FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3206 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Kim jesteś? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kim jesteś?"   

Remi-Thor
 Wysłana - 26 lipiec 2004 17:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

No to tu też zacznę.

Kim jesteś? Może stoikiem, może hedonistą (o to lubię ), a może jesteś indywidualistą i z żadnym filozoficznym przesłaniem się nie utożsamiasz?

Filozofia to miłość i dążenie do mądrości Filozofia zmierza do celu, który
mądrość już osiągnęła" Seneka

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

bunchet
 Wysłana - 26 lipiec 2004 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

No wiec ja jestem sobą

Mysle ze kazdy ma taką swoja własną filozofie
i przypisywanie siebie bo stoików bądz innych jest błedem
bo te filozofie wymyslili pewni ludzie i dla nich one były dobre
ale czy dla kazdego takie są ?

Oczywiscie mozna czerpać z nich duzo mądrości ale nic pozatym
przedewszystkim kierować nalezy sie soba

Fana
 Wysłana - 26 lipiec 2004 19:18      [zgłoszenie naruszenia]

Ja po prostu jestem soba i wydaje mi sie ze w zyciu jakas konkretna filozofia sie nie kieruje

Specjalista -

J-J
 Wysłana - 26 lipiec 2004 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

j/w i do tego staram się być uczciwym człowiekiem, dużo w życiu mi do szczęścia jest niepotrzebne

Prezes Rady 11

Sticzek
 Wysłana - 26 lipiec 2004 20:33      [zgłoszenie naruszenia]

nie filozuj tak

===>Spontan & Sticzkomen Filozofia GanG <===

polu
 Wysłana - 26 lipiec 2004 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

co za beszczelne bytanie. a o ustawie o ochronie danych osobowych nie słyszałeś??

Robson69
 Wysłana - 26 lipiec 2004 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

wojownikiem

<<<TrZa bYc tWarDyM nIe mIeTkiM>>>
<<<Re5pEcT tHe NatUrE>>>

ZIOMA5
 Wysłana - 26 lipiec 2004 21:27      [zgłoszenie naruszenia]

ja podobnie chyba jednak indywidualista... w sumie to jakas taka filozofia glebsza to jeszcze mi malo znana jest i nieprzypisuje sie do konkretoow, ale odkad jestem w liceum to zaczela mnie ogoolnie wciagac.. zawsze na polskim sa ciekawe rozmowy ogoolnie

HH slucham tylko od czasu do czasu... ten nick to nie od tego jest... :-P pozdroo :-D

kozbi
 Wysłana - 26 lipiec 2004 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

każdy z nas sie kieryje jakąs filozofią nawet ci co "poprostu są sobą" to tez jakas filozofia ja osobiście lubie filozofie ostatnio nawet zaczołem wgłębiać sie w historie filozofi, całkiem ciekawe

oj tam oj tam sialalala

ZIOMA5
 Wysłana - 26 lipiec 2004 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

no ciekawe ciekawe... na lekcjach nieraz mielismy polewy z tych starozytnych szkoolek... juz niepamietam jakich dokladnie...
ale napewno wciagajace to jest...

HH slucham tylko od czasu do czasu... ten nick to nie od tego jest... :-P pozdroo :-D

Massgain
 Wysłana - 26 lipiec 2004 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

ten dzial to porazka moim zdaniem... rozumiem ze mozna sie interesowac historia, przy okazji znajac z grubsza paru filozofow. ale zeby sie interesowac sama filozofia? to raczej dosc rzadkie chyba, nie uwazacie? sasm w tym roku mature zdawalem, znalem poglady bodajze ze 30 filozofow z kolejnych epok. teraz tez nazwiska lataja mi po glowie, ale juz tak szczgolow nie pamietam, chco fakt jak zaczalem sie teraz zastanwiac co troche sobie przypominam.

co do tematu posta:

a wiec staram sie byc po trosze stoikiem, jesli chodzi o dazenie do szczescie, ataraksja wydaje mi sie calekim dobrym wyborem. mecza mnie jednak barokowe rozterki. choc byc moze duszy wystarczyloby minimum, to cialo zada czegos wiecej, co zbliza mnie klolei do filozofii epikurejczykow, i zdecydowany sposob oddala mnie od cynikow z diogenesm na czele. epistemologicznie jestem raczej racjonalista, co nie wyklucza jednak mojej wiary z boga. jego istnienie przyjmuja "a priori" co byc moze oplaci mi sie przyszlosci. bo jak rzekl swego czasu Pascal:" czlowiek wierzac w boga nie nic nie traci, a nie wierzac moze stracic wszystko..." bla bla... i tak moglbym bez konca.

o takie cos ci chodzilo? napisalem prawde.

>>>> we are members of mayday <<<<

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kim jesteś?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Dowód determinizmu świata | religia:cel i kierunek czlowieka... | Naukowcy odkryli w ludzkim mózgu "boskie miejsca" | Ślub humanistyczny w Polsce | Sny niewidomego | warto zyc? | Jezus niekompatybilny z Jahwe | Nawróceni ?? | Joga i jej szkodliwość | Odwróceni | Czynniki kształtujące osobowość człowieka | zły moment | Pytanie do Jezusa | Co się dzieje z tym światem? | Bill Gates jest Antychrystem ?? | Pytanie do... | banda-byka-nowy-dwór-mazowiecki | cztery wierzchołki sześcianu połączono | kandydoza | bransoletka na kostke | programowanie | nie lubie pońiedziałków | dsj3 | ibuprom | nie umie robic loda | alfred | tosia123 | snake2oo7 | gwiazdeczka | gwiazdeczka89 | stella | link4 | luke | Luzifer | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.