FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1115 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Komputer PC do montażu wideo 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Komputer PC do montażu wideo"   

Remi-Thor
 Wysłana - 1 luty 2016 11:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, po dłuższej nieobecności

Próbuję coś sklecić do montażu wideo. Sprzęt raczej średni, ale powinien dać radę. Chodzi mi głównie o full HD, DV, może nieśmiało w przyszłości 4k. Pewnie też obsługa plików AVHD.
Nie musi to być montaż jak w TV (podgląd w czasie rzeczywistym full hd itp) raczej, żeby się dało płynnie montować a podgląd w małym okienku, później rendering. Oprócz tego obróbka zdjęć oraz audio. Kontroler MIDI, nagrywanie gitary elektrycznej (muzyka filmowa troszkę :)
Komputer fajnie jakby nie powodował wyłączania sprzętów w domu, czyli żadne 850W raczej cichy i energooszczędny (wiem to się trochę kłóci z montażem, ale jakiś kompromis).

Soft do niego, to: Windows 10/Linux, Adobe Premiere (może After Effect) i/lub Sony Vegas oraz Adobe Photoshop, ProTools itp.

Kwota to w okolicach 4000 do 5000 maksymalnie zł (hardware oczywiście bez monitora - posiadam już full HD 24 calowy)

1. Płyta MSI B150 PC MATE, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI, VGA,USB 3.1, ATX (B150 PC MATE) = 385,00 zł
2. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K) = 1 159,00 zł
3. Pamięć Corsair Vengeance LPX 4x8GB 2133Hz DDR4 CL13 (CMK32GX4M4A2133C13) = 802,57 zł
4. Palit GeForce GTX750 Ti OC 2GB GDDR5 128bit (NE5X75TS1341F) = 529,00 zł
5. DYSK SSD Silicon Power S55 120GB SATA3 (SP120GBSS3S55S25) = 195,00 zł
6. DYSK HDD Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001) = 318,00 zł
7. OBUDOWA Raijintek Arcadia - USB 3.0 - czarna (0R200004) -149,00 zł
8. ZASILACZ SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 = 179,00 zł
9. UPS Eaton Protection Station 800 USB PL (61081) = 446,00 zł
10. KARTA VIDEO AVerMedia Rejestrator Obrazu (Video Grabber) DVD EZMaker Gold PCI = 146,40 zł
11. KARTA MUZYCZNA Esi Juli@ XTE = około 500,00 zł
12. KARTA FIREWIRE Kontroler Digitus PCI do Firewire 3+1 IEEE1394a DS-33203 = 41,01 zł
13. CZYTNIK KART
14. KLAWIATURA
15. MYSZKA
16. NAPĘD OPTYCZNY Asus 24F1MT - (DRW-24F1MT/BLK/B/AS) = 59,00 zł

Ceny z Morele.net. Raczej i5, ponieważ i7 drogi. Musi być 32GB ramu, bo mniej to słabo będzie (wiem CL jest ważne, ale wolałbym wspomniane 2133Hz niż mniej). Karta graficzna z CUDA (do 500zł, bo chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenia przy montażu). Karta muzyczna (domowe studio, w okolicach 500zł). Dysk SSD wskazany.

Mam problem wielki z zasilaczem, bo nie za bardzo wiem jaki pociągnie. Chcę z delkatnym zapasem, jakbym tak podpiął kiedyś cpś jeszcze do kompa, żeby nie wyłączał się. A do tego (bo to chyba razem musi pasować) jaki UPS? UPS muszę mieć ponieważ tam gdzie mieszkam często jest pstryk-pstryk. Nawet nie chodzi o wyłączenie na godzinę prądu, tylko te cholerne pstryk-pstryk. Reset kompa i dyski uszkodzone itp..

edit: Przypomniało mi się coś jeszcze. Jeśli istnieje taka karta graficzna, gdzie mogę podłączyć dwa monitory. Chociażby jakiś mały drugi np. 17calowy do podglądu, to byłoby świetnie.

Dziękuję za poświęcenie uwagi

Zmieniony przez - Remi-Thor w dniu 2016-02-01 11:40:29

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

gastxxx
ole !
 Wysłana - 1 luty 2016 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

Do tej karty mozesz przecież podłączyć nawet 3 ekrany naraz a ich wielkość nie ma tu znaczenia
co do UPS (jak i zasilacza) to musisz sobie policzyć maksymalne zapotrzebowanie (nie zapominając o monitorze itp) i dodać 20-30%.

