FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10891 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Seks
Kobiety wolą WYSOKICH 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
wole wysokich 
sprawdzam jestem kobietą 
sprawdzam jestem niski 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Kobiety wolą WYSOKICH"   
 
rRnR
 Wysłana - 23 październik 2010 18:40    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Kobiety wolą wysokich

W XXI wieku, tak samo jak w XIX, wysoki wzrost ułatwia życie. Badania wskazują, że wysoki mężczyzna o szerokich barkach ma większe szanse znalezienia zarówno partnerki, jak i pracy. Badania opublikowane przez Uniwersytet Princeton wykazały, że wysocy mężczyźni (a także kobiety) zarabiają o 10 procent więcej niż osoby niższe o 10 centymetrów. Szanse, że mężczyzna zostanie dyrektorem są o 3 procent większe, jeśli ma 187 centymetrów wzrostu, niż jeśli ma ich 178.

Choć może się to wydawać dziwne we współczesnym świecie to jednak wzrost bardzo silnie wpływa na nasze postrzeganie świata i zachowanie. I tak niski mężczyzna często chce uchodzić za człowieka czynu. Zawsze jest gotów walczyć z każdym, nawet wyimaginowanym rywalem. Chętnie udowadnia swoją wartość. Musi włożyć znacznie więcej wysiłku w to, aby go dostrzeżono - szczególnie, aby zrobiły to kobiety. Mężczyźni swój niski wzrost często starają się zrekompensować sobie pieniędzmi. Często wybierają "męski zawód" typu kaskader czy policjant. Mają w sobie sporo cech przywódcy. Zauważmy, że w polityce trudno spotkać wysokich mężczyzn. Niewysokim mężczyznom przypisujemy takie cechy jak ambicja, zazdrość, wrażliwość na pochlebstwa. W polityce to cechy niezmiernie ważne. Natomiast wysoki mężczyzna budzi prestiż i zaufanie. Nie musi niczego udowadniać, nie cierpi na kompleks brakujących centymetrów, dlatego unika takich dziedzin życia, w których występuje bezpośrednia rywalizacja.

Po dłuższym zastanowieniu i poczytaniu stosu literatury na ten temat wydaje mi się, że jednak coś w tym jest. Co? O tym może po przedstawieniu kilku ciekawych wypowiedzi z forów internetowych. Wydaje się, przynajmniej z tych wypowiedzi, że kobiety podchodzą spokojniej do wzrostu mężczyzny niż my sami.

Jak się widzimy

"Zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że każdy dodatkowy cm (do 190-192cm) poprawiłby mój wizerunek w oczach kobiet i respekt wśród facetów. Mimo to pozostaje mi sie cieszyć, że mam chociaż te 175cm a nie np. 165cm. Na dzień dzisiejszy mój wzrost jeszcze nie jest jakimś powodem do wstydu, myślę że jest to juz takie powiedzmy minimum "przyzwoitości" dla faceta (bez obrazy dla tych co mają mniej) aby nie wyglądał na konusa, szczególnie jak nabierze sie odpowiedniej rzeźby i masy. Z takim wzrostem nie jestem przecież skazany na złośliwe docinki jak np. Kaczyńscy, kto wie może za 50 lat będą sie ze mnie śmiali jak średni wzrost dojdzie do 185-188 cm :) Ale co mnie to będzie wtedy obchodzić :) Póki co trzeba pracować nad resztą stylu, a więc muskulatura, fryzura, opalenizna, modne ciuchy, fajne zapachy, dorobić się ładnego auta, domu... i będzie dobrze :)"

"Jak sobie kupię Aston Martina DBS to nie będzie mnie nic obchodziło, że jakiś 200 cm koleś nie mieści się do środka i dotyka głową sufitu hehe ;P Niskie sportowe auta nie lubią dryblasów hehe :)"

"Ja mam 175 cm i mnie to boli. Co mnie obchodzi, że jakiś facet się lasce podoba, w dupie mam te szmaty. 85% lasek w tych czasach to zwykle (bip)a pozostałe 15% to porażka. Najważniejsze żebym miał ręce i nogi do podnoszenia sztangi i zdrowie a reszta .... A jak się (bip) to wysadzę autobus w powietrze i ciekawe co zrobią ci wysocy przystojni opaleni faceci heeh".

