FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 973 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Kilka pytań dot. nazistowskich niemiec i nie tylko 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kilka pytań dot. nazistowskich niemiec i nie tylko"   

GjeEm
 Wysłana - 12 kwiecień 2011 22:34       

Przeniesiona przez xami z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

tworzę pracę maturalną z języka polskiego, jako że od czasu do czasu można coś porządnie zrobić to staram się żeby nie była to praca na odpjerdol, byle była.

Mam kilka pytań. Na razie zadam pierwsze bo już mi trochę czasu zajęło badanie go ;)

Temat to sytuacja jednostki w systemie totalitarnym opisana w lit. XXw.

Chodzi mi o kwestię czy niemieccy, jak i polscy obywatele wiedzieli o istnieniu obozów koncentracyjnych a właściwie ich prawdziwym przeznaczeniu.
Według dużej liczby osób ten fakt był sprawnie ukrywany, utworzony został nawet specjalny obóz pokazowy dla zagranicznych organizacji, sprawnie działała propaganda.
Z drugiej strony są książki takie jak "Gorliwi kaci hitlera- czyli zwykli niemcy i holocaust" czy chodź by poezja tamtych czasów mówiąca często o obojętności ludzi wobec tragedii.

Jak to według was było? Można przyjąć że Niemcy byli tak zachłyśnięci fenomenem Hitlera że mimo wiedzy o tym co się dzieje, nie reagowali?

MaximusRex
 Wysłana - 12 kwiecień 2011 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

Rozmawialem ostatnimi czasy z czlowiekiem ktory w Niemczech sie urodzil i przezyl Hitlerowskie Niemcy, byl na froncie i doszedl az pod Stalingrad.

Chodzi mi o kwestię czy niemieccy, jak i polscy obywatele wiedzieli o istnieniu obozów koncentracyjnych a właściwie ich prawdziwym przeznaczeniu.
Niemieccy obywatele nie wiedzieli a jak byly informacje to bylo wiadomo jedynie ze sa to obozy pracy a nie zaglady. Nawet po 2 Wojnie Swiatowej temat obozow pracy byl czesto tematem niewygodnym i unikano go.

Można przyjąć że Niemcy byli tak zachłyśnięci fenomenem Hitlera że mimo wiedzy o tym co się dzieje, nie reagowali?
Fenomen Hitlera polegal na tym ze w niemczech ze jak doszedl do wladzy wprowadzil natychmiast reformy, zorganizowal akcje kredytowa dla gospodarki niemiec, produkcje zbrojeniowa i w ciagu kilkunastu miesiecy rozruszal niemiecka gospodarke. Problem wielkiego bezrobocia i glodu zostal rozwiazany w bardzo krotkim czasie, ok. 3 lat.

Spoleczenstwo niemieckie bylo po dojsciu Hitlera do wladzy zastraszone, odbywaly sie co pewien czas manifestacje opozycji, ale na poludniu niemiec sprzeciw byl bardzo rzadki.
Po wprowadzeniu reform oraz dzieki skutecznej akcji bojowek sila opozycji zostala zniwelowana.

[http://www.insomnia.pl/%5BArt%5D_Facet_z_syndromem_CI*PCI-t654233.html]
*non est beatus, esse se qui non putat*
*nie jest szczęśliwy, kto się za szczęśliwego nie uważa.*
*Seneka za Publiliuszem Syrusem*

GjeEm
 Wysłana - 13 kwiecień 2011 16:56      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki Maximus, będę pytał jeśli coś jeszcze wzbudzi moje wątpliwości ;)

Ventinari
 Wysłana - 13 kwiecień 2011 20:10      [zgłoszenie naruszenia]

Warto zwrócić uwagę, że nawet przed samym szturmem Berlina nie było w kraju prostestów.
Trudno nie kochać wodza, który poprowadził kraj do zwycięstwa nad Polską i Francją, która upokorzyła Niemcy w roku 1919.
Do klęski na łuku Kurskim, była to postać "pozytywna" wśród prawie całej społeczności.

Najwięcej o obozach wiedzieli zapewne okoliczni mieszkańcy, ale ich można uznać za margines.

O obozach wiedziała amerykańska firma IBM (obecny gigant) ponieważ wspierała swoimi technologiami możliwość szybszego selekcjonowania przebywających tam więzniów. Jest na ten temat gruba książka.

Zmieniony przez - Ventinari w dniu 2011-04-13 20:14:00

Znawca -

MaximusRex
 Wysłana - 13 kwiecień 2011 21:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jako ciekawostke powiem ze zolnierze Wermachtu mieli zakaz stosowania przemocy wobec kobiet oraz za gwalty byly stosowane bardzo powazne kary, grozil nawet sad polowy z rozstrzelaniem wlacznie. Tego nie mozna powiedziec o wielkiej armii czerwonej ktora gwalcila na potege.

[http://www.insomnia.pl/%5BArt%5D_Facet_z_syndromem_CI*PCI-t654233.html]
*non est beatus, esse se qui non putat*
*nie jest szczęśliwy, kto się za szczęśliwego nie uważa.*
*Seneka za Publiliuszem Syrusem*

GjeEm
 Wysłana - 13 kwiecień 2011 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Do stosowania terroru, myślę że niemcy mieli już swoje osobne jednostki.

Cheetos5
 Wysłana - 14 kwiecień 2011 01:00       [zgłoszenie naruszenia]

ciekawy temat, wpiszę się

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kilka pytań dot. nazistowskich niemiec i nie tylko

Warto przeczytać: polski | BETONOWE limeryki | Wos- moze ktos pomoc? | Filozof versus Filozof, potrzebna pomoc | Oświecenie | Przypiś do konstytcji :P | JAK TO NAPISAĆ ? POMÓŻCIE MAM MAŁO CZASU :( | Tytuł opowiadania o wieży Eiffla i lunecie widzącej wszstko? | AudioBooki | Wok i Znaki kultury | ESEJ Z HISTORII POWSZECHNEJ | Literackie pary kochanków. | REGULAMIN DZIAŁU CZYLI JAK UNIKNĄĆ BANA | Prasówki | Wiersz na J. polski | Romantyczność - jan Lechń | rude | deloitte | wielka 4 | wielka czwórka | polandball | mdma | jak poznac ze prezerwatywa pekla | Odwołując się do wybranych dzieł kultury, omów motyw diabła | perła | sesja | nowy testament | zasady likwidowania | inso wiA3ry | lekkoatletyka dla niepełnosprawnych | chinskiturysta | kokolino | koko | riko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.