FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2227 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kradzież a wymierzanie sprawiedlowości 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kradzież a wymierzanie sprawiedlowości"   

el - passo
 Wysłana - 2 luty 2008 18:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Mam nadzieje że to dobry dział.
Od jakiegoś czasu w firmie mojego ojca w nocy znika kilka rzeczy. Prowadzimy firme budowlaną w której wykonujemy różne elementy z płyt granitowych. Parapety, schody, nagrobki, kominki itp.
Jak pisałem, od jakiegos czasu znikają niektóre rzeczy. Nie znikają płyty wielkości 3m x 1,5m i ważące 800kg bo tego raczej nikt bez samochodu i wózka widłowego nie ukradnie, a nawet jeśli znajdzie się 6-7 ludzi to daleko z takim czymś nie zajdą. Dziś w krzakach kilkaset metrów za firmą mojego ojca (mieszkamy na wsi) znaleźliśmy kawałki parapetów wielkości 40, 50 cm. Kawałki te są albo krzywe, albo posiadają jakieś skazy, dlatego składujemy je na tyle firmy. Nie sprzedajemy ich jako materiał na parapety bo nikt raczej nie chce takich krzywych parapetów/schodów, ale czesto sprzedajemy je ludziom którzy chcą sobie wyłożyc podwórko, droge dojazdową do garażu itp.
Posiadamy dwa psy które pilnują terenu wokół domu i firmy, jednak nie z tyłu, za firmą. To bardzo duży teren który nie jest jeszcze ogrodzony więc nie możemy pozwalac im tam latac.
Od kilku dni w nocy słyszymy szczekanie naszych psów, jednak dopiero dziś po znalezieniu zdaliśmy sobie sprawie dlaczego nasze psy tak szczekają.
Kawałki krzywych parapetów które zostały nam skradzione nie są majątkiem. Są w sumie warte 200, może 300zł. Niby mało, ale jak co noc będziemy mieli straty rzędu 200-300zł to po miesiącu jednak uzbiera się tego dosc sporo.
Nie mamy możliwosci zamontowania żadnej kamery czy żadnej lampy które mogłoby odstraszyc złodzieja. Jak pisałem wcześniej, teren nie jest ogrodzony wiec nie posiadamy tam żadnego masztu, słupa itp na którym możnaby coś takiego umieścic. Pusty teren z tonami kamieni i wokół pola uprawne rolników.
Wiadomo, że jeśli kiedyś znów zauważymy że ktos się tam kręci i coś wynosi zadzwonimy na policje, jednak z tym różnie bywa. Mogą przyjechac w 2 minuty, mogą w 20 min.
I teraz zasadnicze pytanie - co mi grozi za osobiste wymierzenie sprawiedlowosci? Czy jeśli zauważe że ktoś sie tam kręci i coś wynosi (złodziej), spuszcze na niego psy a samemu podlece i delikatnie mówiąc wypłace pałką przez łeb lub plecy, moge miec z tego jakieś problemy? Czy taki śmiec moze mnie jeszcze podac do sądu i oskarżyc o to że naszczułem na niego psy i uderzyłem go pałką w plecy/głowe? Oczywiście, nie chodzi mi tutaj o skrajne przypadki w których psy rozszarpują człowieka na 50 kawałków a moje uderzenie pałki w plecu powoduje złamanie kręgosłupa w 5 miejscach lub nawet śmierc.
Troche się teraz zdenerwowałem. Ktoś kradnie rzeczy których i tak nie sprzeda a nas pociąga na straty.

Czekam na odpowiedź. Aktualnie jestem tak zdenerwowany że jeśli dziś w nocy usłysze szczekanie psów i zobacze kogoś za firmą to z ręką na sercu podlece i wypłace pałą przez głowe lub plecy. Oczywiście zadzwonie na policje i pozwole swoim psom za rozszarpanie spodni czy rękawa tego gnoja (psy są w miare spokojne i zdrowie, nie musze się martwic że odgryzą mu reke, jednak bede bardzo dumny jesli rozszarpią mu ubrania i ugryzą w kostke).

Dziekuję i pozdrawiam.

Zmieniony przez - el - passo w dniu 2008-02-02 18:54:37

Zmieniony przez - el - passo w dniu 2008-02-02 19:01:27

Donio
 Wysłana - 2 luty 2008 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

spuszcze na niego psy a samemu podlece i delikatnie mówiąc wypłace pałką przez łeb lub plecy, moge miec z tego jakieś problemy
Oczywiście, nie chodzi mi tutaj o skrajne przypadki w których psy rozszarpują człowieka na 50 kawałków a moje uderzenie pałki w plecu powoduje złamanie kręgosłupa w 5 miejscach lub nawet śmierc .
pozwole swoim psom za rozszarpanie spodni czy rękawa tego gnoja

W jaki sposób zapanujesz nad psami, nad własnymi emocjami ?
Rozumiem cię, ale nie przewidujesz efektów swego postepowania, które może byc tragiczne w skutkach.

