FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2872 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Kompletnie zorany beret, syndrom DDA :-( 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kompletnie zorany beret, syndrom DDA :-("   

UnderBoy
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 23:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, postaram sie w miare jasno. Sadze ze moje problemy wynikaja z dwoch rzeczy: psychiki odziedziczonej po matce (geny) a takze problemow rodzinnych ktore mialy miejsce dlugi czas. Niestety, jak zdazylem zauwazyc moja mama ktora jest wspaniala osoba posiada rowniez dosyc mocno wyrazony owy syndrom. Jak nie trudno sie domyslic, dosiegnelo to rowniez mnie. Mysle ze jestem nawet stosunkowo nieciekawym przypadkiem ;( Ostatnimi czasy jest po prostu, nie owijajc w bawelne, FATALNIE. Postaram sie wypisac calosc od myslnikow zeby bylo przejrzyscie:
- kompletny brak koncentracji
- robienie z byle czego problemu wysokiej rangi
- mysli samobojcze
- "nakrecanie sie" bez powodu; po prostu wyobrazam sobie jak to by bylo gdyby np. zdradzala mnie dziewczyna
- apatia
- brak pewnosci siebie
- trudnosci w rozmowie z innymi, szczegolnie z dziewczynami (nie chodzi o treme - to wazne)
- ogromne lenistwo
- ciagle zmienianie zdania, zbytnie sugerowanie sie postepowaniem i zdanie innych
- wyraznie widoczne dzialania autodestrukcyjne do ktorych nie dochodzi z dwoch powodow: mam bardzo silny mechanizm samozachowawczy (po matce rowniez) oraz bardzo dobrze diagnozuje zachowania swoje jak i innych. Wiem zazwyczaj bezblednie dlaczego naprawde cos robie - tylko to mnie ratuje. Problemem jest to ze sama swiadomosc pomaga mi tylko w stwierdzeniu faktu, nie potrafie z tym walczyc. A wszystko to, paradoksalnie, w bardzo dobrym okresie mojego zycia. Chodze do dobrej szkoly, dziewczyny sie mna interesuja, nie mam zadnych problemow zdrowotnych (poza psychicznymi ;)), odlozylem sporo pieniedzy etc. Zauwazam tez ze obracam sie w towarzystwie DDA, tyle ze nikt oprocz mnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Kazdy jeczy, cierpi, narzeka - to dodatkowo utrudnia mi sytuacje. Nie wiem juz co mam robic - chcialbym pojsc na rebirthing i/lub regresing ale nie ma tego w moim miescie. Jest jeszcze dla mnie jakies wyjscie, czy juz moge walic samoboja? Nie jest za ciekawie.

ewab
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 02:34      [zgłoszenie naruszenia]

Zaburzenia osobowości...to się leczy...terapia i farmakologia...idź do psychologa!

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

djNokio
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 07:09      [zgłoszenie naruszenia]

W takim razie polowa ludzkosci powinna isc do psychologa.

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 08:42      [zgłoszenie naruszenia]

Połowa ludzkości może nie, ale połowa naszego polskiego społeczeństwa napewno! Bo syndrom współzależnienia - czyli DDA - to u nas powszechna sprawa (zapewne ze względu na tradycje alkoholowe...)

edit: temat był tu:
[http://www.insomnia.pl/temat188951/]

Zmieniony przez - Grundman w dniu 2006-09-13 08:43:44

Namaste!

Ekspert -

djNokio
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 08:44      [zgłoszenie naruszenia]

"(zapewne ze względu na tradycje alkoholowe...) "

Możesz rozwinać?

{edit} ok juz przeczytalem w linku na górze.

