FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8666 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kontrola urzędu skarbowego 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kontrola urzędu skarbowego"   

raf1
 Wysłana - 22 kwiecień 2007 11:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam!
Własnie dopadła mnie kontrola urzędu skarbowego w związku z zakupem nieruchomości. Musze przedstawic wszystkie wydatki od "A-Z" za rok 2001. Dodam tylko że pracuje za granicą a moja zona osiaga dośc niskie zarobki. Jak dobrze przygotować się do tego sprawdzenia? Na czym ona właściwie polega? Za wszelkie info z góry dzięki

ziemon
LADY
 Wysłana - 22 kwiecień 2007 21:26      [zgłoszenie naruszenia]

a jako osoba fizyczna czy firma?

tak ogolnie to przy zakupie nieruchomosci skarbowka sprawdza czy srodki na zakup byly legalne, czyli trzeba miec udokumentowane przychody (oszczednosci, spadek, kredyt) na ten zakup, sprawdzaja tez czy cena transakcji byla rynkowa (czy nie zostala sztucznie zanizona w celu zmniejszenia naleznego podatku) no i sprawdzaja czy podatek od czynnosci cywilnoprawnych zostal odprowadzony, ale tego raczej nie da sie uniknac bo z reguly zalatwiane jest to u notariusza

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

om
 Wysłana - 22 kwiecień 2007 23:21      [zgłoszenie naruszenia]

Dodam tylko że pracuje za granicą
no to*****owo, bo co za tym idzie kazdy sie domysla

ziemon
LADY
 Wysłana - 22 kwiecień 2007 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

jesli w ue i legalnie to nie powinno byc problemu z udokumentowaniem

natomiast moga cie wziac w obroty jesli chodzi o rozliczenie z podatku dochodowego, zalezy w jakim panstwie pracujesz i jaka polska ma umowe (o unikaniu podwojnego opodatkowania) z tym panstwem oraz czy osiagasz dochody tylko za granica, czy w kraju i za granica

Specjalista -

om
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 00:03      [zgłoszenie naruszenia]

no ja wlasnie watpie zeby mial legalne zatrudnienie (z wyksztalceniem technik-elektronik raczej przypadkowa prace znalazl, ale moge sie mylic)

ziemon
LADY
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 00:18      [zgłoszenie naruszenia]

ja tez troche watpie ale zyczymy mu obydwoje powodzenia

Specjalista -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 09:08      [zgłoszenie naruszenia]

co wy pitolicie

w UK legalnie bardzo łatwo znaleźć pracę i możesz być nawet technikiem-rolnikiem albo innym beznadziejnym zawodem, do fabryk biorą jak leci...

ja pracowałem w UK dwukrotnie i zawsze wszystko było legalnie, a jestem tylko technikiem-informatykiem

PS. Rzeczywiście jednak jeśli pracował w UK i nie rozliczył się z podatku z Polską ( nie dopłacił różnicy podatku - bo do 2007 była taka umowa między PL i UK ) to może mieć kłopoty i może zabulić ten niezapłacony podatek, ale nie ma co panikować.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

RzEzNiKoZ
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

NO mozesz miec spory problem, nawet jezeli pracowales w kraju, z ktorym Polska ma podpisana korzystna umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania. Korzystna to znaczy na przyklad Irlandia.
Niestety nawet w takim wypadku jest to zalezne od kilku warunkow, miedzy innymi:
- pracowales w danym kraju min 183 dni w danym roku podatkowym
- twoj osrodek zyciowy znajduje sie obecnie w kraju, w ktorym sie rozliczales

Niestety majac zone w PL, ktora tam tez pracuje, bedzie Ci ciezko wykazac to drugie. Mysle, ze to bedzie baza na ktorej opra sie urzednicy, wiec przygotuj sie na odparcie ataku z tej wlasnie strony.

Poza tym wiecej szczegolow podaj to bedziemy mogli cos doradzic bardziej.
-jaki kraj
-praca legalna czy nie
-ile czasu tam pracowales
-czy pracujesz dalej

Zmieniony przez - RzEzNiKoZ w dniu 2007-04-23 11:41:48

raf1
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!
Pracuje na budowie eksportowej w niemczech jako pracownik oddelegowany. Kontrolowany rok to 2001 i w tym roku pracowałem (mam umowe o prace więc legalnie) od 16.05-22.12 2001 r. Zawsze co roku prawie tak samo srednio 8-9 miesięcy pózniej zjazd i odpoczynek 3 miesiące. Na zakup domu wziąłem kredyt ale spłaciłem go w ciągu 2 lat. Teraz czy urzędowi jak pokaze ze wziąłem kredyt + umowy o prace to wystarczy czy moge się spodziewać innych rzeczy? Dodam że żona pracuje legalnie w polsce i jezeli chodzi o rozliczenie to cały podatek z moich zarobków jest płacony w niemczech w polsce nie uzyskuje dochodów.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 18:07      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli tak to chyba nie masz co się martwić...

Polska z Niemcami ma taką umowę że jak tam zapłacisz podatek to już u nas nic nie musisz płacić (podobnie jest w Irlandii).

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

huslar
 Wysłana - 23 kwiecień 2007 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

A jak to jest ze sprzedażą nieruchomości? Czy można w umowie podać (i zapłacić) cenę zaniżoną (bo na przykład lubię osobę, której sprzedaję działkę), a podatek zapłacić od wartości rynkowej.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kontrola urzędu skarbowego

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Wypadek w pracy. | Zaświadczenie z urzędu skarbowego a stypendium. dochody z zagranicy, ważne | Zapłacony mandat po terminie | Problem z oczerniajacym zdjęciem | Zakup- ubezpieczenie auta. problem | W którym akcie prawnym ... | Allegro, sprzedałem towar i wysyłałem, nie doszedł. | Reklama DG na terenie własnej posesji ? | znaleziono Hiszpański dowód osobisty w PL | Ubezpieczenie społeczne | wznowienie sprawy przez prokurature | w pon mam sprawę :) | Rozliczenie.., razem czy odzielnie? | Wyłamanie drzwi przez policję | allegro - sprzedawca domaga się zwrotu prowizji | popsuty laptop | saga zmierzch | pytanie do | koniec | koniec swiata | cesar007 | jenifer long monster high | wczesny wytrysk | laracoft | zabawa z mailami | gry na pc | figo fagot | Kiedys bedziemy szczesliwi | własny motyw | pieniądze w co inwestować | pieniądze | remont u żaby | judym | ludzie bezdomni | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.