FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1650 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kolizja drogowa - prośba o radę 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kolizja drogowa - prośba o radę"   

fellowes
 Wysłana - 4 listopad 2011 00:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, dziś miałem nie przyjemną sytuację na jezdni, jechałem na drodze głównej z przepisową prędkością ( zajście nie pamiętam bo to pierwsza moja w życiu kolizja i byłem trochę posrany, ale na trzeźwo wyciągnąłem kilka wniosków) jadąc drogą główną prawym pasem na lewym przed przejściem dla pieszych stał (lub nawracał i włączał się do ruchu samochód) i na prawym pasie z drogi podporządkowanej wyjechał (lub stał tam - ale o tym później) samochód, ja nie chcąc w nikogo uderzyć przejechałem między samochodami i siebie mam lekką rysę na błotniku oraz samochód którego drasnąłem na pęknięty kawałek lakieru na błotniku oraz lekko orysowany zderzak, po zajściu zjechałem na pobocze i wyspinany nic nie mówiłem, nie spisaliśmy oświadczenia ani nie dzwoniliśmy po policję, gość ma dzwonić. Ale jak wy to widzicie, przecież jakby stały dwa samochody obok siebie na drodze dwupasmowej to chyba 3ci dość spory by się nie zmieścił między nimi dosłownie na grubość lakieru ? Więc imo jest prawdopodobieństwo że jednak ten samochód się włączał do ruchu z drogi podporządkowanej. Nawet jeśli jest to jego wina (W najgorszym wypadku obupólna) to czy bez oświadczenia i odrazu po kolizji wezwaniu policji można coś jeszcze zdziałać ? Jutro jak gość będzie dzwonił powiem że nic mu nie zapłacę i będę się trzymał mojej wersji bo jestem w sumie przekonany że gdyby on tam stał to za chvj bym się nie zmieścił między nich a jako że jestem dobrym kierowcą wybrałem mniejsze zło.

Poniżej obrazek jak to wyglądało akurat ulice się zgadzają i z tego co widzę po stalecie nie ma chvja żeby tam 3cie auto przejechało jak motor.

"w USA mają tax zamiast vat-u" ~ tpawel

4stars
 Wysłana - 4 listopad 2011 01:12      [zgłoszenie naruszenia]

Nie było policji = nie ma zeznań. Spisywaliście jakieś oświadczenie o szkodzie ubezpieczenia cokolwiek? Astra się włączała ok czyli teoretycznie wymusza pierwszeństwo. Teraz tylko pytanie co ty jadać lewym pasem robisz w środku skrzyżowania na prawym pasie. Z tego co nakresliles wydaje mi sie ze wina jest po twojej stronie bo w takiej sytuacji powinienes jechac lewym pasem poczekac az passat pojedzie dalej ewentualnie przejechac skrzyzowanie i dopiero sie właczyć na prawy pas.

Searching for the truth is easy.Accepting the truth is hard.

fellowes
 Wysłana - 4 listopad 2011 01:18      [zgłoszenie naruszenia]

Spisywaliście jakieś oświadczenie o szkodzie ubezpieczenia cokolwiek?

Nawet jeśli jest to jego wina (W najgorszym wypadku obupólna) to czy bez oświadczenia i odrazu po kolizji wezwaniu policji można coś jeszcze zdziałać ?

Teraz tylko pytanie co ty jadać lewym pasem robisz w środku skrzyżowania na prawym pasie.

jadąc drogą główną prawym pasem na lewym przed przejściem dla pieszych stał (lub nawracał i włączał się do ruchu samochód)

A dzięki za chęci

Neptas
 Wysłana - 4 listopad 2011 01:41      [zgłoszenie naruszenia]

Czy w tym miejscu jest jakiś system monitoringu, ewentualnie czy byli jacyś świadkowie mogący potwierdzić jego/Twoją wersję (typu pasażerowie u Ciebie/u niego w samochodzie)?
Z jakiego powodu nie spisaliście oświadczenia/nie wezwaliście policji?
Prawnikiem nie jestem, ale kilka kolizji w życiu miałem i moim zdaniem jeśli nie ma oświadczenia Twojej winy na piśmie, oświadczenia policji, systemu kamer mogących jasno potwierdzić Twoją/drugiego uczestnika winę lub szwadronu świadków, to możecie się na wzajem teraz co najwyżej powyzywać przez telefon i tyle.