"Mając nasze 178 cm można jeszcze przeboleć jak ktoś jest wyższy o 5-10 cm, jak ktoś jest wyższy o 10-20 cm to już jest kiepsko, a jak ktoś jest wyższy o ponad 20 cm to już kompletna kicha i świetna muskulatura nic nam nie da nawet jak tamten będzie chudziną".

"Macie takie kompleksy, że pieprzycie 3x3 i gadacie bzdury tylko po to aby się zdołować. Bierzcie przykład z tych co mają po 170-175 cm i mają to gdzieś zupełnie się tym nie przejmując chwytając życie w garść".

"Ja mam 171 cm , nie ukrywam że wołałbym być wyższy, ale jakoś strasznie też nie rozpaczam. Ktoś kto ma ryja jak praszczur i ma 185 to jemu nawet ten wzrost nie pomoże ;P Trza akceptować siebie takim jakim sie jest".

I można tak dalej. Generalnie widać, że mężczyźni wysocy są mało akceptowalni przez niższych. Jednocześnie zdaje się potwierdzać to co było na wstępie, że niski wzrost może być przyczyną frustracji i nawet agresji w stosunku do całkiem niewinnych ludzi. Z drugiej strony pobudza do działania jak w wypowiedzi ze sztangami. Bezspornie prawdziwym jest fakt, że wysocy mężczyźni mają problemy z większością samochodów. Potwierdzam to bo kupując nowe auto muszę niestety brać pod uwagę ilość miejsca do sufitu i na nogi. Cóż... coś za coś. A zresztą to chyba nie jest takie ważne.

Jak widzą to kobiety

"Znam kilka związków w których to facet jest mniejszy i do dzisiaj są ze sobą szczęśliwi. Natomiast ja osobiście nie chciałabym niskiego faceta. Ja potrzebuję silnego mężczyzny z którym czułabym się bezpieczna. A obawiam się, że niski mężczyzna nie wzbudziłby we mnie takiego poczucia bezpieczeństwa. No i nie mogłabym nosić butów na obcasie".

"Zawsze wszystko sprowadza się do tego co ludzie powiedzą. Ja znam kilka par, gdzie facet jest niższy od kobiety, albo równy wzrostem (z tym, że jak ona ma obcasy, to on jest wtedy niższy) i nie uważam tego za problem. Osobiście jednak wolę wysokich mężczyzn".

"Mój jest wysoki, ale byłam kiedyś w związku z niższym ode mnie i wcale mi to nie przeszkadzało. Znam parę, w której on jest dużo niższy, ale są ze sobą już długo i są bardzo szczęśliwi".

"Niski facet nie oznacza jeszcze niższego od nas faceta; między nami jest tylko kilka cm różnicy (on jest ciut wyższy)- ale to naprawdę nie robi różnicy - w niczym i nigdy... myślę, że co innego tu jest ważne..."

"Mój mąż jest ode mnie dwa razy cięższy i o głowę wyższy - i taki mi pasuje".

"A mnie tam niski wzrost zupełnie nie przeszkadza, no może gdyby różnica była rzeczywiście duża to może byłoby to niewygodne".

"Byłam z niższym facetem i wcale mi to nie przeszkadzało bo tak naprawdę to nie wzrost się liczy choć przy butach na obcasie może to być denerwujące....a tak najbardziej to lubię facetów (oczywiście w kryterium wzrostu) o głowę wyższych, nie mogłabym być z mężczyzna dużo wyższym, po prostu nie lubię ciągle patrzeć w górę..."

"Lubię wysokich mężczyzn to fakt i mając do wyboru dwóch facetów jednakowo mądrych, wrażliwych i przystojnych różniących się wzrostem to pewnie wybór padłby na wysokiego".