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Specjalista -

saikolank
 Wysłana - 1 luty 2016 13:54      [zgłoszenie naruszenia]

Cóż okej niechaj się wypowiem:
Zacznijmy od CPU: Zasadniczo to powiem to co powtarzam od lat, czyli że i5 nie nadaje się do obróbki Video w 4k o dużym bitracie, ale cóż na i7 Cię nie stać. Miałem okazje bawić się tym Skylake-iem i generalnie zachowuje się bardzo podobnie do mojego FX-a 8350. Z racji niemałego TDP potrafi zawyć wentylatorem jak moje cudo. Aczkolwiek w pewnych zadaniach radzi sobie lepiej, a w pewnych gorzej, na ten przykład coś mu nie szło za szybko w kodeku AVCHD, gdzie mój AMD sprawdzał się znacznie lepiej. Za to konwersję międzyformatowe szły znacznie lepiej. No i nie umiałem dobrać takich parametrów, żeby ten i5 nie zarzynał obrazu na podglądzie w czasie rzeczywistym- ale to może kwestia poyebanych ustawień pinnacla.
W grach, benchmarkach, legitymuje się lepszym przelicznikiem i5- nic dziwnego, w końcu od mojego biedackiego CPU młodszy.
Przy obróbce filmu 4k nawet o niskim bitrate i5 wykazywał taki sam zwis co mój 3 letni AMD- no może faktycznie potrafił skończyć renderować czasem jakieś 30-40 sekund szybciej od FX-a, ale to zależy od efektu. Choć w praktyce to raczej jest męczarnia, aniżeli obróbka, jak nakładanie bardziej skomplikowanego efektu na 20 sekundowy materiał trwało niejdnokrotnie 15-20minut.
Ale do takich rzeczy to tylko i7 w cenie co Ty masz cały budżet i o mocy prodiżu znacznie przewyższającej mój FX-grzejnik. No ale na takim czymś obróbka zapiernicza.

Jak nie masz zamiaru grać w gry do bym sobie odpuścił tak drogą kartę graficzną- ona raczej Ci się do niczego nie przyda- no chyba że jestem w błędzie i chcesz ją wykorzystać do liczenia czegoś. Choć ja jak składałem kompa to obrabiałem Video tak samo na karcie zintegrowanej jak na znacznie mocniejszej karcie dodatkowej, która w moim przypadku nie odgrywa żadnej roli i nie ma żadnej różnicy.
DYSK SSD Silicon Power S55 120GB SATA3 (SP120GBSS3S55S25) To byś sobie darował, jak masz kupować, żeby się tylko nazywało, ze masz SSD. Minimum jakiś Samsung Evo/Intel, żeby to miało sens.
32GB Ramu??? A co Ty z tym ramem będziesz robił??? Obrabiał filmy o długości powyżej 3 godzin na raz???? Nie ma sensu, weź 16gb taktowane 1866Mhz, bo ten CPU i Płyta główna w życiu nie przegryzie szybszego Ram-u. sam mam 16Gb i jakoś jak obrabiam A/V, mam zminimalizowaną grę, 40 zakładek w operze to szczytowo dochodzę do wartości 70% zajętej pamięci.
Ta karta Video taka droga bo mam rozumieć grabuje już FHD? Osobiście brałbym coś innego, ale to chyba przez to ze z firmą Aver media mam złe wspomnienia.

Co do karty dźwiękowej to nie wiem co tam wrzuciłeś za wynalazek. Na pewno, zeby to miało sens karta za tyle kasy musi mieć obowiązkowo DTS 9600/24 EAX, natywne 24 bity, 2xoptyka, wejście monitor 60ohm. Większość kart nie posiada właśnie DTS-a, a kupno karty pod obróbkę bez tej technologii mija się z celem. Oczywiście posiadasz na stanie odpowiedni ampli ze złączem optycznym, z pełną obsługą technologii dźwięku scenicznego. Bo jak masz ta kartę podpinać pod jakąś szmirę typu głośniczki komputerowe to od razu kartę możesz sobie darować, a kasę która Ci zostanie możesz dołożyć na przykład do obudowy. Na ten przykład sam przerabiałem różnie karty. Najpierw był SB live 5.1 za 250złotych. Charczał na pewnych częstotliwościach i nie miał wogule obsługi zadnych sensownych kodeków. Potem był chwilę Asus Xonar, który okazał się do muzyki tez jedną kupą. Teraz jest Sound Blaster Z najwyższy model i na tym dopiero mam wszystkie częstotliwości i systemy. Ta karta potrafi nawet zdekodować poprawnie dźwięk Dolby digital idący z S-VHS!!!
Kolejna sprawa to jest śmieszny napęd, który chcesz brać. DVD było spoko, ale jakieś 10 lat temu. Teraz bierzesz nagrywarkę BD-R, żeby to miało sens i trzymało się kupy. No chyba że gdzieś masz archiwizację i wierzysz w nieśmiertelność dysku twardego. Jak dla mnie słabo, bo tylko z telefonu po 3 tygodniach w azerbejdżanie wypaliłem płytę 25Gb, a z aparatu wyszły 2x 50gb. i to z jednego tylko wypadu. A taka prawda, że takie HDD 2TB bardzo Ci szybko zniknie. Ja opórcz BD-R mam w kompie 7 dysków, o łącznej puli 14,5TB- a na dzisiejsze wymagania jak wrzucisz kilka gier, masz dużo nieskompresowanego materiału to jest śmiesznie mało. Dla przykładu 20 minut filmu w rozdzielczości 4k przy wyłączonej praktycznie kompresji zajmuje jakieś 75Gb.

