FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1930 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Konto w EUR - gdzie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Konto w EUR - gdzie?"   

Eska
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Poza mbankiem?

Chodzi mi o jakis bank ktory ma normalnie odddzialy i ide wplacam euro na konto w euro. Najlepiej zeby bylo firmowe w euro. Mozna takie zalozyc?

I normalnie sie rozliczac z firmami zagranicznymi? i sie US nie bedzie czepial ani nikt taki?

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

kanarek
 Wysłana - 15 grudzień 2008 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

na firme czy osoba prywatna ?
duże zlecenia czy małe ?
jak dużymi pieniędzmi chcesz obracać

pytana wbrew pozorom ważne

Chroń swoje nerwy.

Eska
 Wysłana - 15 grudzień 2008 20:02      [zgłoszenie naruszenia]

Najlepiej zeby to bylo konto firmowe w euro. Tylko nie wiem czy wg prawa moge cos takiego zrobic. Bo w PL waluta wiemy jaka jest - PLN...

wiec czy to nie bedzie problem jesli zaloze firmowe w EUR (jako kolejne)

Ogolnie to mi to konto potrzebne jest do tego ze kupuje cos z niemiec i oni chca kase w euro dostac - nie zadne przeliczanie.

Dla mnie to jest tez lepiej zeby wplacic sobie euro i nie przliczac pln na euro. Bo mam troche euro wiec bez sensu takie przeliczanie...

Tylko wlasnie z tego co widzialem to jedynie mbank ma takie konta. CHociaz przyznam sie ze nie szukalem jeszcze zbyt doglebnie sprawdzilem kilka bankow i 'narazie nie maja'.

A mbank wiadomo nie ma placowek. Wiec bedzie problem z wplata na konto gotowki. Chyba ze mozna wplacac tak jak pisalem w tych placowkach (nie chodzi o te kioski w hipermarkecie) duzych. Bym musial sie przejsc i zapytac czy mozna wplacac kase.

A kwota calosc ok 80 tys e ma byc przelewana z tego konta. Tylko jak mowie nie odrazu a rozlozona na kilka miesiecy. I jak juz maja (firma niemiecka) calosc to wystawiaja mi fakture netto i ja wtedy nie place vatu. czyli kupuje bez vatu polskiego na podstawie VAT UE czyli wewnatrzwspolnotowe nabycie towaru.

Znawca -

brg
 Wysłana - 15 grudzień 2008 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co sie orientuje na konto walutowe mBanku pieniadze mozna wplacac tylko przelewem. Wplatomaty obsluguja tylko zlotowki (zreszta do konta walutowego nie masz karty wiec nie wplacisz). Czy sie da w oddziale tego na 100% nie wiem, ale jeszcze rok temu sie nie dalo. Za to mozesz otworzyc konto w multibanku, tam jest mozliwosc normalnej wplaty EUR w oddziale i warunki prowadzenia konta bardzo podobne.

Eska
 Wysłana - 15 grudzień 2008 20:45      [zgłoszenie naruszenia]

aha no moze byc multi - bez znaczenia.

dzieki za info

Ale mi bardziej zalezy na formie prawnej. Czy moge placic z konta w euro kontrahentowi w DE...

mam znajomego i on tez bierze towar zniemiec tylko ze normalnie placi ze zwyklego firmowego rachunku w PLN i przeliczaja...

ja bym chcial tego uniknac. Jeszcze go musze dopytac czemu nie otworzyl rachunku w EUR ale niestety narazie go nie ma w kraju nie wiem na ile bo kom nie odbiera

Znawca -

brg
 Wysłana - 15 grudzień 2008 21:19      [zgłoszenie naruszenia]

wiec tak - z konta w eur mozesz spokojnie przelewac pieniadze gdzie chcesz, nie wiem czemu nie moglbys tak robic. Natomiast jesli masz konto w pln i chesz zrobic przelew zagraniczny, mozesz po prostu zaznaczyc ze ma przelac w euro i bank ci przeliczy na eur (po kursie dosc zlodziejskim). Jak masz wolne eurosy to radze zalozyc walutowe i najwyzej jak bedzie malo dolac tam troche z konta w pln (wtedy tez przelicza po zlodziejskim, ale juz mniejsza kwote, mozesz tez sprawdzic czy nie bardziej oplaci ci sie wymienic w kantorze)

Eska
 Wysłana - 15 grudzień 2008 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

wlasnie ja mysle tak zeby te co mam dac na walutowe z BF wyplacic tez dosc spora ilosc jeszcze po tanim kursie co wplacalem wiec spoko. Reszte wlasnie chce wymienic w kantorze przy wiekszej ilosci moze wynegocjuje jakis dobry kurs.