fellowes
 Wysłana - 4 listopad 2011 02:14      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie tj piszę, z jednej strony nie chcę żadnych nagrań z kamer itp bo chvjowo jakby to była moja wina ale z drugiej strony wątpie żebym się zmieścił między dwa samochody jakby stały na swoich pasach normalnie

Neptas
 Wysłana - 4 listopad 2011 02:42      [zgłoszenie naruszenia]

Obawiam się, że jeśli od razu na miejscu nie było policji albo jasno spisanego oświadczenia, to teraz udając się na policję bez konkretnych dowodów (właśnie nagrania np.) usłyszysz co najwyżej "paaanie, załatwcie sobie to między sobą". Ogólnie, to na Twoim miejscu upewniłbym się, że nie ma tam kamer, że nie znajdzie się nagle 20 świadków, którzy wskażą Cię palcem jako winnego, po czym naprawił swój samochód (uszkodzenia chyba nie są poważne?) i podczas ewentualnej rozmowy z drugim uczestnikiem poradził mu przez telefon zrobienie tego samego.
Oczywiście przed naprawą możesz zrobić kilka zdjęć uszkodzeń na swoim aucie, ewentualnie w inny sposób udokumentować stan po kolizji. Dlaczego? Ano dlatego, że widziałem kilku cwaniaczków, co próbowali zarobić w ten sposób i po stłuczce "dobijali" auto na podwórku żeby więcej wyrwać z OC sprawcy.
Jeśli natomiast nie spisaliście oświadczenia, bo tamten uczestnik tłumaczył się, że np. nie ma teraz czasu, śpieszy się i że załatwimy to jutro, to masz 90% szans że jechał nagrzany, bez prawa jazdy albo bez ważnego OC/przeglądu = jego bezapelacyjna wina. W takim wypadku gorzej, bo odpowiednio przyciśnięty (choćby telefonem przy uchu z wykręconym numerem na policję) byłby pewnie gotów pokryć Twoje szkody z nawiązką

Zmieniony przez - Neptas w dniu 2011-11-04 02:48:34

Ventinari
 Wysłana - 4 listopad 2011 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

Jeszcze raz edit.

Jechałeś lewym czy prawym pasem, bo nic już nie rozumiem.

Zmieniony przez - Ventinari w dniu 2011-11-04 11:28:03

Znawca -

fellowes
 Wysłana - 4 listopad 2011 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

Jechałem prawym z tego co pamiętam, ta droga jest akurat w miarę równa więc nie było potrzebny jechać lewym w mieście a jeśli nawet to nie ma ciągłej na tym skrzyżowaniu ale kij z tym, tak wyglądają uszkodzenia u mnie

Ventinari
 Wysłana - 4 listopad 2011 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli jechałeś prawym pasem, a z prawej strony miałeś podporządkowaną, to ten ktoś wymusił pierwszeństwo.

Jeżeli odbiłeś w lewy bok i przejechałeś między pojazdami, to znaczy, że ten ktoś pojawił się w ostatniej chwili, bo w innej sytuacji po prostu byś zahamował?

Nie pozwól się ocyganić. Jak ktoś będzie chciał kasy, to niech idzie do sądu.

Zmieniony przez - Ventinari w dniu 2011-11-04 12:19:37

Znawca -

fellowes
 Wysłana - 4 listopad 2011 13:06      [zgłoszenie naruszenia]

Właściciel dzwonił i mówił że chcę 500zł albo się dogadujemy na policji, chyba wybiorę drugą opcję.

4stars
 Wysłana - 4 listopad 2011 13:09      [zgłoszenie naruszenia]

weź sprawdź u siebie ważność oc i przegląd tak dla pewności.

Searching for the truth is easy.Accepting the truth is hard.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kolizja drogowa - prośba o radę

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Lukas Bank-pomocy | Prawo - biznes - sport | odliczenie okien | Problem | Gadzety | Trudne pytania o pity | Zarabianie na zakłądach sporotwych | szlachetne zdrowie... | Ryczałt na paliwo | MetaStock | EUR1 | Prosba o wytlumaczenie | Prawa autorskie | praca licencjacka | wypowiedzenie pracy | za ile mieszkanie w Wawie | czy moja b?ona pek?a | pierwsza mi?o?? | uk ad zamkni ty | ch opaki do wzi cia | czy ona jest w ci zy | lekkoatletyka dla niepe nosprawnych | zdjecia nago | potwór z loch ness | wanna | Danny2410 | sakramenty | moli | DjTiesto | on mnie nie chce | rpk | gimper | lesine | zalukaj | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.