Zmieniony przez - DjNokio w dniu 2006-09-13 08:46:08

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 08:53      [zgłoszenie naruszenia]

Hym... Od razu zaznacze że wzorzec ten nie jest czymś "normalnym", powoduje nienormalne postrzeganie rzeczywistości. Na DDA (czyli Syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika) składa sięwiele specyficznych wzorców emocjonalnych, charakterystycznych dla psychiki i postrzegania człowieka uzaleznionego. Sami nie musimy pić, ani naszi rodzice nie muszą pić - wystarczyło że byli to dziadkowie alp tp, a wogle co sie oszukiwać - skoro postaw charakterystycznych dla tego syndromu naucza się nawet w szkole jako wartości!!! Wzorzec ten koduje się w podświadomości, np dziecka, i takie dzicko w różnych sytuacjach zachowuje się niczym pijany rodzic - kręci w kółko w swoich decyzjach i swoim życiu, nie wie czego chce, zmienia zdanie, nie rozumie siebie, jest zakręcone jak ruski termos etc... A przykładem mentalności DDA całego naszego narodu są np przykłady martyrologii narodowej - kiedy to nasi niedkońca trzeźwi dziadowie po libacji alkoholowej szli z szabelką jako pierwsi niby to oddawać życie w imie patriotyzmu i przelewać krew, a nigdy i tak nic z tego nie mieli - korzytsały na tym tylko bardziej trzeźwe narody :) DDA to nie tylko alkoholizm, to także ćpanie.

Więcej w arcie który podałem tam w linku w tamtym temacie, a jak będzie potrzeba to wrzuce jeszcze więcej artów.

Namaste!

Ekspert -

LukRecJa
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 11:25      [zgłoszenie naruszenia]

Zaburzenia osobowości...to się leczy...terapia i farmakologia...idź do psychologa!

ewab, ja Cię proszę...
po pierwsze: psycholog nie wypisze leków, od tego jest lekarz psychiatrii
po drugie: autor napisał, że się leczy.

Drogi autorze, wiem poniekąd co przeżywasz i sama jakiś czas leczyłam depresję ksobną i inne takie...
wyleczyłam.
traz tylko muszę przyzwyczaić się, że już nie biorę chemii która "chce" za mnie.
Traz muszę sama zacząć o sobie decydować.
Jesteś inteligentny, znasz dogłębnie swój problem, pomimo wszystko wiesz już jak go rozwiązać - rozmowa z sobą, dokładne planowanie dnia, panowanie nad emocjami, spokojne, powolne, dokładne działania... Potrzebujesz zebrać się do kupy (wiem, bo też tak mam) ale to nie będzie możliwe jeśli sam powolutku nie zaczniesz sobie układać, planować etc
rebirthing podobno świetna sprawa. Uczucie że można zacząć wszystko od nowa - świtnie. Tylko czy zawsze wykorzystuje się tę okazję?

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

bardota..
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

pomoc psychologa konieczna jesli bedzie potrzeba skieruje cie do psychiatry. Gdyby nie ta apatia pomyslalabym ze to adhd

Zmieniony przez - bardota.. w dniu 2006-09-13 11:40:10

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

LukRecJa
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

no no
apatia i adhd

Specjalista -

bardota..
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

no przeciez napisalam ze gdyby nie apatia

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

LukRecJa
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 12:34      [zgłoszenie naruszenia]

franco zdąrzyłaś edytować

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kompletnie zorany beret, syndrom DDA :-(

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Dlaczego na insomnia.pl jest tylu ateistów - odpowiedź | Jezus symbol a idea | Problem z wybuchowością | Prośba o tłumaczenie... | Kto tu jest tym złym? | czy wy tez czujecie tą moc....?! | Bierzmowanie. | Modlitwa niewierzącego na pogrzebie | Czy istnieje naukowy dowód na to, że religia szkodzi? | Kościół na rozdrożu | Dlaczego dla Judaistów Jezus nie jest Mesjaszem? | OPĘTANIE | Czy Allach widzi przez ściany? | Inteligencja emocjonalna | Ku... w filozoficznym ujęciu i sofizmaty | Niemoc w snach | 2956835916629706731341595650134159565013415956501 | 29568359134159565011utmccn=(direct)utmcsr=(direct)utmcmd=(none) | odtwarzanie filmA3w | gaz pieprzowy | jak moim zdaniem wygląda praca świeżo przyjętego funkcjonariusza | czapeczki | olo1010 | ricky | buist | activeone | polka praca | polka | rozmowa z rodzicami | torba na ramię | sake | RB045081582CN | zeszmaci | Modelka bielizna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.