FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2668 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kilka pytań odnośnie mandatu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kilka pytań odnośnie mandatu"   

aadidas
 Wysłana - 9 luty 2008 11:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Wczoraj otrzymałem mandat karny, za nieokazanie dowodu tożsamości (art. 65 k.w.), generalnie otrzymany za głupotę.

Mam zamiar go zapłacić, co by nie mieć wizyt komornika i odsetek, ale może jednak nie muszę ? Doszły mnie słuchy że powinni mnie zabrać i odwieźć do domu a nie dawać mandaty (mam 17lat a więc
jestem niepełnoletni, nie pracujący, uczę się) chociaż myślę że mało w tym prawdy.

Jako że było to moje pierwsze spisanie i mandat mam pytania.
Dostałem dwa świstki do wpłaty na poczcie, ale funkcjonariusz wpisał tylko kwotę mandatu (liczbą i słownie) jest miejsce na imię , nazwisko i PESEL ukaranego, nie wiem czy mam to dopisać czy wpłacić bez tego (jest tytuł z serią i numerem mandatu)?

Na świstku "mandat karny" jest puste miejsce na stempel dzienny, opłatę i podpis, rozumiem że to pole wypełnia się przy płatności na miejscu a nie jakoś dodatkowo na poczcie ?

Trzecia sprawa to czy mogę mieć przez to jakieś problemy w szkole ?

Oraz przy wczorajszej kontroli padło pytanie czy byłem kiedyś karany, odpowiedziałem oczywiście że nie. Chcę wiedzieć co mam powiedzieć przy następnej sytuacji tego typu, nie wiem czy to że "byłem karany" oznacza że otrzymałem mandat czy np. miałem odsiadkę lub mam zawiasy (nie chciał bym jakiegoś mandatu za udzielanie fałszywych informacji czy coś w ten deseń).

Donio
 Wysłana - 9 luty 2008 12:01      [zgłoszenie naruszenia]

Podczas legitymowania nie ma obowiązku podawania czy było się kiedys karanym za wykroczenia, przestępstwa czy tez nie

Doszły mnie słuchy że powinni mnie zabrać i odwieźć do domu a nie dawać mandaty

great joke !

a co do mandatu: po prostu zapłac go i tyle !

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

aadidas
 Wysłana - 9 luty 2008 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, to jak coś to powiem że dostałem mandat i tyle .

Więc tak jak zamierzałem zapłacę, tylko muszę się dowiedzieć jak z tymi świstkami.

zyrcio
 Wysłana - 11 luty 2008 22:25     
 Usunięta przez Donio za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Malevin
 Wysłana - 11 luty 2008 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawe, jak nie maja twojego nazwiska i peselu, to komu oni wystawili ten mandat? przeciez rownie dobrze mozesz podrzec ten swistek, przeciez nie beda cie na miescie szukac (poprawcie, jesli sie myle)

paker83
 Wysłana - 11 luty 2008 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

Art. 65. § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

To co, jak ide sobie z buta po ulicy i policja zażąda żebym się wylegitymował (a nie mam nic przy sobie po poszedłem pobiegać) to mogę dostać mandat?

Kask
 Wysłana - 11 luty 2008 23:26      [zgłoszenie naruszenia]

Za mandaty zadne ponaglenia nie przychodza.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

buee.
 Wysłana - 12 luty 2008 07:32      [zgłoszenie naruszenia]

jak mnie z kumplami spisywali to nikt nie mial dokumentu i koles pytal sie kazdego o dane (imie, nazwisko, adres, imiona rodzicow) i sprawdzal to przez krotkofalowke

paker83
 Wysłana - 12 luty 2008 07:45      [zgłoszenie naruszenia]

no ok, ale czy w ogóle prawo przewiduje możliwość ukarania kogoś za brak dokumentu tożsamości przy sobie? bo nie wiem jak ten art 65 par2 interpretować

edding300
 Wysłana - 12 luty 2008 08:47      [zgłoszenie naruszenia]

swiezaki

Wielki sen o lepszym swiecie, pięknej kobiecie, wielkiej fortunie zanurzony w skunie radze se jak umie ... !
Jeden naród, dwóch różnych Bogów."

Metyu
 Wysłana - 12 luty 2008 12:15      [zgłoszenie naruszenia]

nie ukraja Cie za brak dokumnetów

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kilka pytań odnośnie mandatu

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Ile kosztuje wysłanie 1 CD? | przepisy , dokumenty, prawo | Jakie ubezpieczenie?? | Dolary-kiedy koniec spadku | Moja sprawa - wezwanie / policja/ internet | Data wysłania czy data wpływu | inne godziny pracy | pobyt w szpitalu - koszta | Kredyt - samochód. Potrzebne informacje. | Rozłożenie grzywny na raty | Działka budowlana | Pobicie w klubie studenckim... | Przybywam z przyszłości | przegląd techniczny a weekend | Co mi grozi ?? | zwolnienie | gry hidden object | gry hidden object | tiger i kobra | tiger i kobra nago | punto II | hipokryta | bangkok | 100 lat pan smierc | najlepsze opisy na inso | Gomorra | pyralgina | zdrowie pyralgina | Politechnika warszawska | uniwersytet jagieloński | Porozumienie | wczasy | egipt rinokot | coś o sobie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.