Powiadom policje, wspólnie urządzicie zasadzkę, złapiecie śmierdzieli i takie własnie jest najlepsze rozwiązanie

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 3 luty 2008 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

Postaw czujke ktora ma samozasilanie. Jak ktos sie bedzie krecil to zapali sie swiatlo. Nie trzeba slupa itp.
Wez pod uwage ze mozesz nie dac rady temu zlodziejowi albo przetraci Ci psa jakims pretem. A nawet jesli bys go dorwal i poturbowal to jego ziomki moga Ci sie jeszcze gorzej dac we znaki. Podpalenie itp.
Pewnie mozesz gosci nastraszyc ale raczej nie probuj sam ich lac.
Kup sobie straszaka lub pistolet chukowy i jak zobaczysz ze zlodzieje sie kreca postrzelaj troche w ich kierunku

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 3 luty 2008 17:38      [zgłoszenie naruszenia]

Dla uspokojenia nerwow przypominam przypadek emeryta z Lodzi, ktory dzgnal w samoobronie nozem jednego z 3 bandytow co go napadli na jego wlasnej dzialce ( tez przyszli krasc ). Efekt - odsiadka i dlugie przekonywanie prokuratury przy pomocy mediow ze powinien wyjsc.

W praktyce kolesi jest pewnie paru i w razie czego zeznania beda - no jak co wieczor przyszlismy pospacerowac na lace a tu wypadl na nas agresywny szaleniec z psami.

Doniu juz Ci napisal co i jak.

Ja ze swojej strony proponuje maly prezent dla komendanta zeby to sprawnie wszystko poszlo gdyby byly jakies opory przed organizowaniem.

Pzdr,

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

sodoma
 Wysłana - 3 luty 2008 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

postaw tam bude z jakims przywiazanym psem to nikt nie podejdzie, a jaesli sie zjawi jakis amator to wylec z latarka a ten sie przestraszy i napewno zwieje

Słuchajcie gnojki i sukinsyny...
Oto człowiek, który mówi.: ''dość''.
Człowiek, który mówi ''nie''...
zboczeńcom, śmieciom, gównu.

Maniek87
 Wysłana - 3 luty 2008 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Tak to jest w naszym kraju że prawo chroni napastnika a nie poszkodowanego..

SFD TEAM.. !!

Donio
 Wysłana - 3 luty 2008 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

Ja ze swojej strony proponuje maly prezent dla komendanta zeby to sprawnie wszystko poszlo gdyby byly jakies opory przed organizowaniem.

mlkv, nie radzę, a to z tego powodu, że takie zachowanie kwlifikuje sie jako p-two korupcyjne, które to czyny są na topie smutnych panów z BSW policji.
Policja żadnej łachy nie robi planując zasadzkę

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 3 luty 2008 22:23      [zgłoszenie naruszenia]

Tyle ze na taka zasadzka raczej nie bedzie sie nikt kwapil zeby ja zrobic. Bo co beda co noc przysylac czlowieka zeby w krzakach czekal?

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

funkadelic
 Wysłana - 3 luty 2008 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Zasadzka?Przeciez oni stwierdzą, że to mała szkodliwość społeczna bo gość nakradł za 200pln.

LuigiPL
 Wysłana - 4 luty 2008 14:36      [zgłoszenie naruszenia]

Ogrodź teren, postaw pistolety laserowe i 3 padawanów na straży

Take the highway to the end of the night
Take a journey to the, bright midnight

mlkv
 Wysłana - 4 luty 2008 15:23       [zgłoszenie naruszenia]

Moje zaproszenie do rozmowy z komendantem oparte jest o Polskie realia.

Watpie by smutni Panowie od Spraw Wewnetrznych az tak sie interesowali tym co sie dzieje w jakiejs, jak podejrzewam, nieduzej wsi.

Ale tu lojalnie przyznaje ze sprawy na linii BSW - reszta Policji Donio zapewne zna lepiej i posiada bardziej aktualnie info.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kradzież a wymierzanie sprawiedlowości

Warto przeczytać: trudna decyzja, potrzebna pomoc | Własna działalność a kredyt studencki | jak wykorzystac prenmie z ksiazeczki mieszkaniowej | odpowiedzialność karna a choroba psychiczna | kredyt a wyjazd za granice | Rozliczenia roczne | konto | Dzialka- darowizna | Pełnomocnictwo, a upoważnienie | Prawo konsumenta | Pytanie odnosnie lokalu | Dług z zza granicy ? | SKLEP INTERNETOWY JAK | Umowa na zlecenia | kurator | dzialalnosc jednoosobowa?? | Niania | czeski budzik | inwazja jaszczurów | zaba pokuj | borderline | chill | studia i praca po biol chemie | super ciała z nk | blokada kierownicy w w210 | mercedes w210 | eco | pnie brzesko | OBE | jolanta kwaśniewska | agniecha | sex zciotka | matylda | piaskownica dział | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.