No i masz babo placek. Niby nie, niby spokojnie bo nie o wzrost chodzi, a jednak ostatnia wypowiedź zamyka rozważania.

I jak na złość nawet w sennikach wzrost mężczyzny ma znaczenie. Gdy śni się kobiecie wysoki mężczyzna: to przestroga, żeby nie być agresywnym lub nie kierować się wyłącznie rozumem, natomiast gdy jest to niski mężczyzna: może oznaczać niskie poczucie własnej wartości (często w sferze seksualnej) ale tego typu bzdury oczywiście przedstawiam jako ciekawostkę kulturową bez komentarza.

Zdaniem profesjonalistów

Wysokim mężczyznom na ogół wiedzie się lepiej niż niskim. Jak pokazują badania, im mężczyzna wyższy, tym ma średnio więcej dzieci, pieniędzy i władzy. Kobiety szukają zatem wysokich partnerów - dedukują uczeni. Dotąd jednak nie było wiadomo, czy wybierają po prostu tych najroślejszych, czy też kierują się jakąś szczególną zasadą, na przykład wybranek ma być wyższy równo o głowę.

Czy rzeczywiście kobiety zawsze wolą wyższych, a mężczyznom zależy najbardziej na proporcji talii i bioder? Problem zbadał dr Bogusław Pawłowski, antropolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Okazało się, że ludzkimi preferencjami co do wzrostu partnera też rządzą wyraźne reguły.

Wymarzeni przeciętniacy

W wyniku przeprowadzonych badań wyciągnął następujący wniosek: ludzie maksymalizują swoje szanse na znalezienie partnera. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety dopasowują swoje oczekiwania do średniej wzrostu u płci przeciwnej, bo średniaków i średniaczek jest najwięcej. A w większej puli łatwiej znaleźć ideał. Mechanizm ten ma adaptacyjne uzasadnienie. Mężczyźnie mierzącemu 190 cm trudno znaleźć partnerkę równą wzrostem lub nieznacznie niższą. Marząc o kobiecie średniego wzrostu, maksymalizuje swoje szanse na spłodzenie potomka. Z tego samego powodu mężczyzna średniego wzrostu będzie preferował kobiety, nad którymi nieznacznie tylko góruje.

Brytyjczycy z badań Pawłowskiego wyciągnęli jednoznaczny wniosek: wzrost mężczyzny musi stanowić 1,09 wzrostu kobiety. Nie wzięli jednak pod uwagę wszelkich innych uwarunkowań.

Jeżeli nie jesteś wysoki, bądź przynajmniej bogaty

Ewolucja silnie preferuje wysokich mężczyzn. Mają oni liczniejsze potomstwo, a ich geny bardziej się rozprzestrzeniają. Mężczyźni tacy są postrzegani jako odnoszący sukcesy, atrakcyjni towarzysko i inteligentni. Są też bardziej pewni siebie, bo przywykli realizować własne zamierzenia: to, co działało na afrykańskich sawannach, działa też w opartej na wiedzy gospodarce. Nie mniej interesujący jest efekt placu zabaw
: jeśli zawsze wygrywamy w piaskownicy życia, ma to wpływ na naszą skłonność do podejmowania ryzyka i wygrywania.

W przypadku "kompleksu Napoleona" mamy do czynienia nie tyle z pewnością siebie, ile z zaciętością. Niscy mężczyźni bywają zaczepni, bo inaczej nie osiągną sukcesu. Są dowody, że nasz wzrost w wieku 16 lat pozostaje na zawsze naszym wzrostem mentalnym: jeśli dorastamy deptani przez innych, urośnięcie o kilka centymetrów po trzydziestce nic nam nie pomoże. Mężczyźni mają jednak to szczęście, że kobiety stosują bardzo szerokie kryteria przy wyborze partnerów. Niscy faceci mogą rzucić na szalę inne zalety - na przykład bogactwo.

