FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 713 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Koszty w działalności gospodarczej 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Koszty w działalności gospodarczej"   

Ysmi
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 13:23        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Prowadzę działalność gospodarczą na zasadach ogólnych. W roku 2012 pierwszy dochód nastąpił w maju i wyniósł 7248,00. Chciałabym wrzucić w koszty przychodu zakup komputera zakupiony w maju na kwotę brutto 1269 nie wpisując go w środki trwałe. Nie wiem czy mogę ująć całą kwotę brutto czy tylko vat i podatek. Niestety nie znalazłam na ten temat jednoznacznej odpowiedzi. Mam również do odliczenia abonament telefoniczny za maj na kwotę 48,63 zł oraz składkę zdrowotną na ZUS za maj w kwocie 243,39 zł. Mam również zaległe składki zdrowotne na ZUS jeszcze nie rozliczone ale zapłacone na łączną kwotę 730.17 zł. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Ponieważ zaliczkę na podatek musiałabym wpłacić dzisiaj.

bambochaaa
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

Chciałabym wrzucić w koszty przychodu zakup komputera zakupiony w maju na kwotę brutto 1269 nie wpisując go w środki trwałe. Nie wiem czy mogę ująć całą kwotę brutto czy tylko vat i podatek.

jeżeli jesteś vatowcem to w koszty kwota netto, a jak nie jesteś to kwota brutto w koszty

Niestety nie znalazłam na ten temat jednoznacznej odpowiedzi. Mam również do odliczenia abonament telefoniczny za maj na kwotę 48,63 zł oraz składkę zdrowotną na ZUS za maj w kwocie 243,39 zł. Mam również zaległe składki zdrowotne na ZUS jeszcze nie rozliczone ale zapłacone na łączną kwotę 730.17 zł.

czyli łącznie za 4 m-ce
odliczasz 219,19zł za każdy miesiąc

już widze, że nie będziesz płacić podatku za maj....

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2012-06-20 14:04:48

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Znawca -

Ysmi
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 19:01      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie jestem vatowcem, więc wrzucam w koszty całą kwotę zakupu komputera. Jeszcze jedno mam pytanie, czy odliczam te wszystkie koszty z dochodów i wyliczam podatek z reszty, czy odliczam te kwoty od podatku wyliczonego od dochodu?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Ysmi
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 20:18      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli dobrze to rozumiem, przeglądając różne artykuły, koszty, czyli komputer (brutto) i abonament telefoniczny wliczam w koszty i odliczam od osiągniętego przychodu. Potem wyliczam podatek 18% a od podatku odliczam składki zdrowotne na ZUS (7,5%)?
Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

bambochaaa
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 21:32      [zgłoszenie naruszenia]

tak
i jeszcze masz ulge 556,02zł

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 20 czerwiec 2012 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Ja to robię tak:

(Przychód - koszty - skł.społ) * 18% - 556,02 - skł.zdrow (nie cała tylko ustalone tam %) - podatek który wpłaciłem dotychczas (na początku jest to 0).

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Ysmi
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 08:08      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję bardzo za pomoc.

Zastanawiam się jeszcze czy nie płacąc zaliczki muszę składać deklarację do US czy ujmuję to dopiero w rozliczeniu rocznym działalności?

Desertdog
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:10       [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze polecam wynajęcie biura rachunkowego. Koszt rzędu 120-150zł na m-c, a nie przejmujesz się niczym poza znoszeniem faktur i robieniu kosztów

Socjopata

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Koszty w działalności gospodarczej

Warto przeczytać: lokal jest pomyslow brak | Wiarygodność... | Miedzynarodowe organizacje gospodarcze | Co zwalnnia ze służby? | Starosta | Opłata za wysłanie roweru | wypożyczalnie a płyta z gazety | GPW | Praca Dla Polaków W Holandi... ? | Przeniesienie ze szkoły | Historia+WOS | Dyskusja nt. polityki Skarbu Panstwa | Grzywna a.. moja ciekawość :) | WYMIANA TELEFONAMI -POCZTA POLSKA | wybory do sejmu i senatu... | Publikacja zdjec bez zgody wlasciciela... | strony z autami używanymi niemcy | kagero | pompka penis | chritianie | kawaler87 | w rajstopach | nagrywanie płyt do auta | woodstock | porwania ufo | prince lion | colourr | Czarnina | uk usa | borzych | camping sprzet | gumoleum | linoleum | beata konarska | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.