytać: policja - co moze | łapią | dokument potwierdzajacy tytuł prawny do lokalu(??) - rodzice / dzieci ??!! | Ile kosztuje wysłanie 1 CD? | przepisy , dokumenty, prawo | Jakie ubezpieczenie?? | Dolary-kiedy koniec spadku | Moja sprawa - wezwanie / policja/ internet | Data wysłania czy data wpływu | inne godziny pracy | pobyt w szpitalu - koszta | Kredyt - samochód. Potrzebne informacje. | Rozłożenie grzywny na raty | Działka budowlana | Pobicie w klubie studenckim... | Przybywam z przyszłości | pes 2013 | brawa | siwko | tatuaż | tatułaż | fajka odbyt | papieros | kasia cichopek | pleyboy | edyta górniak | deprim | reklamy | 100 | radio | acetate | depresja | nafulu | perfum | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.