[http://www.msfera.pl/kobiety-wola-wysokich.html]
______________________________
 
jestes tak beznadziejny, ze niedlugo zostaniesz pedalem.

 
Young2
 Wysłana - 23 październik 2010 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

czekamy na Sebe i Olka
_______________________________
 
these niggas broke, these niggas lazy

 
pytagoras
 Wysłana - 23 październik 2010 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

I na mnie

 
BEST7
 Wysłana - 23 październik 2010 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Przecież to oczywista oczywistość, że kobiety wolą wysokich facetów.

Mężczyzna zaczyna się od 180 cm, wszystko co poniżej to tanie podróbki.

Zmieniony przez - BEST7 w dniu 2010-10-23 18:50:43
_______________________________
 
"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości" Albert Einstein

 
sangolx
 Wysłana - 23 październik 2010 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

a myslalem,ze Olokk temat zalozyl
_______________________________
 
Jak mówi stare chińskie przysłowie,
,,Gdy nie wiesz co powiedzieć,to powiedz stare chińskie przysłowie''
==PIZDA OGJEŃ KLAN==

Znawca -
 
pugu
 Wysłana - 23 październik 2010 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem dryblasem, lubię małe kobiety bo najczęściej mają małe, zgrabne stopy. Wysoka kobieta = duża płetwa. Tyle. No ale nie o tym temat, tak sobie pozwoliłem wtrącic
_______________________________
 
O dwa dni nie dbam zgoła:
o zawodne jutro,
o umarłe wczoraj...

Znawca -
 
pawerty
 Wysłana - 23 październik 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

temat bardzo na czasie

 
wooyek
 Wysłana - 23 październik 2010 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

191cm wzrostu wysocy są lepsi
_______________________________
 
...smoke weed everyday %-)
green side of the force

 
pawerty
 Wysłana - 23 październik 2010 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

a i tylko w jednym się niezgadzam,że wysocy zarabiają o 10% więcej. Moja kórwniczka niższa o 40cm uniemożliwia mi zdobywanie premii

feministka pjerdolona

 
1900
 Wysłana - 23 październik 2010 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

jak pugu, z tym ze ni chvja nie podobają mi sie niskie panny - nie dość że śmiesznie by przy mnie wyglądała(no, to może i zaleta) to jeszcze wogóle nie podoba mi sie ich budowa - jak za chuda to taka drobinka co przy mocniejszym podmuchu wiatru zostanie wywiana gdzieś na pola a jak za gruba to taki mały chodzacy kloceq. Najlepsze panny tylko ze wzrostem 172-176, i takie tez pasują do wysokich.

edit: Ale wysoki wzrost ma tez w chvja wad - średnia wzrostu moich znajomych to 180, i jak idziemy przez miasto z grupą typów o wzroscie przykłądowo 170 a ja mam >190 to musi wyglądać tak =>

Zmieniony przez - 1900 w dniu 2010-10-23 19:05:46

 
pytagoras
 Wysłana - 23 październik 2010 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

j/1900

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Kobiety wolą WYSOKICH

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
Warto przeczytać: bo w życiu zawsze trzeba mieć nadzieję, chocbys byl na dnie | dlaczego dół a nie góra? | Tajemnica Orgasmuuuu | Pierwszy Raz?;/ - Problem.. | czekam i czekam...c.d | O co chodzi ? | ona nic nie czuje jak pieszcze jej piersi :( | Jak jej udowodnic.... | Amatorski STRIPTIZ - Filmiki! | Problem Z Ginekologiem... Prosze O Pomoc | Też tak macie?? | Bez picia nie ma sexu? %-) | ZEJSC ZE SZCZYTU | ciąza | *** Kłopot podczas stosunku! Wasze rady! | Suty jak wentyle od stara | instrukta | jak zagada | ma dup jak szafa | jak zrobi loda | jak w ama sie na email | soze | mad | jak zrobi loda | opel frontera | jak zrobi loda | jak w ama sie na email | darek05 | darek | sto | pawiel | kefas | zielona | co ostatnio kupiliscie edycja | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0