FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2586 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Kratownica Niezwykła i dość trudna 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kratownica Niezwykła i dość trudna"   

Schiller88
 Wysłana - 7 maj 2008 22:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Obliczyem już kilka prostszych kratownic, a inną, dość trudną, dostałem jako projekt. Otóż, na tym rusku dokladnie widać przeguby, a zielonymi liniami oznaczone są pręty, w których policzyć trzeba siły.

Moja prośba o pomoc skupia się na:
*pomocy we wskazaniu prętów zerowych,
*pomocy w dobrym przecięciu do Rittera, jak najlepsze obranie pkt. Rittera,
* wskazania ewentualnych reakcji, ktorych nie wyznaczyłem.
* który węzeł najlepiej wybrać sobie jako sprawdzający

Za wszelką pomoc wielkie dzięki

[http://www.sendspace.pl/file/CjyiOZrf/]
tu ilustracja owej kratownicy.

Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie, czy dobrze wyznaczyłem równania równowagi, bo mogłem się pomylić.
EY jest podane dla spradzenia;)

ex = P4-P1=o =>P4=P1
ey = P2+P3-Ra-Rb=0=>P2=Ra-R+Rb-P3
ema= Rb*2a-P2*b-P3*b+P1*3a
emb= Ra*2a-P2*b-P4*2a+P1*a

Zmieniony przez - Schiller88 w dniu 2008-05-07 23:02:45

Zmieniony przez - Schiller88 w dniu 2008-05-07 23:06:52

Prosperowi
 Wysłana - 8 maj 2008 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

Nie masz na rysunku wszystkich wymiarow, na pewno dostales ten rysunek tylko z tymi odleglosciami? Bo brakuje danej o odleglosci po Y od podpory A do B i od przylozenia sily P1 i P3. Moge przypuszczac ze se mozna pitagorasem policzyc, jak sa to trojkaty rownolegle, ale wole wiedziec. Masz skopane rownania na momenty w podporach, bierzesz nie te odleglosci. Prostopadle do sily powinienes sobie rzutowac, a Ty sile P2 przykladowo mnozysz z odlegloscia b, a powinienes z a. Polecam ksiazke Pyraka - "Mechanika Konstrukcji" - rozpykane tam jest bardzo fajnie duzo rzeczy. Popraw rysunek albo potwierdz ze trzeba sobie obliczyc te odleglosci, to ci rozpykam to.

Schiller88
 Wysłana - 9 maj 2008 14:38      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.sendspace.pl/file/OjazrwTn/]

No i jeszcze uwaga, że wartości sił mieliśmy sobie sami dobrać, wartości różne od jednością, stąd przyjąłem p1-2Kn, p2 - 3Kn, P3-2Kn, P4 - 4Kn, odległość A - 2m, odległość b - 3m.

Kratownicę musimy rozwiązać równoważeniem węzłów,a potem Ritterem dla trzech prętów zaznaczonych kolorem fioletowym.

Dziękuję Ci za pokazanie błędów, bo ciągle nie wychodziły mi te reakcje. Jutro jeszcze idę na konsultacje, by kilka jeszcze pytań zadać;) Dziękuję bardzo za wszelką formę pomocy, wskazówki, itd, itp;)

Schiller88
 Wysłana - 10 maj 2008 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.sendspace.pl/file/L9ZjtjYa/]

i to ostatnie skonsultowanie projektu, takie wnioski doszły.

Schiller88
 Wysłana - 10 maj 2008 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.sendspace.pl/file/I2REibh5/]
dodatkowo zdjęcie pliku

Zmieniony przez - Schiller88 w dniu 2008-05-10 23:48:42

Czy mogę jeszcze kogoś prosić o pomoc w Ritterze do tej kratownicy?:) Pozdrawiam, i Prosperowi dziekuję;)

Zmieniony przez - Schiller88 w dniu 2008-05-24 09:58:53

lukasz1140
 Wysłana - 25 grudzień 2008 23:00       [zgłoszenie naruszenia]

pomocy jak wstawic kratownice proszę opisać od początku

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kratownica Niezwykła i dość trudna

Warto przeczytać: [BIOL]Jakie choroby powodują roztocza? | [FIZ] Ciepło spalania | [FIZ] 2 zadania | [ FIZ ] | czy 2+2=4? | Fizyka, zadanie z astronomii. | [MAT] ciągi | [Fiz] Kinematyka- Dwa zadania z | [INF] Mam zagadke do zrobienia | CHEMIA | Jak narysować elipsę? | [MAT] brak logiki czy błędy w rachunkach? | [biol] pogotowie ratunkowe | [chemia]estry | Rysunek techniczny (Zawodowy) | [FIZ] Wyprowadź z równania ....... | kolor aury | ukryta kamera w przebieralni | wesel | takie skowyrne | adidas boat | tetra pak | egzema | discopolo | harry potter | minidv | starożytne filmy | filmy o starożytności | bmw 320 vs astra III | zawor egr | zawór egr volvo v40 | zawór egr | egr | 48227225574 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.