Jakbyś miał jakieś pytania to wal. W sumie zajmuje się hobbystycznie obróbką A/V, także cokolwiek w temacie moge powiedzieć.

Specjalista -

Remi-Thor
 Wysłana - 2 luty 2016 09:59      [zgłoszenie naruszenia]

GastXXX nie doczytałem . No to świetnie w takim razie.

Saikolank dziękuję za pochylenie się nad tematem i rozwianiem kilku niejasności. Niestety dołożyłeś mi kolejnych

OK. Niech będzie fullHD. Daruję sobie 4k w takim razie, ponieważ w tej chwili nawet nie mam takiej kamery i nie znam nikogo kto by miał.

Posiadam Sony HDR-HC5. Jest to kamera HDV full HD 1080 i ma moim zdaniem jedną super zaletę - kasetki miniDV :)
Stąd też ten 2TB dysk. Dlatego, że po zmontowaniu, istnieje możliwość eksportu na kasetę i archiwizacja lepsza niż wspomniany blu-ray. Ja w ogóle pisząc dvd-rom, miałem na myśli wyciągnięty ze starego kompa :) a w przyszłości sobie tak wyobraziłem, że może lepiej kupować tanie karty SD i wgrywać film, po czym stawiać na półce :) - z tym, że na dzień dzisiejszy trochę drogo by to wychodziło. Ale do płyt mam awersję, po tym jak poznikały mi niektóre dane po latach.

Co do Twojej opinii o sprzęcie.
Trochę nie rozumiem dlaczego płyta nie pociągnie tego ramu? Specyfikacja jest taka, że można wsadzić maksymalnie 64GB Ram o taktowaniu 2133. To dlaczego nie obsłuży mi i mam brać 1866?
Czy w taki przypadku nie mogę wziąć po prostu dwóch kości 8Gb 2133 i wsadzić, a w przyszłości dokupić jak będzie potrzeba? Czy muszą być od razu cztery banki wykorzystane?
Co do ilości ramu, to nie wziąłem tego z kosmosu, tylko już nieraz czytałem, że Adobe Premiere/After Effect do komfortowej pracy potrzebują 32GB.
Podobnie sprawa się ma z kartą graficzną technologii CUDA. Tutaj także jest wykorzystywana przy renderingu na przykład. Photoshop też bodajrze obsługuje - stąd pomysł, by taką kupić.
Co do karty dźwiękowej to wrzuciłem całkiem fajny "wynalazek" :) Z tym, że to jest wynalazek studio audio domowego użytku. Ty mi podałeś raczej świetne karty do odtwarzania dźwięku, słuchania muzyki itp. Ja szukam karty, bądź interfejsu gdzie mogę podpiąć gitarę elektryczną i klawiaturę midi, po czym korzystając ze wtyczek VST tworzyć podkłady, dźwięki do filmu. Do domowego studia ta karta bardzo często jest polecana. Podpiąć mam zamiar monitory aktywne studyjne (głośniki z wbudowanym wzmacniaczem) lub wzmacniacz, głośniki pasywne.

Gereralnie to co chcę robić na tym kompie to:
1. Zgrywanie kaset vhs, kaset minidv (sd i hd)
2. Montaż w Premiere/Vegas SD, HDV, AVHD itp.
3. Obróbka grafiki (retusz fotografii głównie) w Photoshop
4. Zgrywanie audio
5. Obróbka audio (mastering itp.)
6. Nagrywanie gitary, trochę wokalu

Stąd też mam kolejne pytanie:
Czy używałeś BlackMagicDesign Intensity lub czegoś podobnego? Kiedyś bardzo dobry był Matrox.
Jak dobrać ten zasilacz? Istnieje jakiś kalkulator podzespołów?

