FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 891 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Komisija wyborcza/prokurator ??? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Komisija wyborcza/prokurator ???"   

Maciej_TBS
Naczelny koks
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 22:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam mam pytanko, ostatnio pracowałem w komisji wyborczej 25.09.br. Praca jak każdy zapewne wie polega na sprawdzaniu danych wybrcy podanie mu listy do podpisu i wydanie kart do głosowania. Kolejno po godzinie 20 rozpoczyna się podliczanie głosów i tu zaczyna się problem a mianowicie, podliczanie miało trwać do godziny 1:00 ale z powodów "komputerowych" przedłużyło się do godziny 4:00 (a przynajmniej mi sie tak wydawało) pisząc wydawało mam na myśli to, że pytałem sie przewodniczącej komisji od jakiego czasu moge wyjść, a przwodnicząca powiedziała mi że po podpisaniu ostatnich raportów jestem wolny. Ostatnie raporty (około 120) podpisałem i wyszedłem. Dzisiaj włączyłem telefon i zobaczyłem trzy wiadomości na mojej skrzynce pocztowej. Odsłuchuje i co słysze ??? "Panie Macieju proszę natychmiast wrócić do szkoły ponieważ to nie podpisal pan wszystkich raportów" kolejna wiadomość "Panie Macieju proszę wrócić do szkoły, jeżeli pan nie wróci zostanie wyciągnięte w stosunku do pana odpowiedznie konsekwencje" I teraz moje pytanie mineły dwa dni nikt do mnie nie dzwoni z komisji a zastanawiam się czy rzeczywiście kto kolwiek ma prawo do oskarżenia mnie skoro tak zostały podane mi wiadomości. Dodam. że nie podpisywałem żądnej umowy i żadnych pism w których byłoby napisane, że w razie nie dopełnienia funkcji grozi mi kara. Bardzo prosze o poważne wypowiedzi, głównie mam nadzieje, że wypowiedzą sie w temacie VLAD i Tommy

Z góry dziękuje wszystkim za wypowiedzi i pozdrawiam

Na ulicy szczerość do koleszki się liczy !!!

mlkv
 Wysłana - 27 wrzesień 2005 23:07      [zgłoszenie naruszenia]

Poszukam jutro w odpowiednich przepisach i postaram się znaleźć odpowiedź. Generalnie zasadą jest raczej powiadamianie o ewentualnej odpowiedzialności karnej osoby mające podejmować się podobnej funkcji.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Tommygun
 Wysłana - 28 wrzesień 2005 20:37      [zgłoszenie naruszenia]

w sumie, to nie jestem prawnikiem, choć na codzień w prawie się grzebię ale od strony ekonomicznej, taki paradoks - a jestem ekonomistą
jutro jak będę miał chwilę w pracy to zajrzę do lexa i spróbuję wczytać się, czy mogłeś naruszyć jakieś przepisy

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 28 wrzesień 2005 20:58      [zgłoszenie naruszenia]

W Kodeksie Karnym przestępstwa przeciwko wyborom i referendum znajdują się w rozdziale XXXI, art. 248-251. Dwa które na siłę można próbować zastosować w tej sytuacji to 248 i 249. 248 : "Kto w związku z wyborami do Sejmu, Senatu, wyborem Prezydenta RP, wyborami do samorządu terytorialnego lub referendum: (...) używa podstępu celem nieprawidłowego sporządzenia listy wyborczej (...)" 249: "Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza w (...) 3) głosowaniu lub obliczaniu głosów". 248 zagrożenie 3 lata pozbawienia wolności, 249 pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat, kar grzywny i ograniczenia Kodeks w tych wypadkach nie przewiduje.
Gołym okiem widać, że zastosowanie tych przepisów jest w odniesieniu do Ciebie wątpliwe - należałoby wykazać podstęp, co jest w praktyce trudne, a w tym przypadku b. wątpliwe aby w razie czego sąd tak to widział.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Tommygun
 Wysłana - 28 wrzesień 2005 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnie raporty (około 120) podpisałem i wyszedłem
w sumie to przewodniczaca komisji nie dopełniła obowiązku dopilnowania, żeby wszystkie raporty zostały przez wszystkich członków podpisane

moim zdaniem to może pójść do wyjaśnienia przez PKW, jednak ta nie powinna robić problemów, ewentualnie mogą Cię poprosić o wyjaśnienie sytuacji, nie mają ŻADNYCH dowodów, że zostałeś poinformowany o jakichkolwiek nieprawidłowościach, bo informacja na poczcie głosowej to nie dowód

moim zdaniem wyjdzie raczej niechlujstwo przewodniczącej a nie Twoja zła wola, przecież częśc raportów podpisałeś, jakby co to mów, że pośpiech i zwykłe przeoczenie, nic poważnego nie powinno Ci się stać ale jak napisałem - spróbuję zajrzeć jeszcze do lexa

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2005-09-28 21:11:01

Specjalista -

Maciej_TBS
Naczelny koks
 Wysłana - 29 wrzesień 2005 11:42      [zgłoszenie naruszenia]

BARDZO DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA WYPOWIEDZI !!!! Wczoraj jeszcze rozmawiałem z moim znajomym prokuratorem i powiedział, że kompletnie nie mam się czym przejmować Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi !!

pozdrawiam

Na ulicy szczerość do koleszki się liczy !!!

maziaban
 Wysłana - 1 październik 2005 15:18       [zgłoszenie naruszenia]

A ja Ci powiem jak to w rzeczywistości wygląda: nie pojawiłes się to prawdopodobnie przewodniczący Twojej komisji sfałszował Twój podpis czyli po prostu podpisał sie za Ciebie.I po problemie.
Na przyszłość podpisuj uważnie każdą stronę protokołu bo będziesz wracał..
Hmmmm... czyli byłeś pewnie w jednej z tych czterech komisji co najdłużej cała Polska czekała na wyniki...

Pieprzę waszego bana dzieciaki.Jak dorośniecie to pogadamy.
Znawca w działach sex i speedrine
Legia,Legia Warszawa!!!!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Komisija wyborcza/prokurator ???

Warto przeczytać: Otwarcie sklepu - kilka pytan :) | Pytanie o kredyt... dla osoby niepełnoletniej ^^ | ile lat w papierach widnieje pzrestępstwo przeciwko dokumantom | Rozliczenie z firmy | parkuje jak mu sie podoba | kredyt mieszkaniowy | Lokata 2000 zł. | Prawnicy - moze burza mózgów? | Poprawczak?? | Przepisanie ziemi - koszty. | Praca licencjacka | Kolizja- skutki | prawo jazdy - problem | Problem z sąsiadami, o PSA | Wlasciciel robi problem z aktem notarialnym | Plan Pracy licencjackiej | cycki milf | focus only | strony podobne roksy odloty w niemczech | psychiatra | kokainka | gościnna w kroku | saks w kiblu | seks w kiblu | ola Kutz | mężatki | wspólna masturbacja | sąsiadka na balkonie | saab 93 | koleżanka z pracy | kręcą mnie laski | medoff | stwórz postać fantasy | prezent na święta | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.