Tyle ze nie wiem czy moge robic tak jak mowisz ze przelac i bez problemu. Bo wiesz gdybym to przelewal jako soba prywatna to bym sie nawet nie pytal bo po co. Tyle ze ja chce to zrobic jako firma i zalozyc wlasnie ten rachunek na firme jako rachunek firmowy. Mysle ze moge tak zrobic - na prosty rozum... tyle ze wiadomo nasz kochany US lubi sie przyczepic do wszystkiego - nawet jak cos jest dobrze zrobione. Wiec chce miec pewnosc na 100% ze nie bede mial zadnych problemow. dlatego pytam w roznych zrodlach

Znawca -

Florro
 Wysłana - 19 grudzień 2008 17:38      [zgłoszenie naruszenia]

Moze zaloz konto w niemieckim banku?

Love me, hate me or both
Student dzienny

Eska
 Wysłana - 19 grudzień 2008 17:42      [zgłoszenie naruszenia]

To ma byc konto firmowe. Wiec nie chce kombinowac zeby US sie nie przyczepil.

Ok juz wiem zaloze konto w multibanku firmowe - niestety nie jest nic oprocentowane

i zaloze jeszcze w mbanku ok 3% zwykle walutowe jest oprocentowane i najwyzej bede przelewal jak juz bede potrzebowal na firmowe. CHociaz jest zlodziejska prowizja 0,25 % od kwoty przelewu... wiec jeszce nie wiem musze to przeliczyc czy sie oplaca taki manewr w ogole

Zmieniony przez - Eska w dniu 2008-12-19 17:43:16

Znawca -

kanarek
 Wysłana - 20 grudzień 2008 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

sory, nie dostałem powiadomki

zakładasz normalne konto walutowe i przelewasz co masz przelać kontrahentowi zagranicznemu
to normalna transakcja także dla US - nic się nie bój (zresztą powinieneś taki rachunek zgłosić do US, jak każdy inny zresztą firmowy do którego mogą się przyczepiać)

sęk w tym, że istnieje trochę opłat tak naprawdę
wpłata walutowa = prowizja (we wszystkich bankach jakie znam na dzień dzisiejszy z normalną ofertą, nie złodziejską)
przelew zagraniczny - opłaty wcale nie małe (w porównaniu do krajowych oczywiście)

wszystko zależy od tego jakimi kwotami będziesz operował i jaka będzie częstotliwość przelewów

w kantorze negocjujesz ceny na daną chwilę, w zależności od tego co mają na tablicy - przy np. 10tyś eur można wynegocjować kilka groszy (np. z 3,9850 na tablicy - na 3,9750, w 98% przypadków ok.1gr można wynegocjować)
mówię tutaj o kantorach mających normalne kursy, nie złodziejskie czy przy granicy - bo w takich można wynegocjować sporo - subiektywnie, bo dany kurs jest mocno zawyżony i jak Ci gość zejdzie 3gr to Ty się cieszysz ale i tak kupujesz walutę drożej niż przy normalnym układzie

pamiętaj też że jak przelewasz z jednego konta w danym banku - walutowego - na drugie konto walutowe w innym banku (wszystko w obrębie kraju) - płacisz jak za przelew zagraniczny
ze wszystkimi opłatami z tym związanymi (to tzw przelew europejski)

generalnie przelicz czy to all się opłaca po uwzględnieniu wszystkich opłat ...

są sposoby na dobry kurs i na tańsze przelewy bez potrzeby zakładania konta walutowego ale to tematy zamknięte na forum ogólnodostępnym - każdy kombinuje

Chroń swoje nerwy.

piotr3
 Wysłana - 21 grudzień 2008 19:21       [zgłoszenie naruszenia]

ja mam w bzwbk, na poczatku przez jakis tam czas jest nawet darmowe

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Konto w EUR - gdzie?

Warto przeczytać: Wyrok | Świadczenia Rodzinne | Praca w wakacje w restauracji etc,,/ umowa? | Gdzie studiować ? | KANTOR-jak wystartowac?? | Akcja społeczna "Chcemy latać z Poznania" | Do ludzi obeznanych w prawie. | list gonczy | Książeczka wojskowa i pracodawca | Przemyt - konsekwencje | czy można cofnąć darowiznę? | Allegro - wycofanie aukcji - PYTANIE?! | konto w banku = praktycznie darmowe | Niepoczytalność | wizy do kanady | Ubezpieczenie, Anglia | gazety | 9 latka | siostra ma 10 lat | rozqrwiciel | trójka | roksa dania | lech roch | warto przeczytac | warto | podejrzenia pana whichera | śmierdzi | penis śmierdzi | Maszynki do papierosów | górniak playboy | zdjela majtki | iga wyrwal | taktyka drużyny | moms | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.