Edit:

Skleciłem takie coś, bo uznałem, że może faktycznie bez sensu z tym ramem. SSD dałem większy (podobno daje radę, a poza tym 5 lat gwarancji i polski produkt, co się dla mnie liczy). Zasilacz i upd dałem 600 watowe, bo 800 to przesada. Grafikę wywaliłem póki co, bo podobno ten i7 ma mocną. Kupię jednak i7 ale bez k, bo i tak nie chcę podkręcać. Chyba to lepsza opcja niż i5 z k?

MSI B150 PC MATE, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI, VGA,USB 3.1, ATX (B150 PC MATE) -385,00 zł
Core i7-6700 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.4GHz, 65W, cache 8MB, BOX (BX80662I56600K) -1 515,00 zł
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 2133MHz, CL13, Black (CMK16GX4M2A2133C13) -394,10 zł
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) -355,00 zł
Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001) -318,00 zł
Raijintek Arcadia - USB 3.0 - czarna (0R200004) -149,00 zł
SilentiumPC Vero L1 600W -205 zł
UPS FSP/Fortron EP 1000 600w -362,28 zł
Akasa AK-ICR-14 -89,77 zł

W przyszłości dokupię kartę audio i graficzną, 16 gb ram, pewnie też dysk hdd i kartę video do analogowych rzeczy, może drugi monitor...

Fajnie jakby ktoś coś jeszcze zasugerował, podpowiedział bo mam zamiar za tydzień, dwa kupić.. Dzięki.

Zmieniony przez - Remi-Thor w dniu 2016-02-06 10:42:43

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

saikolank
 Wysłana - 6 luty 2016 16:44       [zgłoszenie naruszenia]

Z ramem chodziło mi o to, że i tak raczej przy tym konfigu nie będziesz w stanie wykorzystać potencjału prędkości 2133MHz. 1866 na dzisiejsze warunki jest w zupełności wystarczające. Sloty na ram oczywiści możesz zostawić wolne na następne 2x8gb, albo może za jakiś czas już 2x16gb? Pamięci wrzucasz parami zgodnie z kolorami slotów.
Ram i grafikę w razie czego będziesz mógł dołożyć- chyba tak tez lepiej zredukować koszty całego zestawu, a na start powinno być okej.
Co do i7 raczej każdy chyba powie, że będzie lepszym wyjściem aniżeli i5. W zastosowaniach potrzebnych Tobie na bank będzie się lepiej wyrabiał od i5. No i możliwe, że tym CPU już ruszysz coś bardziej komfortowo zapisy obrazu w formacie 4k- patrząc przez pryzmat przyszłości, za niedługo każdy telefon będzie kręcił w tejże rozdzielczości.
Szybko na nim mocy nie powinno braknąć. No i powinno się to płynnie kulać i bardzo przyjemnie na materiale FHD.
Jeżeli archiwizujesz na MiniDV, to chwała Tobie, bo to chyba najlepszy sposób zapisu. BD-R póki co jak dla mnie spoko- ale trzeba poczekać z entuzjazmem, bo to jednak młoda technologia i zobaczymy co się będzie dzialo z płytami za kilka lat. Karty po części odradzam- 8-10lat nie zdejmiesz takiej karty z półki, nie włożysz do czytnika to dane po prostu ulecą w całości.

Black magic design jest mi obcy- także się nie wypowiadam.

Pamiętaj tez aby zasilacz był wykonany w technologii zgodnej z UPS-em. W pewnych przypadkach mogą się gryźć.

Poza tym zestaw nie budzi moich większych zastrzeżeń. Płytę główną brałbym Asusa, ale to tylko moje obiekcje. MSI tez może będzie dobra.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Komputer PC do montażu wideo

Warto przeczytać: Co jest???0 | Pasek zadań windows 7, jak to zrobić? | Problem z komputerem - potrzebna pomoc | Nokia 5130 xpress czy samsung delphi? | Czcionke zdupcyłem | PROGRAM DO PODŁOŻENIA POD MP3 OBRAZKA | wifii | Telewizor i antena naziemna (bez kablówki) | Problem z filmem w odtwarzaczu WMP | Problem ze skype | Telefon do 400 zl | Cos na temat sieci GSM | Jak zdeaktywować prawa autorskie sciezki dzwiekowej w filmie | Telefonu potrzebuję!! | kto sie zna na fonach, problem z se | telewizor lcd 42' sharp lc42xl2e | l arginina | sex kamerki | rzekanie się spadku | JaneP | pejsie | VooDooDoll | katarzyna łoska | szczypiorzak | kojot15 | str8 graphite | Julia Janusz | nostradamus | III wojna | pieprzyk | deber | szaker | romantyczny nastrój | riannon | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.