FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 23594 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Kryzys kościoła w Polsce. tak czy nie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kryzys kościoła w Polsce. tak czy nie?"   

Magduchaa
 Wysłana - 25 maj 2008 14:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

'Czy Kościół w Polsce przechodzi kryzys czy nie? Jeśli tak to dlaczego?'
Co sądzicie na ten temat.? I czy macie jakies informacje dotyczące tego?
Muszę napisac wypracowanie o tym...

Z gory dziekuje.

Yosiemaelo
YO
 Wysłana - 25 maj 2008 15:00      [zgłoszenie naruszenia]

przechodzi kryzys, Kościół opiera się na chorym systemie i zaczyna brakować ludzi któzy ślepo wierzą w jego założenia

Nie chcę się narzucać ale jestem oceanem.

Znawca -

Tadeknorek
 Wysłana - 25 maj 2008 15:03      [zgłoszenie naruszenia]

[ego.riki.pl/spoleczenstwo/kosciol.html]

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Yosiemaelo
YO
 Wysłana - 25 maj 2008 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie ktorzy, jakas literowka

Nie chcę się narzucać ale jestem oceanem.

Znawca -

GB
 Wysłana - 26 maj 2008 19:47      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli kryzys to na pewno nie finansowy

A kryzys jest. Pokolenie Radia Maryja powoli się wykrusza, a hierarchowie nadal nie zauważają że Kościół w Polsce tkwi gdzieś w okolicach średniowiecza.

Podejrzewam że za 20-30 lat kościoły opustoszeją tak jak to ma miejsce na Zachodzie.

Vetinari
 Wysłana - 26 maj 2008 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

Czego im szczerze życzę.

urban064
 Wysłana - 26 maj 2008 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

Amen.

Czytelnik

bezemocji
 Wysłana - 27 maj 2008 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

Swego czasu podjąłem taki wątek. Nawet pod tytułem "kościół kostnieje", nie tylko czy ma kryzys.

Sporo znajdziesz:
[http://www.insomnia.pl/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_kostnieje-t585893.html]
oraz w linku do odłamowego Bractwa Św. Piusa X
[http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm_o_kryzysie_w_Kosciele/]

Dodam, że corocznie o 400 tys. osób zmniejsza się liczba nieuczestniczących we mszy św.
Dane z opracowań kościelnych.
Procesy selektywnego wybierania z nauk kościelnych oraz ateizacji i obojętności są szybsze niż ewangelizacja.
Kościół ma problem jakim językiem i jak odpowiadać na problemy i wyzwania współczesności. Nie może często przyjąć, że jest jedną z wielu ofert jakie wybierają ludzie.

Artooo
 Wysłana - 28 maj 2008 16:40      [zgłoszenie naruszenia]

Pokolenia RM faktycznie sie wykrusza, oczywiscie w sposób naturalny...

Co do reszty koscioła, bo RM niewatpliwie jest jego integralną czescią, to równiez wydaje sie ze został daleko w tyle za terazniejszoscią. Mam nadzieje, ze kosciol duzo straci dzieki RM skoro rąsia rąsie myje wiec niech znają tego konsekwencje. Jezeli w Kosciele toleruje sie takie zachowania to nic nie stoi na przeszkodzie aby cały Kosciół utozsamiac własnie z takimi osobami jak Rydzyk.

Społeczenstwo troche otrzezwiało i jakby nie miesci sie juz w ograniczenicha konserwatywnego, zacofanego koscioła, dla którego najlepszy biznes to radio i pogrzeb. Spada zaufanie do Koscioła, który w sposób czynny juz zaczyna wkraczac w swiat polityki i biznesu. Ponadto nie potrafi zaoferowac nic ciekawego i przez to staje sie kolejnym przestarzałym produktem, z którego wcale nie trzeba juz orzystac bo nie wypada... presja społeczna znacznie spadła w tym względzie.

Całe te szopki do których jestesmy przyzwyczajani juz od chrsztu zaczynaja poprostu meczyc i nadwyrezac zwłaszcza portfele przecietnego obywatela, gdzie za chrzest nalezy sie co łaska ale minimum 250zł, i tak az do poggrzebu przez całe zycie Koscioł robi biznes na czym tylko sie da.
To niestety troche za mało aby był nadal wazną częscia polaków katolików przeciez... Którzy maja swiadomosc, ze to czy Kosciół będzie odgrywał ważną role w ich zyciu wcale nie determinuje tego czy są dobrymi lub złymi ludzmi a to ze nie beda korzystac z jego usług nie czyni ich w zadnym stopniu gorszymi...

leszczu123
 Wysłana - 28 maj 2008 17:17      [zgłoszenie naruszenia]

Spada zaufanie do Koscioła

Udowodnij to. Zresztą cała twoja wypowiedź jest jedynie opinią niepopartą ŻADNYMI argumentami. A wiesz, na czym się opiera dyskusja?

Artooo
 Wysłana - 28 maj 2008 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

dobra specjalnie dla ciebie dodam ze to moja subiektywna opinia.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kryzys kościoła w Polsce. tak czy nie?

Strony: 1 2 3 4 5 6